Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

drążek,pistolety,kółka
#1

Mam swój plan treningowy który cały czas ewoluuje ale konkretnie trzymam się "bazy" tego planu i jak już modyfikuje go by sobie poprawić skilla lub utrudnić dane ćwiczenie. W skrócie nakreśle tylko w jakie dni co robię :

Poniedziałek - podciąganie na drążku z obciążeniem
wtorek - pompki z obciążeniem i bez
środa - nogi - pistolety z obciążeniem
czwartek - kółka gimnastyczne (mu,front lever to mu,back lever,reverse pull up,iron cross,maltese,l-sit)
piątek - pompki na kółkach gimnastycznych + planche , HS
sobota - nogi - pistolety bez obciążenia
niedziela - drążek (mu,slow mu,taboret,human flag,dragon flag, przeskoki nad niskim drązkiem ze zmiana ukladu rak i uchwytu)HS , press,planche

Podciągnięcia i pompki wykonuję zasadą powoli w dół i górę z 2sekundowym zatrzymaniem w fazach kluczowych i spięciem mięśni.


Załączone pliki
.doc trening ogólny.doc Rozmiar: 34 KB  Pobrań: 53
#2

Dzięki za rozpiskę Smile na pewno się przyda wielu osobom. Po tym co pokazałeś na seminarium wiem, że trzeba brać przykład od Ciebie Smile
#3

Cwiczysz 7 dni w tygodniu?
Nie powinno byc gdzies miejsca na regeneracje?
Czy z takim stazem jak Twoj to juz nie trzeba? :-)
Pozdrawiam.
#4

Tomo, wtorek jest przy tym treningu zmarnowanym dniem, chyba ze podchodzisz do tego na zasadzie odpoczynku przy łatwych ćwiczeniach i nie przemęczania się.
Wtorek idealnie się nadaje żeby połączyć z sobotą, natomiast zyskujesz 1 dodatkowy dzień na inne ćwiczenia
#5

W ogóle podciąganie, pompki i pistolety z obciażeniem można by zrobić na jednym treningu. I mamy kolejne dni, które możemy wykorzystać. Po takim treningu z obciażeniem można dodać pozycje statyczne z czwartku.
Jedynym problemem mogą być tutaj chęci i czas.
#6

(2013-06-29, 13:04)CiN napisał(a):  Cwiczysz 7 dni w tygodniu?
Nie powinno byc gdzies miejsca na regeneracje?
Czy z takim stazem jak Twoj to juz nie trzeba? :-)
Pozdrawiam.

CiN, tym właśnie trening gimnastyczny różni się od siłowego. Zawodnicy gimnastyki ćwiczą nawet codziennie wszystkie partie ciała. Oczywiście mają też mądrą periodyzację i co 4 - 6 tygodni jeden tydzień na 50% w celu regeneracji.
#7

(2013-06-29, 14:46)User napisał(a):  W ogóle podciąganie, pompki i pistolety z obciażeniem można by zrobić na jednym treningu. I mamy kolejne dni, które możemy wykorzystać. Po takim treningu z obciażeniem można dodać pozycje statyczne z czwartku.
Jedynym problemem mogą być tutaj chęci i czas.

Nie wiem czy czytałeś w pliku doc* jest mój plan , średnio każdy trening trwa około godziny czyli idąc twoim tokiem myslenia trening trwał by przeszło 4/5h z racji dodania statycznych elementów ;-p . Ja do tej pory starałem sie budować siłę a nie wytrzymałość , podciągnięcia angażują inne mięsnie i ten trening mam jako pierwszy bo podciągam cały i większy ciężar ciała , pompki to inne znowu partie więc nie przemęczam tak organizmu po poniedziałku , środa to odpoczynek od górnej partii ciała ale robiąc pistolety i tak całe ciało sie spina. To nie kulturystyka że robi się separacje mięsniową. Teraz chcę jeszcze inaczej zmodyfikować mój trening wyrzucając zwykłe pompki na rzecz kółek z piatkowego treningu.Wtedy w piątek robiłbym tylko statyczne elementy na kółkach bo i tak mase siły na to idzie a ostatnio zeszło mi ponad 2h i z braku sił po pomkpach na kółkach żle mi szło i frustracja wzięła góre by zmodyfikować plan. Tak jak wspomniałem to mój progress i ewoluuje do przodu więc pewnie w przyszłości jeszcze się pozmienia. Zastanawiam się czy wywalić obciążenie z drążka i pompek na rzecz trudniejszych ćwiczeń czyli nie zawracać sobie juz głowy zwykłymi pompkami w podporze przodem skoro potrafię zrobic pompki w HS bez asekuracji ściany itp. Jak ktoś ma jakieś rady odnośnie treningu typowo pod kółka gimnastyczne to chętnie wezmę je sobie do serca .
#8

W podciąganiu gdy kąt miedzy ramieniem, a przedramieniem jest mniejszy niż 90 stopni to angażujesz piersiowy Smile
Pliku nie pobierałem, ale teraz widzę, że jest dużo więcej ćwiczeń niż podałeś tutaj w temacie Smile
Sam wiem ile te pozycje statyczne zajmują czasu. No, ale w końcu tego wymaga ten sport Smile

Tak patrzę jeszcze na ten plan i co mogę powiedzieć. Mimo, że robisz w podciąganiu po 3x5 to tych ćwiczeń jest 13. Szkoda, że nie napisałeś przerw. W sile mniej niż 3 minuty nawet bym nie schodził. Krtótka przerwa i tyle ćwiczeń to wytrzymałosć, nawet jeżeli jest zakres 5 powtórzeń.
#9

User, podajesz Tomo rady, jak dla laika. A to doświadczony zawodnik z końską siłą. Wie, jakie przerwy powinny być przy treningu w zależności od celuSmile
#10

Tomo, już chyba Ci pisałem odnośnie kółek. Już czas żeby zostawić pojedyncze ćwiczenia, teraz powinieneś sobie ułożyć jakiś układ, który będzie się składał z elementów, które do tej pory opanowałeś i wykonywać je w wiązance 40-sekundowej.
Najlepiej aby móc zacząć od pełnego zwisu na kołkach.

Dla przykładu.
Ze zwisu (pozycja wyjsciowa) press to FL (wytrzymanie 2s), press to inverted hand (wytrzymanie 2s), zejscie do BL (wytrzymanie 2s), przejscie do FL (wytrzymanie 2s), opad do zwisu, MU do l-sit (wystrzymanie 2s), front roll to L-sit (wystrzymanie 2s), iron cross z wytrzymaniem a jak sie nie da to chociaż płynne zejscie w dół itd...

to co tu uzyskasz to dobra siła techniczna, która jest warta wiecej niż 200 pompek z obciążeniem


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości