Forum Gimnastycy.pl
Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Aktualności (https://gimnastycy.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Konfrontacje (https://gimnastycy.pl/forum/forum-75.html)
+--- Wątek: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" (/thread-1816.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - zahir - 2015-09-06

Ja mam w chwycie normalnym stąd załamanie. Gdyby był chwyt głęboki, to by go nie było. Myślę, że w tym ćwiczeniu to nie jest ważne. Najistotniejsze jest by kółka były odkręcone co najmniej o 45 stopni i by nie opierać o kółka przedramion. Idealnie jest jeśli ciało też się o nie nie opiera. No i jeszcze ważne jest, aby różowa miednicę ale nie załamywać się w biodrach.


RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - Hannibal - 2015-09-06

No spoko, ale np w dipsach na kółkach czy pompkach na kółkach to nie wiem właśnie czy załamywać te nadgarstki czy żeby były w linij prostej z przedramionem

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka


RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - zahir - 2015-09-07

W podporze na kółkach nie ma to znaczenia ale np na koniu z łękami gdzie cały czas jedzie się w podporze nadgarstki muszą być załamanie żeby nie nabawić się kontuzji.

Zgodnie z obietnicą wrzucam Mrówka:


I Kubusia Puchatka:




RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - Dudo - 2015-09-07

Świetnie chłopaki! Wielkie dzięki za wstawki i dzięki Mrówek za bycie komentatorem - poprawiłeś mi nastrój Big Grin

Próby ocenie jutro, bo zabieram się za naukę do egzaminu Wink Wtedy też przedyskutujemy wykonanie Smile

Póki co na szybko poprawne odkręcenie kółek do tej konfrontacji Smile




RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - Chudini - 2015-09-07

Jutro spróbuję plecami do ściany. Dudo czym dotykasz ściany jak robisz plecami do ściany?

Druga sprawa, gratulacje dla wszystkich za podpory, sporo osób wrzuciło, choć mam jedno ale, że podpór to nie tylko odkręcone kółka i trzymanie. To też prawidłowa pozycja łopatek i miednicy, jeśli nagrywacie z przodu to tego wcale nie widać, a z doświadczenia powiem, że dużo osób ma tendencję do pike'owania bioder. Więc taka rada Dudo, żeby może każdy pod kątem nagrywał albo od boku bardziej, bo nie licząc odkręcenia kółek resztę będzie ciężko Ci ocenić.

Krzesełko nagram może pod koniec tygodnia, bo nogi mi potrzebne są Smile


RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - Dudo - 2015-09-07

Chudini dzięki za wstawkę Wink Jasne zgadzam się z Tobą, kamera powinna być gdzieś pod kątem 45 stopni Smile

Gdy robię plecami do ściany to mam klasycznego banana czyli palce i głowa dotykają, ale jak dłużej postoję to odchylam głowę i tylko palcami dotykam.


RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - Hannibal - 2015-09-07

No i coś ode mnie, już na wstępie myślałem, aby z boku filmować albo z pod kąta od przodu. Aby dobrze był widać pozycję ciała.

Stanie na rękach zrobiłem przy drzewie, musiałem wykorzystać to co miałem w otoczeniu ;p

A kółek nie posiadam, więc nagrałem na tym co mam. Lewa ręka mało była odkręcona, starałem się maksymalnie jak to możliwe, po zejściu właśnie poczułem ból w tym nadgarstku, ale przeszedł po kilkunastu minutach.






RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - Dudo - 2015-09-07

Piękna wstawka! Dzięki!

Fajne miejsce, gdzie to? Big Grin


RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - zahir - 2015-09-07

Chudini, pełna zgoda co do pozycji łopatek i bioder. Też o tym rozmawialiśmy. Podciągnięcie bioder w górę znacznie ułatwia ćwiczenie. Rotacja powinna być tylko w miednicy.


RE: Konfrontacje wrześniowe 2015 "Daj z siebie wszystko!" - Chudini - 2015-09-08

Dudo chodziło mi czy biodrami/tyłkiem dotykasz, głowa to tam mniejsza sprawa, dzięki za odpowiedź. Widzę jednak bardzo dobre konfrontacje się robią pomimo mojej wcześniejszej krytyki. Bardzo dobrze Smile postaram się jutro coś nagrać.