Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wspieranie ciągiem
#1

Słabo to wygląda, ekscentryczna faza to u mnie widzę, że jest spadanie, zaczynam od bardzo zgiętego ramienia, ale tylko dlatego, że czuję jak mi się głęboki chwyt wyślizguje i jakbym wyprostował, to bym już żadnego powtórzenia nie zrobił. Pracuję nad tym.

Im wyżej kółka zawieszone tym mniejsza stabilność?
#2

Tak. Smile
#3

Im dłuższe taśmy tym większa niestabilność. Kółka mogą być 10 m nad ziemią i będzie łatwo jeśli będziesz miał krótkie taśmy. Mogą być 3 m nad ziemią, ale metr dłuższe taśmy od tych powyżej i będzie trudniej. Poza tym ładny MU, nad podporem musisz trochę popracować. Tak to jest jak się z krótkich taśm przejdzie na długie. W Gdańsku się o tym przekonałem. Big Grin Chciałem zaistnieć, ale się nie udało.
Im dłuższe taśmy tym trudniej.
#4

Bartek, nie bądź dla siebie taki krytyczny. Ładne wspieranieSmile Wzmocnisz głęboki chwyt, dodasz pełny zakres ruchu i nie będzie się czego czepić Smile

Co do taśm, to tak jak napisał Krzysiek liczy się długość taśmy. Jest to jeden z nielicznych przypadków gdzie rozmiar ma znaczenieWink
#5

Dawno na Tęczy nie byłem, ale jakiś czas temu robiłem tam 5 powtórzeń z odkręcaniem kółek, a tutaj jest bez, tyle, że tam kółka są strasznie magnezją wysmarowane i się zastanawiam, czy mam słabszy głęboki chwyt, czy to wina braku magnezji i jest sporo trudniej.
#6

Odkręć kółka na zewnątrz tak żeby kciuki był skierowane na zewnątrz. Wtedy wyprostujesz łokcie.
#7

(2014-05-09, 21:22)Chudini napisał(a):  Dawno na Tęczy nie byłem, ale jakiś czas temu robiłem tam 5 powtórzeń z odkręcaniem kółek, a tutaj jest bez, tyle, że tam kółka są strasznie magnezją wysmarowane i się zastanawiam, czy mam słabszy głęboki chwyt, czy to wina braku magnezji i jest sporo trudniej.

Na pewno magnezja ma znaczenie ale nie wiem czy aż takie. Możesz to sprawdzić robiąc panierkę z coli miodu i magnezji na Twoich kółkach.
#8

Powtórzę za innymi, ale może trochę dosadniej.

Im dłuższa taśma, na której są zawieszone kółka, tym trudniej stabilizować się w podporze (w zwisie to nie ma wielkiego znaczenia). Z tym, że ten efekt destabilizacji jest coraz mniejszy (Sensie między taśmami 20m czy 100m, pewnie nie poczułbyś różnicy - bo różnice kątów wychylenia taśmy przy ruchu byłby już tak małe, że ich efekt byłby pomijalny. Nie wiem natomiast, jak duża różnica byłaby odczuwalna między np. 3, 5 a 7m, ale między 1m a 3m jest ogromna Big Grin).

Podpór jak mówili, do poprawy. Przyblok łokci a następnie odkręcenie nadgarstków.

Schodząc faktycznie jest efekt spadania, ale sam utrudniasz sobie zadanie, gdybyś robiąc przejście z podporu do wiszenia poprowadził kółka blisko mostka, mógłbyś na chwilę przyblokować się w takim "wąskim, prawie że podchwycie" i opuścić z kontrolą.

Generalnie w prostej, ale "poprawnej" już wersji, jest dwukrotnie 90 stopniowy obrót kółek. W wiszeniu wykręcasz ręce, tak że palce wskazują na zewnątrz a kciuk przed siebie, u góry podciągnięcia ściągasz kółka wąsko, do mostka, tak, że kciuki wskazują do siebie. Robiąc wyprost ramion do podporu, znowu wykręcasz kółka na zewnątrz. W drodze powrotnej tak samo - zamiast spadać Smile.
#9
Question 

Update
Celem dla mnie jest, aby przejście robić poprzez przerzucenie klatki do przodu. Wie ktoś nad czym powinienem popracować, co by mi pomogło, jakieś rady?
#10

nie bardzo rozumiem co znaczy przerzucenie klatki do przodu, chyba teraz na tym filmiku to robiłeś ?

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości