Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan treningowy; proszę o opinie
#1

Więc tak z grubsza wygląda mój plan, który wykonuję w środę, piątek i niedzielę. Prosiłbym o wszelkie konstruktywne uwagi i odpowiedzi na parę pytań pod spodem Smile

Moje cele:
10 ugięć i podciągnięć na kółkach
Stanie na rękach bez ściany
Muscle-up
5 pistoletów na nogę
Unieść nogi do drążka Smile
Waga tyłem (z tym mi się nie spieszy - cel dodatkowy)

Rozgrzewka
1. Krążenia i wymachy
2. Sylwetki - na plecach, na brzuchu, bokiem, podpór przodem na kółkach
3. Rowerek 7-12min (głównie żeby podnieść temp, ciała i trochę pokręcić, bo w lecie jeżdżę na szosie Smile )
4. Zwis tyłem na kółkach (rozciąganie barków)

"Skill work"
1. Stanie na rękach przodem do ściany 3x20s
2. "Wykopy" do stania na rękach (przy ścianie, ale próbuję jej nie używać) 5-10 razy
3. Stanie na głowie (bez pomocy) - 3 razy ile się uda
4. Kuczna waga tyłem na kółkach - 5x4s
5. Poziomka*

Trening siłowy
1. Muscle-up z odciążeniem - tzn. stawiam przed sobą pudło, na nie nogi i próbuję wykonać przejście spod kółek nad nie. Utrudniam opierając mniejszą część nóg. Robię 3x1-5 powtórzeń
2. Ugięcia na kółkach** - 3x3-8
3. Podciągnięcia na kółkach** - 3x3-8
4. Pompki na kółkach - 3x3-8
5. Podciąganie australijskie na kółkach - 3x5-15
6. Pike Headstand Push-Ups (nie wiem jak to jest po polsku) - 3x3-8
7. Odwodzenie kółek na kolanach (nie jestem pewien nazwy - coś na wzór AB wheel) 3x3-8
8. Wznosy nóg (jak najwyżej) - 3x3-8
9. Progresja do pistoletu
10. Wyskoki (ćwiczenie dodatkowe) - 3x3-8

Na koniec się rozciągam

I teraz czas na pytania Smile
1) *Czy poziomka na ziemi jest trudniejsza od poziomki na poręczach/kółkach? I czy powinienem robić ją na poręczach (zrobię), czy na ziemi (dam radę z jedną nogą prawie wyprostowaną)
2) **Pytanie zadałem już w temacie Szkocikka - lepiej męczyć ugięcia i podciąganie na kółkach i robić po 4-5 powtórzeń (mój max), czy wrócić na drążek?
3) Co sądzicie o ćwiczeniu w ściągaczach/bandażach? Robiąc MU bardzo zdzieram sobie skórę z nadgarstków. Z tego co słyszałem, to nie ma sensu kupować skór, więc spróbowałem ściągaczy elastycznych i pomogło. Jakie macie opinie na ten temat? Smile
4) I tak z ciekawości - skóry gimnastyczne (na kółka) zakrywają rejon nadgarstka poniżej kości grochowatej (tam sobie najwięcej obcieram)?

PS. Ogólnie jeszcze chciałem dodać trening w domu. Głównie rozciąganie i sylwetki, może stanie na rękach (mało miejsca), ale nie wiem jak wyjdzie z czasem
PSS. Z racji tego, że trening mi trochę zajmuje, wszelkie ewentualne dodatki muszę dorzucić "kosztem czegoś" Smile


Wiadomości w tym wątku
Plan treningowy; proszę o opinie - przez Wylfryd - 2015-02-07, 22:39
RE: Plan treningowy; proszę o opinie - przez Mateo - 2015-02-08, 10:30
RE: Plan treningowy; proszę o opinie - przez Wylfryd - 2015-02-08, 12:37
RE: Plan treningowy; proszę o opinie - przez Newcio - 2015-02-08, 12:37
RE: Plan treningowy; proszę o opinie - przez Wylfryd - 2015-02-08, 13:00
RE: Plan treningowy; proszę o opinie - przez Newcio - 2015-02-08, 13:30
RE: Plan treningowy; proszę o opinie - przez Wylfryd - 2015-02-08, 23:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości