Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan treningowy
#1

Witam,opracowałem dla siebie trening pod stanie na rękach/pompki w staniu na rękach.Chciałbym żebyście go zweryfikowali:

Mój cel:
- Stanie na rękach w poprawnej sylwetce
- Pompki w staniu na rękach w celu ogólnego zwiększenia siły

Mój drugi cel to Waga tyłem ale nie napisałem sobie jeszcze progresji (jak napisze to też wrzuce)


1 - Pike pushups --> 5x5


2 - Negative handstand pushups --> 5x3


3 - Shoulder taps in handstand --> 10:15 powt. x3


4 - Handstand shrugs --> 10x4


5 - Shoulder taps in pike --> 10x4


6 - Handstand facing wall --> 5x20sek (będę zwiększał ilość serii)


7 - Pike handstand walk around the box --> 3x3 okrążenia w każdą strone



Mysle że 2 razy w tygodniu przez pierwsze 2 tygodnie a póżniej zwiększe do 3 treningów Smile Chciałbym dodać do tego 1 lub 2 treningi siłowe,ale ich propozycje napisze na dniach.Oczywiście po każdym "handstand day" mobilność obręczy barkowej.przede wszystkim krążenia przód/tył kijem


#2

(2014-10-15, 09:32)Marcin88 napisał(a):  Oczywiście po każdym "handstand day" mobilność obręczy barkowej.przede wszystkim krążenia przód/tył kijem
Ja bym to robił po każdym treningu, a nawet codziennie i nie z kijem tylko z gumą, bo ta dodatkowo będzie przyciągać ręce do siebie. Smile
#3

Nie wiem czy to oczywiste, i tego nie napisałeś, ale nie zapomnij o tym żeby też próbować stawać na ręce[bez żadnych ścian etc.] i utrzymywać się chwilę w tej pozycji.

polecam też coś na nadgarstki, np. to https://www.youtube.com/watch?v=-KcfVQYI...WL&index=1
#4

Mobilność nadgarstków robię zawsze przed każdym treningiem, a rozciąganie barków zrobie z gumą i z kijem..codziennie Smile
#5

Wywaliłbym te ćwiczenia pike bo po co one skoro robisz trudniejszą wersję w staniu na rękach. Dołożyłbym sylwetki pod stanie na rękach i opcjonalnie handstand wall walk dla wzmocnienia barków (opcjonalnie bo masz już ćwiczenia na barki).
Przekładanie z gumą jest łatwiejsze niż z kijem bo możesz poszerzyć chwyt w najtrudniejszej fazie rozciągając gumę.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

(2014-10-15, 15:33)rafal napisał(a):  Wywaliłbym te ćwiczenia pike bo po co one skoro robisz trudniejszą wersję w staniu na rękach. Dołożyłbym sylwetki pod stanie na rękach i opcjonalnie handstand wall walk dla wzmocnienia barków (opcjonalnie bo masz już ćwiczenia na barki).
Przekładanie z gumą jest łatwiejsze niż z kijem bo możesz poszerzyć chwyt w najtrudniejszej fazie rozciągając gumę.

Czyli wszystkie w 'pike' wyrzucam a reszta ok? I dorzucam handstand wall walk np: 5×3 może być? Sylwetki pod stanie na rękach, nie wiem jak one wyglądają..
#7

Wrzuć sylwetki, jeśli chcesz kształtować stanie na rękach, bo stać już potrafisz czas na doskonalenie, czyli stanie bez ściany a z ścianą (też w sylwetce Wink ) w sylwetkach na czas Smile.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości