Forum Gimnastycy.pl
Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Nasze plany treningowe (https://gimnastycy.pl/forum/forum-73.html)
+--- Wątek: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! (/thread-764.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - zahir - 2014-06-15

Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - Hannibal - 2014-06-15

(2014-06-15, 20:19)zahir napisał(a):  Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.
dla kolegi tłumaczyłem aby robił dipsy w pozycji hollow
on wiedział, że angażuje od razu brzuch, i powiedział mi, że woli skupić się na tricepsach i robił swoje dalej z ugiętymi nogami


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - zahir - 2014-06-16

(2014-06-15, 21:31)Hannibal napisał(a):  
(2014-06-15, 20:19)zahir napisał(a):  Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.
dla kolegi tłumaczyłem aby robił dipsy w pozycji hollow
on wiedział, że angażuje od razu brzuch, i powiedział mi, że woli skupić się na tricepsach i robił swoje dalej z ugiętymi nogami

Według mnie brak tu logiki, bo przez to że robi z ugiętymi nogami tricepsów bardziej nie angażuje Big Grin W ogóle jeśli chodzi o ugięcia ramion, to jest wiele lepszych pozycji niż hollow body.


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - Marcin88 - 2014-06-16

(2014-06-16, 10:03)zahir napisał(a):  
(2014-06-15, 21:31)Hannibal napisał(a):  
(2014-06-15, 20:19)zahir napisał(a):  Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.
dla kolegi tłumaczyłem aby robił dipsy w pozycji hollow
on wiedział, że angażuje od razu brzuch, i powiedział mi, że woli skupić się na tricepsach i robił swoje dalej z ugiętymi nogami

Według mnie brak tu logiki, bo przez to że robi z ugiętymi nogami tricepsów bardziej nie angażuje Big Grin W ogóle jeśli chodzi o ugięcia ramion, to jest wiele lepszych pozycji niż hollow body.

Dipy w poziomce to mega ćwiczenie Tongue Według mnie bardzo wymagające, tym bardziej na kółkach


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - zahir - 2014-06-16

Zgoda. W poziomce są mocne nie tylko ze względu na zaangażowanie brzucha ale i inne rozłożenie ciężaru ciała. Ja pisałem o hollow.


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - Hannibal - 2014-06-16

(2014-06-16, 10:03)zahir napisał(a):  
(2014-06-15, 21:31)Hannibal napisał(a):  
(2014-06-15, 20:19)zahir napisał(a):  Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.
dla kolegi tłumaczyłem aby robił dipsy w pozycji hollow
on wiedział, że angażuje od razu brzuch, i powiedział mi, że woli skupić się na tricepsach i robił swoje dalej z ugiętymi nogami

Według mnie brak tu logiki, bo przez to że robi z ugiętymi nogami tricepsów bardziej nie angażuje Big Grin W ogóle jeśli chodzi o ugięcia ramion, to jest wiele lepszych pozycji niż hollow body.
dlaczego nie angażuje lepiej tricepsów niż w pozycji hollow ?
chociaż ma się mocniejsze skupienie tylko na jednym mięśni a nie na 10 mniejszych


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - zahir - 2014-06-17

Żeby zaangażować bardziej triceps trzeba albo podnieść więcej albo utrudnić ruch, tak by wywołał większe napięcie mięśniowe.


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - StaszekAlcatraz - 2014-06-24

Robie 5 tydzień Fighter Pullup Program. Ostatni poprawie wykonany tydzień zakończylem na:
24.24.22.20.18
W zeszłym tygodniu powinienem ruszyć z 26.24.22.20.18 i niestety nie moglem podciągnąć sie pełnych 26 powtórzeń tylko dochodziłem do 24 i nie moglem sie utrzymać na drążku, reszte serii robilem bez problemu normalnie do środy, bo ciągle nie moglem przekroczyć pierwszej serii 26. Stwierdziłem że zrobię przerwę do końca tygodnia i od tego poniedziałku rusze ponownie z 24 w pierwszej serii i powtórze caly poprawnie wykonany tydzień. Wjeżdzam na drążek a tu ledwo 24 wyciskam :o
Teraz pytanie, w czym może być problem? Całe 5 serii rozkładam na cały wieczór. Codziennie rano robie 3 serie pompek do upadku mięśniowego. Raczej nie czuje sie przetrenowany.


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - GURNIK - 2014-06-26

Czy plan armstronga będzie się gryzł z innymi planami? Tzn w PN, ŚR i PT trening zaczynam progresją do Muscle Upów, a później progresje do jednorękich pompek. Czy mogę normalnie na koniec treningu wykonywać plan Armstronga czy to w ogóle nie ma sensu?


RE: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty! - StaszekAlcatraz - 2014-06-26

Według mnie to szybko mięśnie zarżniesz. TA jest zbyt ciężki, żeby go robić po czymś. Tu wytrzymałość duzą odgrywa role, wiec mieśnie raczej powinny być wypoczęte. Dlatego w planie TA jest napisane, żeby od porannych pompek była przerwa ok. 6h. Takie jest moje zdanie.