Forum Gimnastycy.pl
Mistrzostwa/zawody amatorów - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Aktualności (https://gimnastycy.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Wiadomości i wydarzenia (https://gimnastycy.pl/forum/forum-14.html)
+--- Wątek: Mistrzostwa/zawody amatorów (/thread-619.html)

Strony: 1 2


Mistrzostwa/zawody amatorów - Tomo Bird - 2014-01-05

Witajcie.Jak w tytule czy była by szansa organizowania oprócz lub podczas seminariów takich zawodów? Poziom uczestników konfrontacji jest dla mnie bardzo dobry a przecież ludzie biorący udział to nie są wyczynowcy tak jak i ja więc fajnie było by wymyślić coś na wzór tego jak robią to na zawodach street workout tylko wiadomo "po gimnastycznemu" ;-) może jakieś układy na kółkach,sety,na macie itp. Co Wy na to?


RE: Mistrzostwa/zawody amatorów - KrzysiekIno - 2014-01-05

O! Jestem jak najbardziej za. Czyli zasady jak w konfrontacjach, tyle że układy? Bardzo dobry pomysł.


RE: Mistrzostwa/zawody amatorów - Kello - 2014-01-05

Ja nie wiem jeszcze o co chodzi, ale i tak jestem chętny ^^


RE: Mistrzostwa/zawody amatorów - julo1976 - 2014-01-05

Dobry pomysł, dodałoby to seminarium atrakcyjności.


RE: Mistrzostwa/zawody amatorów - KrzysiekIno - 2014-01-05

Aaaaj. ;d Nie doczytałem, że na seminarium, ale i tak dobry pomysł. Wink


RE: Mistrzostwa/zawody amatorów - Kello - 2014-01-05

Ale napisałem też "oprócz" bo ja i seminarium. Kiepsko to widze.


RE: Mistrzostwa/zawody amatorów - Newcio - 2014-01-05

mowa o zawodach w stylu konfrontacji tyle, że na żywo ? Jest to jakiś pomysł, coś w stylu crossfitu ale w prawidłowym wydaniu ćwiczebnym


RE: Mistrzostwa/zawody amatorów - zahir - 2014-01-05

W większości krajów odbywają się takie zawody. W Polsce nikt ich jednak nie organizuje, bo ministerstwo sportu nie da pieniędzy na zawody które nie służą selekcji olimpijskiej. Oczywiście, że o tym myślimy. Były by to normalne zawody gimnastyczne ze wszystkimi konkurencjami i przyrządami, sędziowane według punktacji FIG. Przy czym była by możliwość startu w kategoriach wiekowych, tak by mogli wziąć udział nawet bardzo zaawansowani seniorzy Smile Żeby to zorganizować trzeba jednak zebrać trochę więcej ludzi, pozyskać sponsorów i podnieść poziom ludzi startujących. Myślę, że na przestrzeni tego roku podniesiemy poziom Konfrontacji tak, by zacząć przygotowywać użytkowników do układów gimnastycznych i za rok, jak dobrze pójdzie zorganizujemy prawdziwe zawody. Do tego czasu będzie jednak możliwość rywalizacji nie tylko w Konfrontacjach, lecz również na eventach które planujemy w sezonie letnim Smile

Dla tych co jeszcze nie widzieli, tak to wygląda na świecie. Przed Wami najstarsza zawodniczka gimnastyki na świecie Johanna Quass lat 86 Smile




RE: Mistrzostwa/zawody amatorów - Chudini - 2014-01-05

Na takie zawody to trzeba już coś pokazać jak zahir pokazał, kilka osób może by się kwalifikowało, a inni(myślę o sobie) to mogą ręczniki co najwyżej podawać. A tak pozytywniej, to w tym roku planuję zrobić bardzo duży postęp i dojść do przyzwoitego poziomu. Wszystko mam poukładane w głowie, jednak zacznę pewnie dopiero ostre treningi od marca-czerwca. Ale to i tak sporo czasu, żeby osiągnąć zamierzone cele na nowy rok.

Ogólnie fajna sprawa, jak to napisał zahir, za rok dwa to by mogło wypalić(jeżeli mamy bazować na ludziach z konfrontacji), ale Kello Krzyśkowi i Tomo chyba chodziło o coś takiego mniejszego na początek po prostu. Przynajmniej ja tak to widziałem po przeczytaniu pierwszych komentarzy.

Inicjatywa bardzo fajna, ja zawsze popieram takie sprawy(nawet z moim poziomem).


RE: Mistrzostwa/zawody amatorów - rafal - 2014-01-05

póki 90% ludzi skupia się wyłącznie na gimnastycznym treningu siłowym (GST) to nie ma co nawet myśleć o zawodach. Trzeba najpierw zmienić podejście do gimnastyki, bo gimnastyka to nie tylko siła. A jak zauważyłem to niektórzy się obrażają jak im się zwraca uwagę na błędy techniczne...