Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bonusy do ćwiczeń (Drugie części do lekcji z naszego kanału)
#1

Jakiś czas temu Rafał sugerował, żebyśmy nagrali drugie części do niektórych lekcji. Oto pierwsze z nich:




#2

Czy w RollOutsach nie da się jakiegoś korku pośredniego wymyślić? Można oczywiście sterować trudnością poprzez głębokość wychylenia ale zastanawiam się czy można by tu użyć gumy zaczepionej o stopy i kółka.

A propos 3 filmu (rozpiętek) - między 2 i 3 można dodać jeszcze krok z prostymi nogami ale z gumą (niby oczywiste ale może warto wspomnieć)
"Dół łokciowy skierowany w dół" - lepiej brzmi "Dół łokciowy skierowany w stronę podłoża" Smile

Jak zwykle dobra robota. Plusiki lecą.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#3

Takiego umocowania gumy nigdy nie próbowaliśmy Tongue Można natomiast manipulować wysokością kółek i przybliżaniem się do miejsca gdzie kółka są zamontowane (jakby zrzutować z sufitu na ziemię linię mocowania kółek), co wpływa na trudność ćwiczenia - mamy nadzieję, że Ci którzy trochę eksperymentują szybko się o tym przekonają (:

Masz rację, z tym "proste nogi + guma", aczkolwiek, z tego co zaobserwowaliśmy guma była potrzebna by się "przełamać, otworzyć", by zejść nisko z prostymi ramionami, kontrolując ruch, a nie bojąc się bólu. Potem jak już trenujący wejdzie w ten ruch, raczej nie będzie potrzebował gumy. To nasze spostrzeżenia; ale jeżeli ćwiczący o innych predyspozycjach i potrzebach, będzie chciał korzystać z gumy, by nie było "tak dużego schodka" z jednej progresji na drugą (chociaż to nie tak wielki krok jakby się mogło wydawać), to faktycznie będzie mu tego brakowało w naszym filmie.
Jak powiedział w Krakowie Dr Leon Biskup "Najlepszy trener to zawodnik, który wolno się uczył i potrzebował dużo ćwiczeń wspomagających (...), taki, który od razu wskakiwał i wszystko robił nie bardzo potrafi uczyć". Może trochę za szybko przyszły nam rozpiętki i stąd to zaniedbanie.

Bardzo dziękujemy ! (:
#4

Świetna robota Big Grin
#5

Dziękujemy Big Grin
#6

I dwa kolejne (:




#7

Ładnie Smile
Co myślicie o robieniu wejścia silowego z jedną ręką wyprostowaną?
#8

Szczerze? Nigdy nie próbowaliśmy (:
Jestem zwolennikiem symetrii i tylko w kilku wyjątkach się do niej nie stosuję:
- ugięcia ramion w podporze przodem z jedną ręką wyprostowaną i odwiedzioną
są nieocenione jeśli chodzi o przygotowanie do rozpiętek a zarazem przystosowanie łokci do wytężonej pracy
- wiosłowanie w chwycie głębokim z jedną ręką odwiedzioną również jest niezwykle pożytecznym ćwiczeniem

Tak jak mówiłem, wejścia siłowego z jedną ręką wyprostowaną nie próbowaliśmy
i nie mamy/nie znamy solidnych przesłanek by je wdrożyć.
Są jeszcze ugięcia ramion w podporze w takiej wersji (Archer dips), które są niezłe, ale nas nie urzekły a podobne skutki można uzyskać w innych ćwiczeniach.
#9

Przesłanki jakieś są. Działanie na to wyprostowane ramię bardzo podobne jak przy archer dips czy archer pull ups. Tyle że tutaj ręką wyprostowaną siłujemy cały ruch od dołu do góry, a zdecydowanie najmocniej dostaje faza, gdzie wyprostowana ręka jest w poziomie (musimy przełożyć drugą rękę), szczegółnie gdy robimy to dośc powoli. Czyli mamy złączone :
(dość lekkie) podciąganie z jedną ręką wyprostowaną w bok czyli archer pull ups,
najtrudniejszą fazę uniesienia łokcia nad kółka/drążek, gdzie można przykatować siłę pod powolne wyjscia siłowe i dość dobrze pod rozpięcie(iron cross)
oraz (dość lekkie) ugięcia z ręką wyprostowaną w bok czyli archer dips.

Ja tam bardzo lubie powolne wejścia siłowe, głownie na drązku, bo kółek to nie mam Big Grin Łącze coś co bardzo lubie z przydatnym przygotowaniem pod rozpięcie oraz trochę archer dips i archer pull ups.
A powolne wejścia daje się jakoś rozwijać. Chyba niezbyt gimnastycznie ale kombinatorstwa trochę można wrzucić i wychodzą siłowe i także dość widowiskowe sztuczki :>


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości