Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening "lądowy" w pływaniu
#1

Witam wszystkich
Trenuję pływanie i chciałbym poprosić o dobranie ćwiczeń na lądzie, które "wspomogą" mnie w wodzie. Nie mam dostępu do żadnego sprzętu, tylko kawałek podłogi. Raz w tygodniu będę miał dostęp do średnio wyposażonej siłowni. Z tego co wyczytałem to na pewno sylwetki gimnastyczne (http://gimnastycy.pl/forum/watek-sylwetk...a+sylwetek), które poprawiają pozycję w wodzie. Teraz mam pytanie, ile razy trenować w tygodniu, jakie ćwiczenia robić w domu dodatkowo oprócz sylwetek i jakie ćwiczenia wykonywać na siłowni? Dodam, że około 3 miesięcy trenowałem kalistenikę/gimnastykę - teraz jestem po miesięcznej przerwie od jakiekolwiek treningu nie związanego z pływaniem Smile
Z góry dzięki Smile
#2

bierzesz kij chwytasz za końce i przenosisz za głowę i z powrotem dobre pod technikę delfina.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Sylwetki możesz "jechać" codziennie.
#4

intensywne obwody gimnastyczne dadzą się większą wydolność i siłę ogólną

co do siłowni to moim zdaniem tylko wielostawy i trening typowo na siłę

tak jak ciężkie przysiady poprawiają moc (siła + szybkość) w nogach tak ciężkie wypychania i przyciągania będą miały przełożenia na moc w łapach
#5

(2014-09-27, 01:32)Newcio napisał(a):  bierzesz kij chwytasz za końce i przenosisz za głowę i z powrotem dobre pod technikę delfina.
Ręce proste? Starałem się znaleźć w internecie jak ma to wyglądać ale nie udało się ;P
#6

(2014-09-27, 11:48)xbday napisał(a):  
(2014-09-27, 01:32)Newcio napisał(a):  bierzesz kij chwytasz za końce i przenosisz za głowę i z powrotem dobre pod technikę delfina.
Ręce proste? Starałem się znaleźć w internecie jak ma to wyglądać ale nie udało się ;P

Tak, ręce proste przez cały czas koniecznie.
na początek trzymasz szeroko i z czasem zwężasz chwyt. Możesz zacząć od gumy zamiast kija. Dobrze sprawdzi się też zwykły ręcznik. Jak już dojdziesz z kijem do chwytu na szerokość barków, możesz zacząć dokładać obciążenie do kija (w razie potrzeby łapiesz znowu szerzej niż szerokość barków).

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#7

Nie chce zakładać nowego wątku bo nadal mam ten sam problem, trening lądowy w pływaniu.

Teraz mniej więcej wygląda to tak:

1. Rozgrzewka.

2. Sylwetki:


1. 3x A) Podbór przodem – 30s: - max wychylenie ciała
- Ramiona przy uszach
- Wzrok skierowany na dłonie
- Stawiamy dłonie przed sobą, im dalej postawimy w przód tym lepiej
- Biodrem wykonujemy ruch wstępujący ( biodro skierowane w stronę głowy )
- Pępek wciśnięty w stronę kręgosłupa
- "nakrywamy się " plecami na szyję tworząc tzw. garb lub koci grzbiet
- Dochodzi wtedy do pojawienia się łuku między miednicą a klatką piersiową
- Lędźwie rozluźnione
- biodro lekko opuszczone
- Nogi wyprostowane oparte na palcach lub trudniejsza wersja oparta na powierzchni grzbietowej stopy ( palce obciągnięte )
B) przerwa – 30s
C) to co w A) z nogami na podwyższeniu – 30s

2. 3x A) podpór tyłem – 30s
B) przerwa – 30s
C) podpór tyłem na przedramionach – 30s

3. A) przerwa – 60s
B) HOLLOW BODY – 30s:
W leżeniu tyłem:
- Ramiona przy uszach
- Wzrok skierowany na uda -
Poprzez podniesienie ramion i oderwanie łopatek od ziemi dociskamy lędźwie do podłoża
- podnosimy tuż nad ziemią nogi wyprostowane, palce obciągnięte
- utrzymać pozycję napinając mięśnie brzucha i dociskając lędźwie w podłoże

C) Skłony w odcinku piersiowym – 10-20 powtórzeń
W leżeniu tyłem:
- Ramiona przy uszach
- Wzrok skierowany na dłonie
- Skłony w odcinku piersiowym ( podnosimy łopatki ) do kąta 90 stopni między tułowiem a ramionami ( jakbyśmy chcieli sięgnąć sufitu )
- Jednocześnie nie odrywamy odcinka lędźwiowego
- Po skłonie opuszczamy tułów tak by łopatki dotknęły podłoża
D) sylwetka nr 2
W leżeniu tyłem:
- Ramiona wyprostowane podniesione tuż nad udami
- wzrok skierowany na uda
- podnosimy łopatki dokonując w ten sposób skrócenia mięśnia prostego brzucha, jednocześnie staramy się docisnąć najszerszy grzbietu do podłoża
- odcinek lędźwiowy wciśnięty w podłoże
- podnosimy nogi tuż nad ziemią palce obciągnięte
E) przerwa – 30s
D) HOLLOW BODY – 30s

4. A) przerwa – 60s
B) odwrócone hollow body -30s:
W leżeniu przodem ( na brzuchu ):
- Podnosimy jednocześnie ramiona i nogi do góry
- Ramiona przy uszach - Wzrok skierowany na dłonie
- Nogi proste, napięte, złączone, palce obciągnięte
C)Skłony tułowia w tył – 10-20 powtórzeń
W leżeniu przodem:
- Podnosimy oba ramiona jednocześnie do góry najwyżej jak potrafimy
- Wzrok skierowany na dłonie
- nogi złączone, palce obciągnięte, napięte
- Opuszczamy i staramy się nie uderzać dłońmi o ziemię
- Możemy wykonywać wznosy nóg i ramion jednocześnie lub oddzielnie, wedle uznania
D) odwrócone hollow body
E) przerwa – 30s
F) odwrócone hollow body

5. A) Sylwetka na boku – 30s na dwie strony

Leżenie bokiem:
- Kładziemy na podłożu dłoń przeciwną do boku na którym leżymy na wysokości klatki piersiowej i opieramy się na niej by utrzymać leżenie bokiem
- Wzrok skierowany przed siebie
- Ramię wyprostowane dotyka ucha, uniesione nad podłożem
- Nogi złączone, wyprostowane, napięte, palce obciągnięte, uniesione nad podłożem

B) Skłony tułowia w bok – 10-20 na bok

w leżeniu bokiem w podporze na jednej dłoni:
- Wzrok skierowany przed siebie
- Wznos ramienia do ucha z jednoczesnym skłonem tułowia w bok, naciskamy dłonią na podłoże - pozwoli to na mocniejszy skurcz skośnego brzucha
- Wznos nóg, złączone, napięte, palce obciągnięte - W tym ćwiczeniu możemy dokonywać skłonu z jednoczesnym podniesieniem nóg i ramienia, lub oddzielnie


3. Ćwiczenia z masą własnego ciała. Zastanawiam się nad obwodem z tych ćwiczeń. Nie mam pomysłu na tą część ;/

4. Ćwiczenia z ekspanderem. Szukałem na forum ale dość mało tego znalazłem, jakie ćwiczenia polecacie?


5. Rozciąganie ze skupieniem na barkach:

Dynamiczne:
- W opadzie przy drabinkach chwyt o prostych ramionach, pogłębianie przynajmniej 20 razy razy,
- J.w. tyle, że chwyt skrzyżny
- Wymachy prostych ramion w górę, przynajmniej 10 razy na ramię
- Wymachy ramion do boku - przynajmniej 10 razy na ramię
- Wymachy ramion na przemian skos ( jedno ramię w skos w górę w tył, drugie ramię w skos w dół w tył ) - z pogłębieniem robimy powtórzenia

- Krążenia ze sznurkiem - nie ma lepszego ćwiczenia, staramy się o prostych ramionach, im bliżej uszu o prostych ramionach tym lepiej. Bardzo skuteczne ćwiczenie - minimum 10 powtórzeń


Statyczne:
- skłon japoński - przynajmniej 10 sekund
- dłoń między łopatkami - przynajmniej 10 sekund na rękę
- W oparciu o ścianę dłoń położona na ścianie palce skierowane w stronę naszych pleców i stojąc bokiem robimy krok tak by mieć rękę za sobą wzrok skierowany w przeciwną stronę niż ściana
- J.w. tyle że dłoń skierowana do dołu
- Podpór w leżeniu tyłem ( przechodzimy z podporu tyłem do leżenia tyłem )



Trochę nieczytelny post, ale z góry dzięki za pomoc. Głównie potrzebuje pomocy z pkt 3 i 4 Smile
Pozdrawiam
#8

Bardzo fajnie i schludnie czasami może trochę za dużo opisów Smile
5 A - postaraj się patrzeć na własne stopy wtedy lepiej zaangażujesz mięśnie skośne brzucha, postaraj się podczas tego ruchu dociskać miednicę do ziemi.
3 C - rozumiem ,że chodzi o skłony w leżeniu tyłem, wzrok kierował bym na stopy.

Część 3 i 4 - ostatnio dodałem post na temat ekspandera (http://gimnastycy.pl/forum/watek-ekspander-by-ak47), znajdziesz także kilka porad w poradniku dotyczącym kółek cz.2. Jeśli chodzi o obwód ostatnio Struc dodał całkiem ciekawy polecam przejrzeć, (http://gimnastycy.pl/forum/watek-trenig-...-przyklady) dodatkowo na forum jest tego całkiem sporo.

Natomiast metodę rozciągania polecam PNF - http://gimnastycy.pl/forum/watek-rozciag...dynamiczne

Pozdrawiam.
#9

Jeśli chodzi o ekspander to w tym wątku co podałeś nie ma zamieszczonych ćwiczeń :/
#10



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości