Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy gimnastyka jest wystarczająca?
#11

Ja np. czuje moc po treningu na kółkach - zarówno pod kątem siły, wytrzymałości jak i tworzeniu się sylwetki. Nie wiem dlaczego, ale kółka lepiej mi leżą. Do niektórych ćwiczeń ubieram kamizelkę. Myślę nad zakupem konia gimnastycznego. Myślicie że to jest dobry pomysł, by wpleść ten przyrząd do treningów?

Co do rund na pełnym speedzie. Myślę, że bardziej od treningu uzupełniającego - wpływ na nią ma sam trening danego sportu walki. Wytrzymałość będę kształtował na zadaniówkach, sparingach itp.

A i strasznie spinam się po siłowni, być może to wina tego że doświadczenie większe mam w kalistenice niżeli w pakowni...
#12

(2014-08-21, 17:56)Gohan napisał(a):  Myślicie że to jest dobry pomysł, by wpleść ten przyrząd do treningów?
Oczywiście, że tak. Ale ja bym się raczej zastanowił gdzie go postawić. Tongue
#13

No cóż, my nie wiemy nad czym pracujesz na sekcji, a od tego jest zależne co potrzebujesz jako uzupełnienie + inaczej się planuje trening w zależności od "kalendarza" zawodów.

Jeśli chodzi o konia gimnastycznego, wydaje mi się, że jest to najtrudniejszy przyrząd "by zacząć", więc musiałbyś mieć sporo motywacji, bo nauka podstawowych kół na koniu zajmuje sporo czasu, dlatego łatwo się zniechęcić. Inne przyrządy dają większą gamę ćwiczeń dla osób trenujących amatorsko.
#14

na początek grzybek wystarczy albo nawet sznurek i wiadro

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#15

rafał dobrze kombinuje, do "domu" jakiś grzybek, niskie poręcze, kółka, a na zewnątrz trawa/piach i jakiś dobry drążek do zamachów i można sporo wykombinować Smile
sznurek z wiadrem to fajny patent, ale raczej pod jakieś drzewo na dworze Smile
#16

(2014-08-21, 15:24)Tullar napisał(a):  Ja raczej stoję za Strucem, w typowym treningu gimnastycznym może i znajdzie się miejsce na wytrzymałość mieśniową, ale nie na taką wydolność jaka jest potrzebna na ringu do latania za przeciwnikiem. Może jeśli ktoś już ćwiczy pełne układy na planszy Smile, ale przy typowym domowym-gimnastycznym treningu na kółkach zwieszonych z drążka, to można sporo stracić kondycji, nie angażując się w inne aktywności.

Przy typowo domowym nie prowadzonym metodami gimnastycznymi (układy, obwody itp.) tak. Ideałem byłby trening gimnastyczny ukierunkowany. Czyli sensowny trener który dobierze ćwiczenia.

(2014-08-21, 18:41)rafal napisał(a):  na początek grzybek wystarczy albo nawet sznurek i wiadro

To prawda. Ostatnio się tym bawię i mam z tego wielką frajdę Smile
#17

(2014-08-21, 19:47)zahir napisał(a):  Przy typowo domowym nie prowadzonym metodami gimnastycznymi (układy, obwody itp.) tak. Ideałem byłby trening gimnastyczny ukierunkowany. Czyli sensowny trener który dobierze ćwiczenia.

A trening całego ciała? Co do układów czy obwodów - to staram się robić cykle, tylko że moja wiedza jest jeszcze zbyt mała. Jestem aktualnie w trakcie tłumaczenia i czytania (pojmowania) - książki 'building the gymnastic-body'. Podoba mi się gimnastyka, ma w sobie to coś - i chciałbym ją traktować jako uzupełnienie. A z racji tego, że strasznie cenię sobie technike i wiedze - dokształcam się i ucze na własnych błędach. Może za jakiś czas osiągnę taki poziom wiedzy, że sam dostosuje pod siebie plan treningowy mający na celu poprawę moich słabszych atrybutów.

(2014-08-21, 18:41)rafal napisał(a):  na początek grzybek wystarczy albo nawet sznurek i wiadro

Grzybek? Co to jest? Co do miejsca, to mam taką mini sale treningową - w niej mam kółka, drążek, worki, materace itp.

Od siebie dodam że trening uzupełniający wykonuje 2x w tygodniu +1x basen/bieg. 2 razy MT + 1x sparingi.
#18

wiadro z sznurkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=EoToS8bCOlc

ćwiczenia na grzybku:

https://www.youtube.com/watch?v=WfolyWG2OHo

plus, to może być ciekawy dodatek, może sam spróbuje: https://www.youtube.com/watch?v=BIOCmUaUE_g
#19

Jak widać produkcja grzybka nie jest zbyt skomplikowana. Myślę jednak, że da się namówić Mt Idea do profesjonalnej produkcjiSmile
#20

Zahir - a Ty dalej trenujesz sporty walki? Mógłbym Ci zadać kilka pytań, bo dużo osób Cię chwali - więc myślę że mógłbyś mnie nakierować w niektórych sprawach. Pozdrawiam Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości