Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Deska/podpór przodem na przedramionach
#1

Ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy moją ukochaną i bezkonkurencyjną deskę przodem wykonuję dobrze. Niby czuję ten ruch, ale cieszyłbym się z szybkiego spojrzenie okiem profesjonalisty. Smile
Jak sam zobaczyłem zdjęcie mojego wykonania ćwiczenia to w zasadzie się bardzo zdziwiłem - przez "wypchnięte" barki wygląda to zupełnie inaczej, niż z barkami "schowanymi".
No, nieważne, chętnie usłyszę krytykę.

Pozdrowienia!


Załączone pliki Obrazki
   
#2

Stopy grzbietową stroną do podłogi
#3

*Zgięcie podeszwowe stopy - "obciąganie palców" "cecha gimnastyczna" "naprężanie stóp"

Kolana proste ? - Tak
Ułożenie miednicy w tyło pochyleniu ? - Nie
Wypchnięcie barków w przód ? - Jest, powinno być większe
Ułożenie głowy ? - Naturalne
Ułożenie rąk ? - w pięści, polecam położenie całych dłoni na podłodze Smile.

4/5 Big Grin
#4

Bylon, czas podnieść się z przedramion i oprzeć na dłoniach i grzbietach stópSmile
#5

Zahirze, a to na dłoniach nie będzie prościej przypadkiem? Bo jeśli chodzi o same stopy, to nie sprawia mi problemu robienie dechy na przedramionach ze stopami na stronie grzbietowej. (Później cyknę fotę). Te barki staram się teraz jak najmocniej wypychać - to jest problem z przyzwyczajeniami z nie-gimnastyki, zresztą wiecie, że deski na siłowni wyglądają zupełnie inaczej.
Mrówek, mógłbyś rozwinąć kwestię tyłopochylenia miednicy? Chodzi Ci o zbliżenie do siebie przyczepów m. prostego brzucha (czyli to źle, że go u mnie nie ma), czy o nadmierne opuszczenie bioder (czyli to dobrze, że go u mnie nie ma)? Najbardziej mnie interesują całe te krzywizny w kręgosłupie, które wyglądają zupełnie inaczej, niż na zdjęciach z kolorowych czasopism, ale wydają mi się naturalne - z grubsza. Czy z nimi jest okej?

A co byście powiedzieli np. o takiej deseczce - https://www.youtube.com/watch?v=pSHjTRCQxIw ?
#6

no im większy łuk na brzuchu tym bardziej będzie zaangażowane całe pasmo mięśni brzucha. Dla mnie podpór na przedramionach jest większym wyzwaniem niż na prostych ramionach

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

Tak chodzi o przybliżenie przyczepów mięśni brzucha ale nie poprzez załamanie w biodrach a rotację miednicy.
#8

Dla mnie też na przedramionach jest trudniejszy. Tongue
#9

A dla mnie na wyprostowanych dłoniach jest trudniejszy, a na przdramionach można przecież wyciągnąć przedramionach przed siebie [wyciągnąć się] i jest trudniej, ja już robię na jednej ręce i nodze, i dorzucam 10 kg kamiezelki, i dalej zastanawiam się jak jeszcze utrudnić te planki, 2 kg w ręce wyprostowanej przed siebie i na jednej nodze + 10kg kamiezelki + stopa na grzbiecie ?
Tak samo tyłem planki na przedramionach czy wyprostowanych rękach robię na jednej ręce, bez problemu po 60s, spróbuje dojść na jednej nodze


"Bieganie to coś więcej niż sport, to styl życia!"
"Gry wymagają zręczności. Bieganie wymaga wytrzymałości, charakteru, dumy, odporności psychicznej. Bieganie jest testem, a nie grą. Testem wiary, przekonań, woli i pewności siebie."
#10

Hannibal proponuje założyć własny wątek w którym umieścisz film, gdzie ocenimy technikę i jakość twojego ćwiczenia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości