Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan pod V-Sit i FL
#1

Hej. Trochę mnie nie było na forum, trenowałem typową kalistenikę, trochę crossfitu, dużo biegałem.

Wiek: 22 lata
Waga: ~69kg
Wzrost: 1.79m

Cele:
1. Pełna waga przodem na drążku 5-10 sekund do wakacji 2018
2. Powrót do wysokiej poziomki (v-sit) i zwiększenie jej kąta
3. Powrót do 11:20 na 3km. Ostatni czas to 11:57
4. Uzyskać w końcu 20 powtórzeń w podciąganiu nachwytem (ostatnio było 17 - z bujaniem pod koniec)


Trening oczywiście będzie bazował na mojej ulubionej książce gimnastycznej "Building the gymnastic body"

I. Rozgrzewka

II. Pozycje statyczne
1. Front lever/Waga przodem - wg progresji
2. L-sit/Poziomka - wg progresji

III. Core
1. Hollow rocks 10r
2. V-ups 10r
3. tucked v-ups 10r
4. Hollow hold 10s

i wszystko powtarzam w 3 seriach, bez przerwy między ćwiczeniami, a między seriami do 20 sekund

IV. Trening bazowy
1. Pull ups 5x5
2. Dips 5x5
3. Hanging Leg raises 5x5

V. +bieganie 3x tygodniu z tego względu nóg nie będę ćwiczył, bo robię interwały, podbiegi, biegi wahadłowe.

VI. Rozciąganie


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. I tutaj zastanawiam się czy do treningu bazowego dodać jeszcze 2 ćwiczenia tj
podciąganie w wadze przodem (wg progresji) czyli np tucked FL pull ups i jakieś pompki np pseudo planche push ups, czy zrobić to w osobny dzień i ćwiczyć np

Pon, Czw - Pull ups + dips
Wt, Pt - FL tucked pull ups + pseudo planche push ups
a reszte zostawić tj pozycje statyczne i core.


2. Czy core powinienem robić przed treningiem bazowym czy po? Czy 'męczenie' mięśni brzucha przed treningiem siłowym jest dobrym rozwiązaniem? Czy powinienem to zmieniać i atakować także mięśnie skośne brzucha i tylny łańcuch (lower back)?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości