Forum Gimnastycy.pl
Zwis na drążku na brodzie - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+---- Dział: Drążek (https://gimnastycy.pl/forum/forum-70.html)
+---- Wątek: Zwis na drążku na brodzie (/thread-945.html)

Strony: 1 2


Zwis na drążku na brodzie - sw12345 - 2014-05-14

Mam takie pytanie jak zawiesić się jak się nauczyć utrzymać się brodą na drążku wiele osób które ćwiczą na drążku się tym popisują i jest to chyba ciężkie .W ogóle nie mogę tak się utrzymać ?

[MOD]Stosuj zasady pisowni polskiej, w szczególności znaki interpunkcyjne. I nadawaj wątkom jakieś sensowne tytuły.[/MOD]


RE: Drążek - Damian - 2014-05-14

Temat jak i pytanie dla mnie conajmniej dziwny....,ćwiczysz tą dyscyplinę ,aby komuś pokazać się? "zaszpanować"?
Czy ćwiczysz tylko i wyłącznie dla siebie,abyś był zadowolony ze swej tężyzny fizycznej,wytrzymałości,siły etc.?
Wydaję,mi się,że z takim podejściem daleko nie zajedziesz,kurde...gimnastyka jest sportem bardzo efektownym,ale czy tylko o to chodzi?
Chyba najbardziej w tym sporcie jest zadowalające (przynajmniej dla mnie),gdy bo pewnym czasie ,pierwszy raz ,zrobisz dane ćwiczenie w pełni,z zadowalającą techniką,,choć z początku pewny,konkretny element był dla Ciebie nie do osiągnięcia.
Wtedy jest radość na 102 i myślisz sobie...mogę wszystko Big Grin
(tylko oczywiście cierpliwość i czas jest kluczowy) Wink


RE: Drążek - Newcio - 2014-05-14

to pytanie do sadomasochistów chyba


RE: Drążek - Jugger - 2014-05-14

(2014-05-14, 08:32)Damian napisał(a):  Temat jak i pytanie dla mnie conajmniej dziwny....,ćwiczysz tą dyscyplinę ,aby komuś pokazać się? "zaszpanować"?
Czy ćwiczysz tylko i wyłącznie dla siebie,abyś był zadowolony ze swej tężyzny fizycznej,wytrzymałości,siły etc.?
Wydaję,mi się,że z takim podejściem daleko nie zajedziesz,kurde...gimnastyka jest sportem bardzo efektownym,ale czy tylko o to chodzi?
Chyba najbardziej w tym sporcie jest zadowalające (przynajmniej dla mnie),gdy bo pewnym czasie ,pierwszy raz ,zrobisz dane ćwiczenie w pełni,z zadowalającą techniką,,choć z początku pewny,konkretny element był dla Ciebie nie do osiągnięcia.
Wtedy jest radość na 102 i myślisz sobie...mogę wszystko Big Grin
(tylko oczywiście cierpliwość i czas jest kluczowy) Wink
Mateusz Marszalec rok temu na mistrzostwach PL w SW robil takie rzeczy i byc moze wlasnie dzieki takim numerom zwyciezyl.


RE: Drążek - rafal - 2014-05-14

Ten element nie ma nic wspólnego z gimnastyką poza tym że robi się go na drążku Smile
Jedyne co mi przychodzi do głowy do użycie gum lub jeszcze lepiej uprząż odciążeniowa z dużym zakresem regulacji odciążenia - może być samoróbka jaką pokazywał Stary Człowiek w swoim filmiku o OAC (uprząż, linka, bloczek i obciążenie od hantli). Z czasem progresywnie zmniejszasz odciążenie aż osiągniesz cel.


RE: Drążek - zahir - 2014-05-14

Podstawowe pytanie brzmi po co?! Jedyne uzasadnienie jakie znajduje to występy w cyrku lub utrzymywania się z zakładów, że wykonasz coś takiegoBig Grin

To ćwiczenie jest niezwykle kontuzyjne i niemające żadnego przełożenia na wykonanie innych elementów.


RE: Drążek - Seth - 2014-05-14

Proponuję założyć osobny dział dla street workoutowców, bo szkoda, żeby takie "coś" się mieszało z takim sportem jak gimnastyka. Smile


RE: Zwis na drążku na brodzie - Tullar - 2014-05-14

Uważam, że przesadzacie trochę. Pomijając raczej wartą krytyki motywację "żeby szpanować", to intensywny trening mięśni karku może być bardzo wartościowy np. w wszelkich sztukach walk, ale także w kaskaderce czy akrobatycznych dyscyplinach tanecznych - gdzie właśnie 'zadziwianie' jest celem - a nie każemy nagle przestać trenować kaskaderów - "bo to trening dla szpanu" Big Grin.

Co do samej kontuzyjności takiego treningu, to nie jestem całkiem przekonany, jest wiele sposobów, żeby uczynić go progresywnym i dołożyć ćwiczenia uzupełniające, a poza tym, nikt się do tego drążka nie przywiązuje. Problem, jak zwykle, wynika z faktu, że ludzie chcą za dużo i za szybko i w tej pogoni ignorują własne bezpieczeństwo.


RE: Zwis na drążku na brodzie - zahir - 2014-05-14

Tullar, odcinek szyjny kręgosłupa jest bardzo podatny na kontuzje. Poza tym uważam że zwisanie na brodzie nie jest najlepszym sposobem na rozwijanie mięśni karku. Dużo lepszym i mniej kontuzyjnym będzie np. mostek zapaśniczy. Broń Boże nie wyśmiewam tego ćwiczenia. Jako pokaz niezwykłych umiejętności budzi ono uznanie. Nie mniej jednak jest trudne i ryzykowne a poza tym nie przekłada się na inne umiejętności.


RE: Zwis na drążku na brodzie - Tullar - 2014-05-14

No nie przekłada się Smile, ale mostek zapaśniczy to ćwiczenie na mięśnie z tyłu karku, nie?

(2014-05-14, 06:02)sw12345 napisał(a):  Mam takie pytanie jak zawiesić się jak się nauczyć utrzymać się brodą na drążku wiele osób które ćwiczą na drążku się tym popisują i jest to chyba ciężkie .W ogóle nie mogę tak się utrzymać ?

W skrócie, nie możesz się utrzymać, bo jesteś za słaby. To nie jest kwestia magicznej sztuczki do nauczenia, tylko regularnego, stopniowanego treningu dobierając takie ćwiczenia i intensywność, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Na start polecam podpór przodem na czole, bez pomocy rąk w sylwetce gimnastycznej. Czoło można położyć na krawędzi tapczanu czy coś w tym rodzaju.