Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak to pogodzić?
#11

średnio nowy jeden element gimnastyk trenuje 2-3 razy w tygodniu technikę i siłę specjalną pod element. A takich elementów czasem jest w wieloboju nawet 10

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

W sumie to się zgadzam, ale myślę, że skoro u mnie na fronta częstszy trening wywarł tak duży wpływ to i na wszystkie statyczne powinien, bo własnie

Back lever potrafi dość łatwo przyjść, o ile ogarnie się pompującą głowę (mi nawet pekły malutkie żyłki w okolicach czoła i oczu, bylem taki w kropki czerwone i uważam już bardzo). Większy problem to go ładnie wyprostować.

Flaga to dobrze nie wiem, bo czasem tylko chwile próbuje jak dostep do drabinek mam, to z zamachu jedną nogą na wyjsciu i przetrzymam- to tak też od dawna i bardzo szybko tak wychodzilo.

Front lever dopiero wlasnie jak zaczalem robić częsciej jakies 4x/ tydzien i robiłem własnie 5-6 razy trzymanie po okolo 8 - 10 sekund odpowiednią pozycję. Jak odpuszcze całkiem na tydzien, albo tylko raz na dzien spróbuję to juz zaczyna ledwie wchodzić.

Edit:
Newcio to czemu się poleca w Sommerze robić 5/6 razy na tydzień pozycje? Czy się mylę i sie nie poleca, bo Sommera nie mam ale z forum niby byly przytaczane jego progresje.
#13

co masz na myśli pozycje ? chodzi Ci o element pewnie. Co innego doskonalić element, co innego się go uczyć.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#14

Czyli mówisz, że doskonali się elementy(takie których dużo umiemy oraz może jak sklejamy jakieś przejscia? ) 2/3 razy na tydzien, a uczy ( takich jak front ) 5/6 razy?
#15

Doskonalić - Jak już coś potrafisz, ale pracujesz żeby trzymać dłużej, w lepszej linii itp.
Uczyć - przechodzisz przez progresję, żeby robić powiedzmy pełną wagę przodem
#16

uczyć 2-3 razy w tygodniu, doskonalić codziennie. Jeśli gimnastyk ma 10 elementów w układzie i one są gwarantem zwycięstwa w zawodach, to zawodnik doskonali je codziennie, chyba że robi wielobój to stara się codziennie je robić

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#17

skoro uczyc 2/3 razy tygodniowo to Sommer mowi inaczej niż roibą zawodowi gimnastycy?
#18

jak się uczysz jednego elementu to możesz codziennie, co innego rekreacja co innego zawodostwo

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#19

(2015-01-04, 19:18)bartez2939 napisał(a):  skoro uczyc 2/3 razy tygodniowo to Sommer mowi inaczej niż roibą zawodowi gimnastycy?

Z tego co ja kojarzę, to Sommer nie poleca nauki elementów częściej niż 3 razy w tygodniu.
#20

czyli się zgadza z moją tezą, którą się stosuje w polskiej gimnastyce

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości