Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Drążek czy raczej kółka do domu?
#21

Wiem. Dlatego rozwinąłemSmile
#22

Finalnie pojawiło się w domu mocowanie kółek Elite Games i sprawdza się świetnie.
Oprócz kółek można na tym mocowaniu powiesić:
* linę wspinaczkową
* huśtawkę czy hamak
* grip balle (dostałem w gratisie bo wysyłka opóźniona)

Myślę, że to mocowanie to był znacznie lepszy pomysł niż drążek. Niestety do dyspozycji mam bardzo wąski korytarz (120cm), więc ćwiczenia tylko w jednej płaszczyźnie.

Natomiast plan treningowy na chwilę obecną obejmuje:
* ćwiczenia na kółkach
* podciąganie na grip ballach
* ćwiczenia na podłodze: progresja planche, stanie na rękach i mostek

A będzie obejmował jeszcze (aletrnatywnie):
* wspinanie na linie
* ćwiczenia na poręczach

Także całkiem sporo ciekawych elementów mogę wykonywać.
Właściwie odpada tylko rozpięcie (iron cross) i obroty takie jak na konftrontacjach (niestety).
#23

Wbij kolejne dwa mocowania na kształt krzyża i rozpięcie też pójdzie Smile
#24

Rama montażowa od MtIdea ma 18 otworów. Czy to znaczy, że żeby prawidłowo zamontować toto potrzeba 18 kołków i 18 dziur w suficie?
#25

SkądżeszExclamationExclamationExclamation
Otwory są "alternatywne" np jak w jednym miejscu trafisz w pustkę lub masz jakiś tam rozstaw mocowań, choćby belek. Ponadto kotwy nie mogą być umieszczane zbyt blisko siebie, bo zniszczą podłoże - minimalna odległość (między sąsiednimi kotwami) to długość (głębokość) kotwy. Aby poprawnie zamontować taki wieszak potrzeba 2 kotew, o ile podłoże jest pewne - jeśli nie to trzeba dołożyć , ale w granicach rozsądku - patrz wyżej.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#26

(2014-09-23, 12:51)sigviper@gmail.com napisał(a):  Finalnie pojawiło się w domu mocowanie kółek Elite Games i sprawdza się świetnie.

A mógłbyś napisać dokładnie jakie kołki/kotwy stosowałeś i w jakim materiale zrobiony masz sufit?

Z tego co widzę, w komplecie wraz z ramą EG dostarczane są kołki Mungo do betonu/pustaka, użyłeś tych właśnie?

http://allegro.pl/mocowanie-kolka-gimnas...13556.html

UPDATE: Zamontowałem wieszak EG na dostarczonych kołkach 12x70mm Mungo MU Multi Plug Nylon

Pozdrawiam,
Mateusz Łoskot
#27

(2014-12-17, 16:46)mloskot napisał(a):  
(2014-09-23, 12:51)sigviper@gmail.com napisał(a):  Finalnie pojawiło się w domu mocowanie kółek Elite Games i sprawdza się świetnie.

A mógłbyś napisać dokładnie jakie kołki/kotwy stosowałeś i w jakim materiale zrobiony masz sufit?

Z tego co widzę, w komplecie wraz z ramą EG dostarczane są kołki Mungo do betonu/pustaka, użyłeś tych właśnie?

UPDATE: Zamontowałem wieszak EG na dostarczonych kołkach 12x70mm Mungo MU Multi Plug Nylon

Te wieszaki mają w komplecie sprawdzone kołki do np. betonu, murów czy do gazobetonów z odpowiednimi koszulkami. Musicie pamiętać że kółka to nie to samo co montaż lustra czy karnisza... ;-) Producent daje dedykowane profesjonalne kołki po kilka zeta za sztukę, wiec szkoda byłby montować chińskie byle co z "masła". Zatem jeśli w oryginale masz np. Mungo MU to poszukaj tej samy klasy kołków.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości