Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oficjalne szkolenie "trenerów" kalisteniki!
#11

"koleś z GMB" - Ryan Hurst bodajże
#12

(2015-01-06, 19:24)Tomo Bird napisał(a):  Sprowadzić tych "typów" a wywalę każdą kasę żeby się czegoś nauczyć : Coach Sommer,Jeff Tucker,Carl Paoli oraz koleś z GMB (mrówek to ten typ co na kółkach prezentuje tutoriale do progresji co ci posłałem) Ciekawi mnie też trening z Ido Portal bo ludziska tam mają duży progres względem krótkiego stażu ;-p

Sommer, to już bardzo wysoka półka i na razie poza naszymi możliwościami. Ale nawiązaliśmy już kontakty z gimnastykami z Ukrainy i wkrótce zamierzamy zorganizować z nimi seminariumSmile
#13

jestem bardzo początkujący ale wiem ,że za 550 zł w jeden dzień to poza otrzymaniem zapewne ładnego dyplomu to niewiele się nauczę.
Wolę poczekać na to przełożone seminarium 4-dniowe
#14

W planach na ten rok, także Leszek Blanik i akrobaci cyrkowiSmile

(2015-01-06, 21:47)witek-gl napisał(a):  jestem bardzo początkujący ale wiem ,że za 550 zł w jeden dzień to poza otrzymaniem zapewne ładnego dyplomu to niewiele się nauczę.
Wolę poczekać na to przełożone seminarium 4-dniowe

Wbrew pozorom przez 5 (lub więcej godz.) można zrobić sporo. Pod warunkiem pracy w małej grupie. Na naszym ostatnim seminarium było ok. 40 uczestników i 6 prowadzących. masz wtedy ten komfort, że instruktor wszystko Ci wytłumaczy i z Tobą przetrenuje. jego zadanie to ustawienie ci pracy na najbliższych parę miesięcy, tak byś wiedział co masz robić i na co zwracać uwagę. A po seminarium nie zostajesz sam, masz dostęp do naszych instruktorów i trenerów na forum.
#15

Ciekawa dyskusja.
Wydaje mi się, że 550 PLN za jeden dzień szkolenia może wydawać się ceną wygórowaną jednak jak na standardy tego typu seminariów jest to cena raczej z niższej półki. Wspomniany wcześniej Ido Portal liczy sobie ~2300 PLN za dwa dni, a GMB Fitness ~1300 PLN za dwa dni, dla porównania dwudniowe seminarium Klokov+Poliquin to koszt rzędu 2200 PLN. Jest to całkowicie naturalne, że im większa sława wykładowcy ty większa gaża. To, że u nas w Polsce Keneth Gallarzo nie jest popularny nie oznacza, że nie może wyznaczyć stawki jak gdzie indziej.
Kwestia kwalifikacji jest na pewno ważna natomiast nie przeceniajmy przygotowania teoretycznego oraz konieczności posiadania specjalistycznego wykształcenia (w Polsce chyba nadal mamy duży sentyment do wysokiego wartościowania "wykształcenia"). Nie twięrdzę, że to nic nie znaczy ale z tego co się orientuję Ido Portal raczej jest przede wszystkim praktykiem i nie ma oficjalnego papiera z uczelni dotyczącego tego czego uczy. Jeżeli Kenneth Gallarzo potrafi wykonać kilka umięjętności, których nauczenie zajmuje parę ładnych lat to czemu nie miałby się podzielić swoim doświadczeniem z innymi i do tego jeszcze zarobić? Szczególnie, że jest wiele sposobów na dojście do pewnych umięjętności i nie zawsze wszystko się sprawdza według książki. Swoją drogą to zdaje się, że WCO blisko współpracuje ze Strength Project, czyli również z byłym gimnastykiem Sam Tribble.
Rozumiem, że forum jest gimnastyczne i cała ocena wychodzi przede wszystkim z punktu widzenia gimnastyki sportowej, natomiast szkolenie o którym mowa nie próbuje udawać, że jest gimnastycznym szkolenie, tylko kalisteniką, czymś co ostatnio zyskało popularnośći nie wpisuje się w sztywne ramy żadnego sportu.
Chętnie usłyszę wasze komentarze.
#16

Yuval Ayalon za 5dni liczy 7000 zł Smile Co do Ido to 15 lat doświadczenia capoeiry, tytuł profesora, nie wiem w jakim stylu, ale uwierz mi, że to cholernie dużo i to wiele mówi o osobie, do tego uczył yogi, więc też pojęcie anatomiczne musi mieć(plus kurs itp też musiał zrobić), teraz pytanie po jakiego Ci tytuł z uczelni, który każdy może zrobić w kilka lat.
#17

aktualizacja posta odnośnie seminarium w Zabrzu. Cena zostaje dostosowana do standardów światowych - dla osób bez certyfikatu z poprzednich seminariów cena wynosi 500 zł. certyfikat upoważnia do zniżki 50 zł. Ktoś chętny? Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#18

Wtedy ludzie by to bardziej profesjonalnie traktowali Rafał, bo im drożej to jest tendencja, że musi być warte swojej ceny. Pewnie na te warsztaty z Gallarzo ludzie pójdą na ślepo.
PS. Co zdumiewające, że Yuval dał taką cenę, a na 20 miejsc zapisało się 51 osób, a to będzie dopiero za kilka miesięcy, ale legenda właściwie można powiedzieć.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#19

można być byle kim ważne, że jest się sławnym ( np. Natalia Siwiec ), a potem można ludziom wciskać kit ( ona prowadziła wykład na uczelni !!! ) a i tak uwierzą na słowo różne z dupy teorie, ilu to już cwaniaków uważa się za za autorytety choć nimi nie są a w Polsce jest ich cała masa od celebrytów i polityków kończąc na artystach czy przedstawicieli szczebli urzędniczych.

Akurat jeśli chodzi o książki dot. metodyki to w Polsce piszą ją ludzie z tytułami i zasługami, bo tak jest w polskiej nauce, że skoro zrobiło się tytuł to wypadałoby napisać książkę, a byle co nie może być napisane, bo zaraz masa krytyków by się znalazła i by wyśmiano takie książki zresztą przed wydaniem książki jest coś takiego jak recenzenci i oni dają opinię czy książka się nadaje do druku. I nie mówię tutaj tylko o gimnastyce ale też o innych sportach.

Ps tytułów ot tak się nie dostaje, i biorąc nawet sam fakt swojego doświadczenia ile musiałem się napracować by zapracować na tytuły czy choćby ukończyć magistra, wymagało to ode mnie nie tylko czasu, ale pieniędzy i zaangażowania

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#20

Chyba nie tak do końca ta teoria sie spisuje w życiu. Niejednokrotnie słyszymy ze osoba broniąca tytułu jest jakimś pociotkiem, kolega kolegę habilituje itp.
Jedni podchodzą uczciwie w swej edukacji, inni chcą wiecej a ci ostatni oszukują.
Jest to spore generalizowanie z tymi tytułami. Uważam iż mozna byc samoukiem z dużym doświadczeniem i niezle nauczać.
Uważam ze jeżeli ktos ma parcie na certyfikaty to niech sobie płaci i niech ma. Nie moj cyrk nie moje małpy.
A ciagle mówienie ze tamci sa be a my super nie prowadzi do niczego.
Ludziom trzeba pokazać jakie korzyści płyną z gimnastyki w inny sposób.
Pozatym dostęp do sal dobrze wyposażonych jest nadal utrudniony.
W Gdańsku od roku jest problem zeby przywrócić sekcje i to nie dlatego ze nie ma chętnych, ale dlatego ze nie ma gdzie.
Dlatego tez wiecej osób ucieka tam gdzie cos sie dzieje. Crossfit mozna ogarnąć na większości siłowni - z gimnastyka jest problem. Porobi sie kółka, sylwetki, rozciąganie ale juz nie poskacze i nie pofika.
Cieszy mnie jedynie sytuacja ze ludzie którzy trenują crossfit czy podobne zaczynaja nas podglądać i dopytywać, a ci którym sie nie chce bo wiedza lepiej idą swoją drogą.
To my na nich ciagle naskakujemy.
Róbmy swoje i nie patrzym na innych.
Nie wydaje mojego 500pln a swoje byc moze nawet cieżko zarobione na budowie, a my tylko psioczymy i marudzimy.
A teraz na trening bo Czesio sam poszedł Wink

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości