Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Połaczenie treningu kettlebell z gimnastycznym
#21

(2014-09-12, 19:35)Seth napisał(a):  Tsatsouline poleca zabierać się za dwa odważniki dopiero wówczas, gdy jesteś w stanie zrobić w teście rwania na 10min 100 powtórzeń oraz wycisnąć nad głowę jednorącz ciężar równy połowie masy swojego ciała. Smile
Trzeba zawsze brać pod uwagę, że książki "nienaukowe" wydawane przez komercyjne wydawnictwa pisane są w konkretnym celu... Mianowicie zarobkowym. Nie twierdze, że książki Pavla są złe, wręcz przeciwnie uważam, że to jedne z najciekawszych książek o tematyce sportowej na polskim rynku. Jednak forma przekazu jest w nich bardzo specyficzna, wartościowa wiedza przeplata się z masą marketingu... Według mnie zupełnie zbędnego, ale nie każdy musi się za mną zgadzać. Do czego dążę? Do tego, że żadne wartości liczbowe, czy wyznaczniki czasowe nie świadczą o tym, że ktoś jest na coś gotowy, czy jeszcze nie. 100 powtórzeń w dziesięć min, to nie jest żadna magiczna liczba, ani 1/2 masy własnego ciała wyciśnięta w press'ie nie jest żadnym wyznacznikiem, czy "progiem przejścia". Coś takiego nie istnieje... To czy jestem gotowy na dwa kettle uzależnione jest nie od ilości powtórzeń, czy danego czasu lub ciężaru, tylko od jakości danego wzorca ruchowego, mobilności i stabilności stawów, siły tułowia i ogólnego przygotowania organizmu do wykonania danej pracy. To tak w dużym uproszczeniu...
Nie bądźcie niewolnikami tego co przeczytacie. Książki to tylko wiedza teoretyczna, sugestie i wskazania, nie bezwzględny wyznacznik. Każdy z nas jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, książki pisane są dla ogółu.

[Obrazek: logo.png]
#22

BeF, masz całkowitą rację. Problem w tym, że w dzisiejszych czasach ludzie chcą iść na skróty i mieć gotową receptę. Poza tym łatwiej pochwalić się kolegom na którym się jest levelu niż zaimponować poprawną strukturą ruchu. Wszystko to wskazuje, że jednak mało ludzi ćwiczy dla siebieSad

P.S. Bardzo mi się podoba Twoje zdroworozsądkowe podejście Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości