Wątek zamknięty
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wady drewna w kółkach
#1

Witam Wszystkich!

Ostatnio zakupiłem kółka firmy mtidea. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że jedno kółko jest tak jakby "załatane" w 5 miejscach:

[Obrazek: 28qrj35.jpg]

[Obrazek: 2hx3kmu.jpg]

Myślę nad tym, żeby odesłać kółka i poprosić o inną parę.

A wy co myślicie? Czy na waszych kółkach też są podobne niedoskonałości? Czy będzie to miało wpływ na wytrzymałość kółek i komfort przy użytkowaniu?
#2

według mnie nie będzie problemu z użytkowaniem, zawsze możesz skontaktować się z producentem
pyzatym wypada się przywitać
kolejna sprawa ze założyłeś konto dzisiaj, chyba tylko po to żeby pokazać nam te zdjęcia ???
#3

Wybacz, masz rację.

Na forum zarejestrowałem się dzisiaj, ale śledzę je już od dłuższego czasu i na pewno jeszcze nie raz się tu wypowiem lub zaczerpnę jakiejś rady od bardziej doświadczonych kolegów.

Dzięki za odpowiedź. Smile
#4

W celu zwiększenia wytrzymałości kółka są klejone warstwowo. To co widzisz, to właśnie klej. Nie ma to żadnego wpływu na wytrzymałość, czy komfort użytkowania. Ale zawsze możesz skontaktować się z producentem który ma u nas profil: mtidea.pl
#5

Moje też tak mają, nie ma to wpływu na nic. Mam je 1,5 roku.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

Witam

Po krótce opiszę co , jak, gdzie i dlaczego.

Kółka robimy z odpowiedniego pełnego drewna bukowego klejonego warstwowo.
Gwarantuje to najlepsze właściwości wytrzymałościowe i użytkowe.

Kółka są klejone , stygną a następnie są obrabiane na wysokoobrotowych frezarkach.
Później wielokrotnie ręcznie szlifowane papierem o coraz wyższej gradacji.

W trakcie takiego wycinania zdarza się że nóż wybierze drewno wraz z niewielkim naddatkiem wewnątrz.

Takie małe punkciki wypełnia się i jest to normalna sprawa. Oczywiście jest to odpowiednie wypełnienie i
nie ma to żadnego , ale to żadnego wpływu na wytrzymałość kółek i ich trwałość.

Każdy ubytek jest sprawdzany i nie może przekroczyć określonej głębokości i szerokości. Dopuszczalne są tylko małe ubytki.

Tak jak mówię zdarza się to rzadko i jeżeli kółka są sprzedawane tzn. że przeszły odpowiednie badanie jakościowe. Co oznacza że spełniają wszystkie wymagania wytrzymałościowe określone w normie.

Oczywiście jeżeli kółka nie spełniają Pana oczekiwań pod względem wizualnym, to nie ma problemu proszę odesłać wraz z dowodem zakupu.

Pozdrawiam
Maciej Sołtys
tel. 609 789 579
www.mtidea.pl
#7

Profeska! Big Grin
#8

Dziękuję pięknie wszystkim, którzy poświęcili dla mnie swój czas. Smile Wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane.

Są to moje pierwsze kółeczka więc chciałem mieć pewność, że wszystko jest okej. Wiecie jak to jest Tongue

mtidea.pl
Na prawdę ogromne podziękowania za profesjonalne podejście i wytłumaczenie wszystkiego tak, że nawet 5-latek by zrozumiał. Big Grin Taki sprzedawca to rarytas dla klienta. Smile

Gorące pozdrowienia. Smile

Temat do zamknięcia.
#9

Zamykam wiec Cool

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

Wątek zamknięty


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości