Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

plan do oceny
#1

Czołem!
Mam na imię Szymon. To mój pierwszy post na forum, chociaż czytam już od jakiegoś czasu. Jestem biegaczem amatorem, trenuję od kilku lat, 5 razy w tygodniu. Od maja zacząłem regularnie trenować z obciążeniem własnego ciała. Na początku, tak jak wielu innych, według planu ze „Skazanego”, ale po jakimś czasie trafiłem tutaj i zacząłem urozmaicać mój program.

„Duży” trening robię dwa razy w tygodniu i zajmuje on do godziny. Tyle jestem w stanie wygospodarować i na więcej nie ma aktualnie szans. Oprócz tego w dni nietreningowe, gdy wracam w nocy z pracy, 10-15 minut pracuję delikatnie nad jakimś elementem.

Ostatnio próbuję takiego zestawu:
- Rozgrzewka – wymachy, ekspander, kilka sylwetek (zawsze hollow body i czasem sylwetki bokiem), rozciąganie (zawsze nadgarstki, czasem coś jeszcze), trochę stania na głowie, progresje do stania na rękach
- mini układy na kółkach – przejścia z kucznej wagi tyłem do wagi przodem po 4-5 razy, przejścia ze zwisu przerzutnego do przewrotnego i zwisu tyłem, przejścia z podporu do kucznej poziomki i do kucznego stania na zgiętych rękach (schoulder stand – tu sobie eksperymentuje, bo jeszcze tego nie umiem, ale nie wiem co jeszcze mógłbym na tym etapie robić z podporu).
- ćwiczenia ogólne na dobicie – wybieram takie, które jestem w stanie zrobić w seriach tylko kilka razy. Dla mnie będzie to np. podciąganie w poziomce, dipy na kółkach, dragon flag (jak już nie daję rady przechodzę na negatywy i wariant z jedną nogą), przysiady z jedną nogą z tyłu. Tu patrzę jak się czuje po kółkach – jeśli będę spompowany, to na dobicie może wystarczyć np. kilka zwykłych pompek.
- tu zazwyczaj kończę trening po, ale planuję włączyć jeszcze ćwiczenia statyczne. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie

Zimą zarzuciłem trening ogólnorozwojowy, ale jak jest ciepło to w ramach rozgrzewki przed akcentami biegowymi robiłem przewroty i wprawki do przerzutu bokiem. Po takiej rozgrzewce dużo lepiej mi się biegało.

Cel ogólny jest taki, żeby ćwiczyć regularnie jeszcze wiele lat i wciąż mieć z tego frajdę. Brzmi mało konkretnie, ale mi wystarczy.
Cele szczegółowe to przede wszystkim budowa siły i sprawności bez zwiększania masy mięśniowej. Wierzcie lub nie, ale w bieganiu, nawet na poziomie amatorskim, za każdy dodatkowy kilogram trzeba słono płacić.
Jeśli chodzi o konkretne zadania to pracuję teraz nad nauką tuck plance i crane stand (z góry przepraszam za anglicyzmy). Po kilkunastu tygodniach doszedłem do ok 15s poziomki na podłodze i chciałbym połączyć to z przejściami do planche. Crane oprócz siły prostych ramion ma być też pracą nad balansem.
Powoli pracuję nad staniem na rękach, ale mam jakąś blokadę i nie potrafię się wkopnąć do stania przy ścianie.
Chciałbym nauczyć się wspierania ciągiem, żeby łączyć w jeden układ elementy „pod” kółkami i na górze. Jeszcze się za to nie wziąłem.
#2

Witaj Smile
#3

Witaj!
Co do stania na rekach przy ścianie... Pewnie wielu ćwiczeń, które ty robisz, nie dałbym rady zrobić ale akurat stanie na rekach przy ścianie przećwiczyłem Smile
Wedlug tej progresji - https://breakingmuscle.com/learn/strengt...nd-balance
wchodzenie na ścianę twarzą do ściany --> donkey kicks --> wkopywanie
Na początku tez sie nie mogłem przemoc ale potem weszło Smile
Pzdr
#4

Dzięki za link. Będę próbował. Mam wrażenie, że o ile elementy do nauki można sobie wybierać dowolnie, o tyle stanie na rękach jest obowiązkowe Wink
#5

Yup. Stanie na RR, sylwetki, przewroty, rozciąganie. To jest wymagana baza, która w zasadzie wystarczy Ci na trening na pierwszy rok Tongue

Co do samego stania, to poszukaj tu, na forum. Newcio chyba wrzucił kiedyś olbrzymi post na ten temat ("Stanie na rękach od Legii Warszawa", albo jakoś tak)

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości