Forum Gimnastycy.pl
Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Teoria Treningu Sportowego (https://gimnastycy.pl/forum/forum-33.html)
+--- Dział: Odżywianie (https://gimnastycy.pl/forum/forum-43.html)
+--- Wątek: Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? (/thread-1565.html)

Strony: 1 2


Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - Hannibal - 2015-02-13

Jest kilka jeszcze artykułów związanych z kurkumą w sporcie, jeden z nich jest poniżej. Tłumaczenie słabe, ale co tam. Smile
Dobre przyprawy to jeszcze kardamon, imbir, żeń-szeń, pieprz cayen.

Pijcie na zdrowie, ja np poczułem mniejsze zmęczenie w treningu wytrzymałościowym oraz siłowym [w trakcie, oraz po] większa wydajność organizmu, odkąd piję 30minut przed sportem, pieprz cayenne + imbir + kurkuma. na 250-300ml ciepłej wody. Robię tak od jakichś 2-3 tygodni jak nie dłużej.
Jak nie do wypicia do można dodać miód oraz sok z cytryny. Warto kombinować na własny sposób i smak. Smile Też nie mogłem przełknąć na początku, ale wartości tych składników przebiły nie przyjemny smak. Smile

http://www.curcumine-sante.net/pl/recherche-medicale/Wydajno%C3%85%EF%BF%BD%C3%84%EF%BF%BD-kurkuminy-sport

Jeszcze dodam, że top 3 produktów w sporcie to
Po francusku podam, bo nie znalazłem tłumaczenia niestety:

Spiruline
La maca
L'éleuthérocoque

Link poniżej do tych produktów, może ktoś zna nazwy po polsku? By było super. Smile
http://entrainement-sportif.fr/produit-sportif.htm


RE: Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - FifciuRDM - 2015-02-14

Wiele takich przypraw ma bardzo korzystne właściwości nie tylko pod kątem sportu : D Ciekawa ta Twoja opcja i sprawdzę to. Łącząc te przyprawy z miodem i cytryną to chyba najkorzystniejsza opcja. Jeśli lubisz kombinować to poczytaj na temat picia octu jabłkowego. Robię takie drinki - szklanka ciepłej wody + 2 - 3 stołowe łyżki octu jabłkowego + miód.

P.S. Te trzy top produkty to:
- SPIRULINA
- MACA
- Eleuterokok Kolczasty (Żeń Szeń Syberyjski)


RE: Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - Hannibal - 2015-02-14

Sprawdzę z tym octem Smile


RE: Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - Marcin88 - 2015-02-14

Ja czytałem że związki zawarte w kurkuminie mogą wpływać na osłabianie powstawania wspomnień związanych ze strachem w mózgu..i może być stosowana alternatywnie jako lek na stany stresu pourazowego.


RE: Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - bartez2939 - 2015-02-19

Jakie dawki polecasz Hannibal? Nie wiem od czego zaczynac, oraz czy może najpierw gotujesz? Czy to nie dałoby większych efektów?
Może ktoś jeszcze się zna na stosowaniu spiruliny, macy czy żeń szenia syberyjskiego?


Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - Hannibal - 2015-02-19

Spiruliny, macy czy żeń-szenia syberysjkiego nie stosuje, bo jeszcze tych produktów nie spotkałem na swojej drodze życia Smile

Tak jak napisałem.
300ml wody ciepłej + kurkuma + imbir + pieprz cayen + ew. miód gęsty oraz sok z cytryny
Zaczynałem od pieprzu cayen + miód gęsty + sok z cytryny, i to była szczypta pieprzu, brałem oczywiście na łyżeczkę od herbaty. Zawsze piłem to z rana, po przebudzeniu, na czczo.

Potem zacząłem dodawać kurkume oraz imbir. Bardzo ciężko przełknąć kurkume oraz imbir bez dodawania miodu i cytryny. Ja to czasami robię gdy nie ma miodu ani cytryny.
Robię to nadal. Zawsze 30minut przed sportem. Po pieprzu cayen można pójść na tron, na posiedzenie. Potem zapewne organizm się przyzwyczai.
Wytrzymałość, siła, szybkość oraz wydolność tlenowa w moim przypadku się zwiększyły oraz mniejsze zmęczenie fizyczne i psychiczne. Nie wiem jak zadziałają te produkty na kimś innym.

Ja teraz biore spore dawki cayen, kurkumy czy imbiru, oczwiście nie przekraczając łyżeczki od herbaty Smile Z czubem tych przypraw nie biore, ale już więcej niż na początku.

Dodaje kurkume oraz imbir do ryżu, makaronów, kaszy, pęcaku gotując te produkty.
Nie wiem czy by dało to większe efekty gotując same przyprawy z wodą. Smile

Można pić napój przez słomkę, dzięki temu smaku nie poczujemy zbyt mocno. Bądź zrobić kapsułki, tzn. wsypać do kapsułek żelowych [pustych] i łykać. Takie kapsułki można kupić w aptece, bądź wysypać z innych suplementów diety, które nie są już nam potrzebne.

Zacząłem to wszystko stosować wiedząc, że metabolizm przyspieszy, a to nic nie przyspiesza, ale to nic. Efekty są inne. Smile
Czyli naturalne spalacze tłuszczy.

Najlepiej od mniejszych dawek zacząć, odczekać 30-45minut i pójść ćwiczyć.


RE: Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - FifciuRDM - 2015-02-20

Ja stosowałem MACA firmy SWANSON. Na opakowaniu jest napisane żeby brać jedną caps i w zasadzie zacząłem od jednej a po jakimś czasie podbiłem do dwóch. Żeń Szeń też brałem tyle, że nie syberyjski firmy OLIMP. Producent zaleca jedną caps dziennie ale brałem dwie ; D
Pozytywnie to wpłynęło na mój organizm. Libido większe niż zazwyczaj, lepsza regeneracja, więcej energii, ogólnie samopoczucie na plus. Polecam jeszcze Nasiona Kozieradki zmielone. Dostępne w każdym sklepie zielarskim. Kozieradkę stosuję regularnie. Ogólnie jestem zwolennikiem ziołowego wspomagania bo chemia taka czy inna negatywnie wpływa na organizm.


RE: Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - Hannibal - 2015-08-22

Odświeżę trochę temat.
A czy te nasiona kozieradki różnią się bardzo od przyprawy zwana również kozieradką?


RE: Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - Seth - 2016-03-13

http://motywatordietetyczny.pl/2016/02/co-dzieje-sie-w-twoim-organizmie-po-zjedzeniu-1-lyzeczki-kurkumy-dziennie/


RE: Kurkuma w sporcie, udoparnia na kontuzje, wzmacnia stawy, zmniej - wiedzieliście to ? - Hannibal - 2016-03-17

A picie soku z kurkumy powinno byc skuteczniejsze od samej przyprawy ktora jest mniej biodostepna?
Ktos moze pil owy wyciąg z kurkumy?

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka