Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

drążek,pistolety,kółka
#11

(2013-06-30, 09:03)zahir napisał(a):  User, podajesz Tomo rady, jak dla laika. A to doświadczony zawodnik z końską siłą. Wie, jakie przerwy powinny być przy treningu w zależności od celuSmile

Wiesz, bez względu na zaawansowanie, regenemracja w pełni sił jednak wymaga ciut czasu. Wiadomo, im więcej ćwiczysz tym szybsza regeneracja sił, ale jeszcze nie słyszałem o kimś kto mógłby podnieść coraz to większe ciężary po np. 1 minucie przerwy. Co najmniej 3 do 5 minut tutaj widzę. A to znów przy takiej ilości serii daje ponad 2 godziny treningu, nawet koło 3h. No i za najlepszą metodę uważam wzrost obciążenia co serie i przy tym najlepiej wychodzą te przerwy między seriami, bo gdy się nie zregenerujesz to po prostu więcej nie podniesiesz, a w tym treningu obciażenie jest wciąż to samo.

Dobra nie ma co gadać, Tomo wie jak ćwiczyć Smile
#12

Oczywiście, że tak. Zarówno ja, jak i Tomo wiemy, że przy budowaniu siły muszą być długie przerwy.
#13

Dziekuje Wam za rady , co do przerw między seriami to 2-3 minuty robię ale to bardziej w przypadku ćwiczeń na drążku bo proces podciągania dzielę na trzy etapy - podciągnięcie 2s. przytrzymanie i spięcie sie 2s. , opuszczanie 2s. Co do rad trenera Adama to w piątek bedę robił "set" i takie różne łączenia. Zauważyłem u siebie że ćwiczenia na kółkach dają mi więcej siły na drążek i poręcze , wcześniej wychodziłem z założenia że jak będe progressywnie dodawał obiciążenia do podciągnięć i pompek to będzie szybszy przyrost siły ale teraz odkąd ostatnio więcej czasu poświęcam na kółka gimnastyczne zastanawiam się czy warto jeszcze robić inne ćwiczenia z obciążeniem?
#14

Kółka są najbardziej wymagającym siłowo i wytrzymałościowo przyrządem, tym samym jeżeli rozpoczniesz np. ugięcia na kółkach, to zupełnie nie ma sensu trening tego ćwiczenia na poręczach, chyba że jako rozgrzewka albo 20-30 powtórzeń żeby podciągnąć wytrzymałość. Trzeba zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy, ze trening to ograniczona liczba czasu i ćwiczenia trzeba dobierać rozsądnie, aby cały czas utrzymać postęp. Czyli zostawiamy ćwiczenia łatwe (pompki, brzuszki itd) na rozgrzewkę, a trening przenosimy na bardziej wymagające ćwiczenia. Inaczej utkniemy w miejscu.
Dobry trening gimnastyczny to nie 100 powtórzeń różnych ćwiczeń, to np. sumaryczne 15-20 minut przebywania na przyrządzie pracując.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości