Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Front Lever
#1

Witam od pewnego czasu gdy zacząłem próbować Tucked Front lever boli mnie lewy bark .Nigdy wcześniej nie miałem takiego bólu a utrzymywałem się na tym po 15s. .I boli tylko przy Tucker Lever ,a przy Full Back Lever wszystko jest ok na Bl dokładnym w nachwycie czyli (w wadze podchwycie )
max 20s. Zrobiłem krótką przerw 4 dni ale wciąż boli i tylko przy TL a dokładnie się rozgrzewam i rozciągam .Moje pytanie brzmi powinienem zrobić dłuższą przerwy czy to ból przejściowy? ?

A i jeszcze najmocniej boli przy wyprostowanych rękach a ugiętych to o wiele lżej .
#2

Jeśli boli, to zrób przerwę. Jeżeli nie przejdzie skontaktuj się z lekarzem sportowym. Zadbaj też o pełną mobilność barków. Polecam zwis tyłem.
#3

Zdecydowanie przerwa jesli bol nie ustaje, może coś naderwałeś? Ja też miałem problem z lewym barkiem odkąd zacząłem progresje wagi przodem..po dobrym rozgrzaniu i paru seriach kulonej wagi znów odczuwałem ból ale do tego stopnia że musiałem kończyć trening! Wydaje mi się że mięśnie przystosowywały się do takich obciążeń i tyle.Po paru tygodniach przeszło.Smarowałem po treningu maścią Traumon plus duużo rozciągania przed i zwłaszcza po treningu Smile To moje zdanie ale niech wypowiedzą się inni.W tej chwili nie boli nic i moge ćwiczyć bez bólu.Pozdrawiam

Dodam że też robiłem i robie na prostych rękach! Tak jak należy Tongue
#4

Warto się nauczyć podciągać na jednym ręku będzie wtedy łatwiej obiema rękoma robić wagi itp ?
#5

(2014-06-11, 22:35)sw12345 napisał(a):  Warto się nauczyć podciągać na jednym ręku będzie wtedy łatwiej obiema rękoma robić wagi itp ?

Nie ważne czy robisz podciąganie na 1 ręce, czy ze 100kg dwoma, to nie pomoże zbytnio. Wagę da radę opanować duuuużo szybciej niż podciąganie na jednej ręce, a więc to jest bez sensu chyba stosować to jako pomocnicze, które zajmie dużo więcej czasu. Prosty powód, przy wadze przodem ręce masz wyprostowane(a przynajmniej powinny być), a więc to co innego niż podciąganie, na pewno pomogą ćwiczenia zwiększające siłę na prostych rękach "straight arm strength".

Jak ja to widzę:
-w wadze przodem musisz mieć ręce wyprostowane, a więc rękoma nie trzymasz wagi
-musisz mieć silny tzw. core, kompleks biodrowo-miedniczno-lędźwiowy
-Nauczyć się pozycji łopatek, masz utrzymywać wagę przodem plecami, a nie rękoma czy brzuchem w większości
-miednica wypchnięta do przodu (PPT-Posterior Pelvic Tilt)
-Po czwarte najważniejsze: Sam pracuję nad tym, więc traktuj z pewnym dystansem co piszę, choć jak będziesz dobrze ćwiczył zrozumiesz o co mi chodzi, aby ciągnąć plecami.
#6

Chudini odpisał Ci genialnie. Dodam tylko, że dla mnie kluczowe w gimnastyce jest zrozumienie rodzaju pracy mięśniowej (koncentryczny, izometryczny, aukstoniczny itp.) Wagi to praca izometryczna, podciąganie koncentryczna, czyli dwa różne światy.
#7

szczerze to mogę się pochwalić ja robię wagę przodem od dawien dawna, tylko o plecach okrągłych, a weź zrób na ściągniętych łopatkach masakra, przy mojej dźwigni 186 cm i 85 kg

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#8

sw12345 czy łatwiej będzie ? Pewnie tak, czy zrobisz to w krótszym czasie niż stosując ćwiczenia specjalistyczne pod ten element? Sam znasz odpowiedź Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości