Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje - sierpień 2015
#11

(2015-08-13, 19:26)Chudini napisał(a):  Żartujesz sobie chyba, że chcesz zwisem tyłem dojść do dislocates na kółkach? od tego masz gumę/kijek, a nie pchanie się całą wagą ciała żeby sobie krzywdę zrobić. Zamiast pisać posty to spróbujcie sobie porobić minutowe serie. Zobaczymy kto pierwszy załapie się na kontuzję, ja przedstawiłem tylko to z mojej perspektywy, nikt nie zna mojego ciała lepiej niż ja sam. Plecy miałem spięte od pierwszego ćwiczenia, więc to normalne. Co do łokci to mam przeprost w lewym, a w prawym wcale. Tutaj występuje problem z łokciami, że czuję jak mi coraz bardziej się przeprostowuje lewy łokieć.

Ja robiłem różne ćwiczenia na barki i pewnego razu jak się powiesiłem german hangiem na drążku to mi ramiona przeskoczyły i nic się złego nie stało : ) Ale sam dislocate był bo inlocate na drążku to już przesada ; p Jak ktoś ma dobrą mobilność w barkach to jak się za bardzo rozluźni to mu właśnie przeskoczą ramiona czyli ciężko wisieć długo w tym zwisie, a jak ktoś ma słabą mobilnośc to będzie wisiał i wisiał i szczerze wątpię, ze coś złego może się od tego stać.
#12

(2015-08-12, 18:08)Krzysztof napisał(a):  
(2015-08-12, 14:57)Stary Człowiek i Może napisał(a):  
(2015-08-12, 10:08)Krzysztof napisał(a):  Cel liczenia od 30s jest zgoła przeciwny.

Krzychu to przybliż jakiHuh Bo imho nieco demotywujący - szczególnie punkty ujemne - z punktu widzenia kogoś, kto nie utrzyma 30s, lepiej nie próbować tego ćwiczenia, bo uszczupla dorobek z pozostałych. Może lepiej byłoby np liczyć do 30s - 1s=1pkt, a powyżej liczymy podwójnie 1s=2pkt.

Celem trzymania zwisu tyłem tak długo jest głównie praca nad mobilnością barków, wzmocnienie chwytu oraz rozciągnięcie tego co przykurczone. Ponieważ wiadomo, że te wszystkie elementy wymagają czasu i nie zbudują się z dnia na dzień, więc pomysłem jest wykorzystanie 3 tygodni konfrontacji do pracy nad tymi elementami pod pozorem rywalizacji. Każdy z uczestników dąży przez 3 tygodnie do tego aby utrzymać jak najdłużej zwis i być lepszym od pozostałych ale jednocześnie pracuje nad własnym ciałem wygrywając po 3 tygodniach nie rywalizację ale raczej własne umiejętności.

30 sekund to raczej mało wymagający próg zwisu, który można osiągnąć spokojnie w półtora tygodnia do dwóch dla średnio wytrenowanej osoby. Punkty ujemne są właśnie po to, żeby zmusić do utrzymania powyżej pół minuty, żeby się opłacało. Ot cała filozofia.

Co nie zmienia faktu, że system punktowania jest demotywujący - nie opłaca się demonstrować zwisu <30s. Myślę że zaproponowany przeze mnie nie wypacza Twojej filozofii, a nie działa demotywująco.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#13

nie ma, że się nie opłaca. wszystkie ćwiczenia powinny być obowiązkowe. jak ktoś pominie zwis to -30pkt bo utrzymał 0 sekund. Widzę, że kończy się zabawa i zaczyna kalkulowanie co się opłaca a co nie Tongue

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#14

(2015-08-14, 15:12)rafal napisał(a):  nie ma, że się nie opłaca. wszystkie ćwiczenia powinny być obowiązkowe. jak ktoś pominie zwis to -30pkt bo utrzymał 0 sekund. Widzę, że kończy się zabawa i zaczyna kalkulowanie co się opłaca a co nie Tongue

A czy przypadkiem starty w zawodach gimnastycznych, szczególnie wysokiej rangi to nie kalkulacjaHuh - właśnie jaki układ bardziej się opłacaHuh bo daje większe szanse na wysoką punktację?
A zastrzeżenia, że wszystkie trzy ćwiczenia są obowiązkowe nie było.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#15

Wyjaśnienie bo faktycznie nie napisałem tego na samym początku.
Wykonanie wszystkich ćwiczeń nie jest obowiązkowe. Jeżeli nie wykona się jakiegoś ćwiczenia to się po prostu nie dostaje za nie punktów (np. brak zwisu tyłem = 0 pkt., a nie -30 pkt).

Punktacja za zwis tyłem zostaje taka jak była. Wprowadzanie podwójnych punktów po 30s jest nie fair w stosunku do pozostałych ćwiczeń (zbyt duża dysproporcja punktowa).

Uzupełniłem początkowy wpis o pkt 7 regulaminu.
#16

Zachęcam do podsyłania materiałów na konfrontacje! Zostało jezcze aż półtora tygodnia Smile

Oprócz dumy i sławy z wygranej drobne upominki też się znajdą (organizator potwierdzi Big Grin ).

Moja czapeczka już jest!
   
#17

Oczywiście. Za zajęcie 1 miejsca piłka gimnastyczna 70cm. dodatkowo wszyscy finaliści otrzymają koszulki (nowy wzór) i czapeczkiSmile
#18

Przesyłam nagranie, niestety kółka mam od niedawna i nadal się trzęsę jak galareta Blush

#19

Późno trochę, bo nie mam czym nagrać, latopem tak źle nie wyszło, choć wolałbym na powietrzu. Adriano szacunek za wzięcie udziału

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#20

Wstawka Seby Smile

Nick z forum: Szczypior



Dorzucamy Tomka (Na forum Infinity) Wink


I na końcu Ja czyli Dudo Smile


Wrzucam wszystko od siebie z konta, bo chłopaki nagrywali u mnie i szybciej poszło Wink

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości