Forum Gimnastycy.pl
Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Aktualności (https://gimnastycy.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Konfrontacje (https://gimnastycy.pl/forum/forum-75.html)
+--- Wątek: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" (/thread-776.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - KrzysiekIno - 2014-03-07

Witam!
W tym miesiącu, w ramach stretchingu posiedzimy i powisimy. Przygotowaliśmy dla Was przysiady z boku na bok i wiszenie nachwytem z brodą nad drążkiem w sylwetce. Jak oceniamy?

Przysiady:

- identyfikator forumowicza tzw. karteczka,
- kamera umiejscowiona z przodu ćwiczącego, (najlepiej kilkanaście cm nad ziemią),
- w obiektywie musi być widać całe Wasze ciało.

Ćwiczenie jest zaliczone, gdy:
- kąt pomiędzy udem, a podłożem wynosi przynajmniej 90 stopni, tj. prostopadle do podłoża,
- stopa nogi na której wykonujemy przysiad musi przylegać cały czas do podłoża, zaś prostująca skierowana palcami w górę,
- przechodząc z przysiadu na przysiad przemieszczamy się z nogi na nogę, nie wyprostowując się,
- plecy staramy się mieć proste,
- by utrudnić ćwiczenie przytrzymujemy ugięcie przez 2-3 sekundy,
- punktacja: 1 przysiad 1 punkt,
- wszystkie odstępstwa od powyższych zasad, skutkują nie zaliczeniem powtórzenia bądź ćwiczenia.

Zwis na ugiętych ramionach nachwytem z brodą nad drążkiem (w sylwetce):

- identyfikator forumowicza tzw. karteczka,
- kamera umiejscowiona z boku ćwiczącego, maksymalny kąt to 30 stopni, w obiektywie widać musi być całe ciało ćwiczącego, jeśli ćwiczycie w domu, rozumiem. W takim układzie przynajmniej broda, drążek i reszta ciała muszą być widoczne.

Ćwiczenia jest zaliczone, gdy:
- broda w całości jest nad drążkiem, nie dotyka go,
- stosujemy nachwyt gdzie dłonie trzymają drążek na szerokości barków,
- zastosowana jest cecha gimnastyczna/sylwetka (lędźwie wypchnięte, kolana wyprostowane, palce stóp napięte, łopatki zgodnie z ruchem podciągania, wypchnięte,
- punktacja: 1 sek trzymania, 1 punkt (Liczy się tylko trzymanie w sylwetce).

WYNIKI:
1. MIEJSCE: Tullar (2.miejsce za przysiady i drążek) - 18pkt.
2. MIEJSCE: Dudo, Infiniity, Krychu, Chudini - 12 pkt.
3. MIEJSCE: Stary człowiek i Może - 11 pkt.
4. MIEJSCE: Martii - 3 pkt.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję. Co do nagród proszę zgłosić się do Zahira.

PS. Wyszło tak, jak wyszło gdyż wzięło udział mało użytkowników i nie było rozbieżności pomiędzy punktowanymi miejscami, tak jak by to było np. przy 15 uczestnikach. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem i oceniałem sprawiedliwie.


RE: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - zahir - 2014-03-07

W najbliższym czasie podam informacje o nagrodach Smile


RE: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - Tullar - 2014-03-07

o... coś co lubię Smile... jest jakaś minimalna wysokość na którą można zejść przysiadem? i trzymać 2 czy 3 sekundy? Tongue


RE: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - KrzysiekIno - 2014-03-07

Minimalna wysokość to kąt 90 stopni między udem, a podłożem. Z tym 2-3 sekundy to orientacyjnie podałem. Muszę policzyć te 2 sekundy, żeby było zaliczone powtórzenie. Chcesz to nawet rozmawiaj przez telefon i sobie siedź. Big Grin


RE: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - Stary Człowiek i Może - 2014-03-07

(2014-03-07, 12:50)KrzysiekIno napisał(a):  Ćwiczenie jest zaliczone, gdy:
- kąt pomiędzy udem, a podłożem wynosi przynajmniej 90 stopni, tj. równolegle do podłoża,

Zaraz - czegoś nie rozumiem - 90° tj równolegleHuh
Krzysiu toż to jakoś nieeuklidesowoSmile


RE: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - KrzysiekIno - 2014-03-07

Złą płaszczyznę wziałem, bo poziomą.


RE: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - Martii - 2014-03-07

Bardzo fajnie Wink) w obu cwiczeniach wezme udzial Wink


RE: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - KrzysiekIno - 2014-03-07

Miło, miło. Chętnie zobaczę.


RE: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - Tullar - 2014-03-07

kąt 90 - rozumiem, że chodzi ci o to, żeby tyłek był niżej niż kolano nogi robiącej przysiad Smile - ale to jest warunek na maksymalną wysokość, a ja pytałem o minimalną Smile


RE: Marcowe konfrontacje - "Przysiady, drążek - wiosny zalążek" - KrzysiekIno - 2014-03-07

Znowu zależy od punktu patrzenia. To Twoja sprawa, bo zależy też od rozciągnięcia, by nie być gołosłownym powiem, że udo ma prawie dotykać łydki jak tak potrafisz.