Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Deska/podpór przodem na przedramionach
#11

Chętnie, dowiedziałbym się co do poprawy, ale myślałem, nad zdjęciami ;p

Może jednak na video się skuszę. Lecz kiedy ćwiczę jest ciemno, muszę wyjść na trening gdy jest jaśniej. Aby nie było ściemy.


"Bieganie to coś więcej niż sport, to styl życia!"
"Gry wymagają zręczności. Bieganie wymaga wytrzymałości, charakteru, dumy, odporności psychicznej. Bieganie jest testem, a nie grą. Testem wiary, przekonań, woli i pewności siebie."
#12

Panowie, ciężko mi polemizować z Waszymi odczuciami ale na zdrowy chłopski rozum popierających się w podporze przodem na dłoniach mamy mniejszy punkt podparcia czyli bardziej musimy pracować nad stabilizacją. Poza tym angażujemy więcej grup mięśniowych.

Hanniball, nie chodzi o to, by trzymać jakąś sylwetkę długo, lecz poprawnie a tu liczą się niuanse techniczne. Poza tym trzeba je łączyć w serie, tak by występowały w nich różne rodzaje pracy mięśniowej (koncentryczny, izometryczny itp.)
#13

Punkt wiadomo ale znacznie zmienia się *pole podparcia. Przy podporze przodem na przedramionach jest ono olbrzymie to tak jak w klęku podpartym Smile.
#14

nie znalazlem nigdzie zdjecia z poprawnym cwiczeniem
czy jezeli sylwetka bedzie jak do pompki w gornej fazie ale z podporem na przedramionach i plaskich dloniach - to bedzie to o co nam chodzi ?? ( sylwetka pompki z Twojego tutka Mrowek )

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#15

(2015-01-06, 09:59)mlody1410 napisał(a):  nie znalazlem nigdzie zdjecia z poprawnym cwiczeniem
czy jezeli sylwetka bedzie jak do pompki w gornej fazie ale z podporem na przedramionach i plaskich dloniach - to bedzie to o co nam chodzi ?? ( sylwetka pompki z Twojego tutka Mrowek )

Wydaje mi się że właśnie o to chodzi Smile Ważny jest ten garbik i pozycja miednicy żeby uaktywnić więcej aktonów mięśni brzucha.Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
Jeszcze moje pytanie..czy takim podporem wzmacniamy naramienne i skośne brzucha?
#16

Tak o to chodzi. Skośne brzucha pracują przy podporze bokiemSmile
#17

Biorą udział jako mięśnie pomocnicze utrzymujące tułów Smile
#18

Kontrargument, Zahirze - przy podporze przodem na przedramionach pozycja jest dużo bardziej wymagająca dla mięśni brzucha ze względu na większe odstępstwo od pozycji stojącej. Zresztą, kurczę, dla mnie podpór przodem jest kilkukrotnie łatwiejszy od podporu przodem na przedramionach. Moi nietrenujący znajomi bez większych problemów utrzymają chociaż przez chwilę w miarę ładny podpór przodem, z podporem przodem na przedramionach będzie u wielu problem. Kiedyś prowadziłem treningi grupie dziewczyn - obserwacje był podobne... chociaż niestety nie wszystkie potrafiły utrzymać nawet zwykły podpór przodem. Przy przejściu na przedramiona wymiękały prawie wszystkie. Mówię oczywiście o PRZYZWOITYCH technicznie ćwiczeniach, nie próbowałem ludzi uczyć pełnych, gimnastycznych wersji (zaraz zdjęcie wstawię, żeby nie było, że się obijam).
Co do punktu podparcia, to jest on oczywiście większy przy przedramionach, ale już przy dłoniach jest on duży i nie powinno nikomu sprawiać problemu utrzymanie równowagi na dłoniach. Zatem Dla mnie to trochę jak stół z czterema nogami i stół z pięcioma nogami - ta jedna mniej nie zmniejsza jego stabilności.

Dodałem zdjęcia. W podporze jest teraz tyłopochylenie, ale też chamsko wielki garb. Wypchnąłem też na maxa bary i, specjalnie dla Ciebie, Mrówku, dłooooooonie na podłodze!!! Szczerze powiedziawszy, czysto wizualnie podoba mi się dużo bardziej taka deska "w jednej linii", no ale gimnastyka to gimnastyka. Jak teraz?

Bonus w postaci mostka, pisaliście, że barki mają być nad dłoniami. Wyprosty nie wyglądają, jak pełne, mimo że są pełne (???). Możliwe, że za wcześnie mi fotę pstryka, tylko 12 sekund opóźnienia nie zawsze przy mostku wystarcza.


Załączone pliki Obrazki
       
#19

Ładnie rozciągnięte barki i otwarta klatka, od razu to wygląda lepiej niż jak ktoś w samych lędźwiach się zgina.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#20

no nareszcie porządny mostek przez wygięcie w odcinku piersiowym a nie lędźwiowym brawo

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości