Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

krzysiek20ino
#11

Wiesz Mrowek, według mnie to masa nawet i na 20 powtórzeniach idzie, tylko z siłą tutaj raczej gorzej niż przy niższych wartościach. Ja bym obstawiał do 8 masa i siła, 8-12 masa i trochę siły, 15-20 masa i trochę wytrzymałości, 20+ wytrzymałość. Wiadomo, wartości jedynie przybliżone i opieram to raczej na moim doświadczeniu w treningu z masą ciała, jak i z obciażeniem więc na wszystkich może to trochę inaczej działać.
Badania były, ale określające czas napięcia mięśniowego. Według tego co podali, siła do 20 sekund, a masa do 60 sekund.
Mało badań jest odnośnie treningów z masą ciała, ja póki co żadnego nie widziałem, może dlatego, że nie szukałem takowych, jeśli byś jakieś spotkał to z chęcią bym zobaczył Smile
#12

Dłuższy odpoczynek , lekkie rozciąganie i robimy statykę, wszystko zależy jaki masz cel treningowy. Zawsze możecie dodać trening do waszego planu dnia Smile.
Siła potwierdzona badaniami 1-5 powtórzeń, przykład który podałeś zależy od stopnia wytrenowania zawodnika (20pow.). Całość problemu leży w formie rozbudowy mięśnia, czytałem o tym w "Sile dla Ludu" i mam zamiar to potwierdzić u mojego wykładowcy z fizjologi. Jak pisze Pavel przy większej ilości powtórzeń rozwijamy komórki mm. pod względem sarkoplazmy a nie ilości miofibryli, czyli inaczej mówiąc zwiększamy mięsień w szerz a nie "zagęszczamy" go.
Własnie wszedłem w posiadanie książki "Współczesny trening siły mięśniowej" jest tam szeroka rozpiska na temat różnych rodzajów treningów więc myślę ,że moje pojęcie na ten temat znacznie się poszerzy.
Fajna rozmowa wyszła Smile, myślę o połączeniu tego w całość i utworzeniu osobnego tematu.
#13

No fajna, fajna. Zbiorę te informacje wszystkie w całość i w drodze na seminarium ( mam nadzieję) coś skrobnę. Wink A jak właśnie ulożyć trening pod statyki? Chcę zrobić deskę... Wg schematu hipertrofia, itp. czy jakiś inny?
#14

Hipertrofia sarkoplazmatyczna nie zachodzi bez miofibralnej z tego co wyczytałem w mitach na forum kulturystycznym.
#15

Tak zgadza się tylko po co robić masę mięśniową która niema swojego przekładu na siłę nam zależy na jak najlepszym stosunku mocy do masy Smile
#16

Mój plan:
- Rozgrzewka seminaryjna modyfikowana. Big Grin ok. 30 min.
- Kółka: Trening A
* pompki 3 x 10
* supermany + rozpiętki 3 x 10
* podciągnięcia - cel 3 x 5
* dipy negatywne - cel 3 x 5
* front to back ( przejście z kucznej wagi przodem do tyłem) 3 x 3
* HS negatywy bez asekuracji pompki.
* HS na kółkach 5 x z asekuracją.

Trening B jest podobny, z tym że zamiast podciągania i dipów daję 5 x wejście siłowe.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości