Forum Gimnastycy.pl
Back Lever - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+---- Dział: Drążek (https://gimnastycy.pl/forum/forum-70.html)
+---- Wątek: Back Lever (/thread-903.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Back Lever - sw12345 - 2014-04-29

Witam mam pytanie. Gdy wykonuję Back Levera na maxa dokładnie utrzymam się 12 s.
I prawie w ogóle nie mogę oddychać robię to na wstrzymanym powietrzu .Mógłby ktoś napisać jak oddychać podczas takich ciężkich ćwiczeń ? proszę o odp.


RE: Back Lever - zahir - 2014-04-29

Podejrzewam, że spinasz się tak mocno, że utrudnia Ci to oddychanie. Prawdopodobnie to ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt ciężkie i prawdopodobnie odbywa się kosztem techniki. Zwróć uwagę, by wykonywać je na wciągniętym brzuchu i oddychać płytko.

Wrzuć filmik do "okiem trenera" to powiemy ci więcej. Na ten moment doradzałbym Ci cofnąć się do łatwiejszych progresji.


RE: Back Lever - sw12345 - 2014-04-30

Nie będę wstawiał filmików.Daje radę zrobić 19 powtórzeń na drążku nachwytem na szerokość barków i tyle samo pompek na poręczach .A to czego powinienem się uczyć w Street Workout prócz zwykłych powtórzeń na drążku i poręczach ? To za mało powtórzeń na naukę Back Levera ?

dzięki za odp.


RE: Back Lever - KrzysiekIno - 2014-04-30

Zdecydowanie. Przede wszystkim zwisy tyłem - rozciągają one obręcz barkową i przygotowują Cię do wagi.Dlaczego nie chcesz wstawić filmu? Podejrzewam, że boisz się krytyki - palce obciągnij, napnij brzuch, nie rób banana. Big Grin


RE: Back Lever - sw12345 - 2014-04-30

Dzięki na treningu będę próbował tak robić jak radzicie i zobaczy się .Aole gdy to wykonuję potrafię 12 s równo na maxa nie jak banan.Ale jest bardzo ciężko .A jakie mięśnie najbardziej trenować do back levera ? bary i plecy ?


RE: Back Lever - rafal - 2014-04-30

klatka, barki, bicepsy i plecy. należy pamiętać o chwycie czyli wagę tyłem zaczynać ze zwisu podchwytem, tak żeby w wadze kciuki były skierowane na zewnątrz. To jest najczęstszy błąd popełniany przez ludzi z SW.


RE: Back Lever - mako52 - 2014-04-30

(2014-04-30, 09:22)sw12345 napisał(a):  Daje radę zrobić 19 powtórzeń na drążku nachwytem na szerokość barków i tyle samo pompek na poręczach .

W sobotę Michał Bogus w Katowicach, na kursie instruktorskim, mówił że ilość np. podciągnięć czy dipów nic mu o zawodniku nie mówi. I więcej powie o nim gdy zobaczy jak wykonuje przewrót w tył i w przód.
Tak więc co ma 19 powtórzeń na drążku do wagi tyłem?Smile


RE: Back Lever - rafal - 2014-04-30

(2014-04-30, 10:50)mako52 napisał(a):  Tak więc co ma 19 powtórzeń na drążku do wagi tyłem?Smile

myślę że jednak ma to jakieś przełożenie skoro angażowane są te same partie mięśni.
Na pewno szybciej nauczy się wagi ktoś kto robi po 19 podciągnięć i ugięć niż ten co nie da rady zrobić nawet jednego powtórzenia Smile


RE: Back Lever - Tullar - 2014-04-30

Michał mówił o kompletnej ocenie zawodnika, którego potem chce wstawić przecież by się kręcił i machał na drążku/poręczach, itp.

Natomiast predyspozycje siłowe do nauki back-levera to zupełnie co innego. Przypuszczając, że to 19 podciągnięć i dipów jest wykonywanych z dobrą formą, to baza siłowa w obręczy barkowej prawdopodobnie jest wystarczająca (choć niewiele nam to mówi o grzbiecie i brzuchu).

Natomiast ja przypuszczam, że problem może leżeć w gibkości barków-klatki. Jeśli tam obecne są przykurcze, które jeszcze powiększą się od nierównomiernego treningu siłowego, plus korpus nie był przygotowany do pozycji przez trening zwisu tyłem - to problem z oddechem nie byłby niczym zaskakującym.

Jeśli sw12345 pochodzi z ekipy SW, to jeszcze prawdopodobnie trenuje BL prawie wyłącznie przez negatywy, opuszczając się ze zwisu odwrotnego.

Moja rada: wrzucić video do krytyki.

A jeśli chcesz rady "w ciemno", to zacząć od początku, ucząc się podnoszenia do trzymania wagi z pełnego wyprostu w zwisie tyłem (przechodząc przez pozycje kuczną, kuczną z prostymi plecami, rozkrok, prostą).


RE: Back Lever - zahir - 2014-04-30

(2014-04-30, 09:22)sw12345 napisał(a):  Nie będę wstawiał filmików.Daje radę zrobić 19 powtórzeń na drążku nachwytem na szerokość barków i tyle samo pompek na poręczach .A to czego powinienem się uczyć w Street Workout prócz zwykłych powtórzeń na drążku i poręczach ? To za mało powtórzeń na naukę Back Levera ?

dzięki za odp.

Waga tyłem to pozycja statyczna w której mamy izometryczna pracę mięśniową. w związku z tym podstawą treningu powinna być izometria. Ćwiczy się ją poprzez utrzymywanie prostszych wariantów wagi w celu zbudowania odpowiedniej siły statycznej. Ćwiczenia koncentryczne (podciągnięcia) mogą być jedynie uzupełnieniem tego treningu. wprawdzie wzmacniają one mięśnie, jednak nie uczą kluczowego dla pozycji statycznych napięcia izometrycznego.