Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dziwny rozwój klatki piersiowej
#8

Generalnie to po zdjęciach wnioskuję, że nie widzę jakichś szczególnych dysproporcji. Sam też jestem w podobnej sytuacji jak Ty, z tym że mam trochę większą masę niż Ty i u mnie to bardziej widać. Jednak widzę u siebie, i mówię Ci to z doświadczenia, że jest poprawa dzięki odpowiedniemu treningowi. Sprawa jest prosta:

1. Pompowanie skosem dodatnim (dłonie wyżej niż stopy), wyciskanie skosem ujemnym (głową w dół), i dipsy wpływają na rozwój dolnej części klatki.
2. Pompowanie skosem ujemnym (stopy wyżej niż dłonie), wyciskanie skosem dodatnim (głową w górę) rozwijają górną część klatki.
3. Prowadzenie łokci szeroko, umieszczenie dłoni szeroko podczas pompowania/wyciskania wpływa na rozwój zewnętrznej części klatki.
4. Prowadzenie łokci wąsko blisko ciała, umieszczenie dłoni wąsko (ale nie węziej niż szer barków) wpływa na rozwój środkowej części klatki.
5. Opuszczanie się obojczykami do dłoni podczas pompowania, opuszczanie sztangi do obojczyków podczas wyciskania angażuje górę klatki.
6. Opuszczanie się mostkiem do dłoni podczas pompowania, opuszczanie sztangi do mostka podczas wyciskania angażuje dół klatki.

Wiedząc to możesz ukierunkować ćwiczenie na obszary klatki piersiowej jak tylko chcesz. Np żeby rozwinąć obszar gdzie znajduje się krzyzyk na Twoich zdjęciach, należy robić:
1. Wyciskanie hantli chwytem młotkowym skosem dodatnim. Chwytem młotkowym żeby prowadzić łokcie przy ciele i opuszczać hantle w okolice obojczyków. Hantle prowadzić na szerokości barków.
2. Pompki na paraletkach ustawionych wzdłuż ciała na szerokości barków z nogami na dość wysokim podwyższeniu. Opuszczać się obojczykami do dłoni.


Wiadomości w tym wątku
Dziwny rozwój klatki piersiowej - przez FastLane - 2017-12-21, 10:25
RE: Dziwny rozwój klatki piersiowej - przez Predi - 2017-12-22, 00:33
RE: Dziwny rozwój klatki piersiowej - przez FastLane - 2017-12-22, 11:25
Dziwny rozwój klatki piersiowej - przez Papryk - 2017-12-22, 14:41
RE: Dziwny rozwój klatki piersiowej - przez Predi - 2017-12-25, 01:44
RE: Dziwny rozwój klatki piersiowej - przez FastLane - 2017-12-27, 09:52
RE: Dziwny rozwój klatki piersiowej - przez Predi - 2017-12-27, 14:09
RE: Dziwny rozwój klatki piersiowej - przez Rafał Mu. - 2018-01-03, 20:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości