Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening
#1

Witam. Zanim napisze trening to napisze troche o swoim doswiadczeniu. Tak wiec ze sportem mam stycznosc odkad pamietam tak na prawde, natomiast treningi pozycji statycznych zaczalem jakies 2-3 tyg temu po dluuugiej przerwie spowodowanej kontuzja barku.
Chcialbym osiagnac nastepujace pozycje: Front Lever oraz Planche + "opanowanie" pozycji L-sit. Trening sily statycznej wyglada u mnie tak jak przeczytalem w watku Gimnastyczne ABC czyli:
L-sit- utrzymuje 22sec, wiec wychodzi 6x10sec (zakraglilem zeby wyszlo rowne 60sec)
Planche- utrzymuje Tuck Planche 12sec wiec 10x6sec
Front Lever- na razie z tym kiepsko bo to zaczalem trenowac pozniej (kontuzja sie odzywala) i jestem w stanie utrzymac Tuck FL z opuszczania ok 7sec.

Do tego dochodzi trening obwodowy w pon, wt, czw, piatek w srode i sobote sa natomiast aeroby.
Teraz moje pytania:
1. L-sit- kiedy bd mogl sie przeniesc na kolka? Jest jakis wyznacznik czy zalezy to ode mnie? (poki co robie na krzeslach)
2. Kiedy mam zaczac robic trudniejsza opcje danego cwiczenia?
3. Czy robic wszystkie 3 pozycje statyczne jednego dnia czy lepiej bd robic je oddzielnie np. 1 dzien 1 pozycja
4. Jak czesto powinienem cwiczyc te pozycje?
5. Przypuszczam ze robienie 20x3sec pozycji tuck FL z opuszczania bd troche dziwne (wg. mnie) wiec co powiniem robic najpierw?
6. Czy taki sposob cwiczenia pozycji statycznych jest dobry, czy polecacie moze cos innego?

Z gory dzieki za odpowiedzi/rady.


Wiadomości w tym wątku
Trening - przez Pointerr - 2015-02-24, 19:58
RE: Trening - przez zahir - 2015-02-25, 15:39
RE: Trening - przez Pointerr - 2015-02-25, 17:30
RE: Trening - przez Pointerr - 2015-03-07, 07:30
RE: Trening - przez Mrowek - 2015-03-07, 07:54
RE: Trening - przez Pointerr - 2015-03-07, 08:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości