Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przywitanie
#1

Cześć,

Jestem Kacper. Zaczynam swoją przygodę z kółkami gimnastycznymi. Chętnie wysłucham porad bardziej doświadczonych kolegów odnośnie dobrego planu treningowego pod kółka gimnastyczne na początek. Kółka zawieszone w mieszkaniu na szeklach.

Póki co punktem wyjściowym jest dla mnie plan treningowy przedstawiony w filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=dTL8HZmEadk

Ciekaw jestem Waszego zdania odnośnie tego planu treningowego.
#2

Hej!

Wszystko zależy z jakiego poziomu zaczynasz. Przykładowo w tym planie są dipy na kółkach. Jeżeli na luzie robisz kilka-kilkanaście powtórzeń na poręczach to spoko. Jeśli nie, to polecam najpierw zbudować bazę na stabilnym podłożu i jako ćwiczenie dodatkowe użyć podporu na kółkach o prostych łokciach, a dopiero później wskoczyć na kółka. Z ćwiczeniami typu pull jest prościej, niestabilność kółek zazwyczaj nie wpływa znacząco na trudność ćwiczenia.

Generalnie wszystko co potrzebujesz na początek to push/pull poziome/pionowe + sylwetki gimnastyczne. Czyli podciąganie, wiosłowanie, pompki, dipy.

Pytaj śmiało Big Grin

Pozdr,
Maciek
#3

dzięki za odpowiedź. Aby nie zaśmiecać tego wątku zrobiłem nowy w odpowiednim dziale: https://gimnastycy.pl/forum/watek-plan-t...mnastyczne Będę wdzięczny za wszelkie wskazówkiSmile.

(2020-04-20, 10:56)Burbon napisał(a):  Hej!

Wszystko zależy z jakiego poziomu zaczynasz. Przykładowo w tym planie są dipy na kółkach. Jeżeli na luzie robisz kilka-kilkanaście powtórzeń na poręczach to spoko. Jeśli nie, to polecam najpierw zbudować bazę na stabilnym podłożu i jako ćwiczenie dodatkowe użyć podporu na kółkach o prostych łokciach, a dopiero później wskoczyć na kółka. Z ćwiczeniami typu pull jest prościej, niestabilność kółek zazwyczaj nie wpływa znacząco na trudność ćwiczenia.

Generalnie wszystko co potrzebujesz na początek to push/pull poziome/pionowe + sylwetki gimnastyczne. Czyli podciąganie, wiosłowanie, pompki, dipy.

Pytaj śmiało Big Grin

Pozdr,
Maciek


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości