Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Metodyka - przewrót w tył do rozkroku.
#1

Witam,
na wstępie wypadałoby się przedstawić, jestem Dawid i mam 21 lat. Jestem na 2 roku studiów na kierunku wychowanie fizyczne.

Piszę konspekt z gimnastyki o ćwiczeniach zwinnościowo-akrobatycznych, a konkretnie na temat "Nauka przewrotu w tył do rozkroku" i natrafiłem na pewien problem z metodyką dla dzieciaków z podstawówki. Jako, że przewrót w tył z przysiadu podpartego jest stosunkowo łatwym ćwiczeniem i moja wiedza na temat metodyki jest oparta na książce Jerzego Eidera, który jasno wyjaśnia metodykę przewrotu w tył, tak nie mogę nigdzie znaleźć w tej jak i innych książkach metodyki do przewrotu w tył do rozkroku. W ostateczności postanowiłem odważyć się o poradę do specjalistów Angel z nadzieją, że nie zostanę wyśmiany.

Do końca nie jestem pewien czy wystarczy zwykła metodyka do przewrotu w tył + na koniec dodać element rozkroku w skłonie podpartym czy jest odpowiednia metodyka do tego elementu?

Pozdrawiam i życzę progresu Smile
#2

raczej tak samo jak przewrót w tył tyle że do rozkroku, stosuje się równie pochyłą np. z materacy jeden na drugi, tak że jeden leży na drugim i spada poza pierwszy materac, w ten sposób uzyskujesz równie pochyłą i łatwiej wykonać przewrót

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Moze to troche pomoze:
Backward Roll Progression Pt.4: http://youtu.be/peX4sdaHJV4

Swoja droga Carl mial tez filmik z tym, o czym mowi Newcio, ale nie moge odnalezc. Swietnie tam przekazuje wiedze odnosnie przewrotu w tyl do rozkroku.

Wysłane za pomocą TapaTalk
#4

Dzięki za odpowiedź! Doszedłem do wniosku po waszych wypowiedziach, że metodyka będzie taka sama jak do przewrotu w tył z przysiadu podpartego tyle, że ostatnim elementem będzie przewrót w tył do rozkroku.
Pozdrawiam!
#5

fajna rozgrzewka Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości