Forum Gimnastycy.pl
Konfrontacje Styczeń 2015 - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Aktualności (https://gimnastycy.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Konfrontacje (https://gimnastycy.pl/forum/forum-75.html)
+--- Wątek: Konfrontacje Styczeń 2015 (/thread-1463.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - Tullar - 2015-01-25

nie znalazłem info na początku, podciągania także w chwycie dowolnym czy nachwytem standardowym?


RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - Mrowek - 2015-01-25

Dowolnym jednak najlepiej jeśli będzie w nachwycie Smile
Zwis podchwyt
Wykręcony Smile
3 chwyty


RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - nielat07 - 2015-01-25

Wiem Mrowek że wykrecony kiepsko ale robiłem to pierwszy raz w życiu i to na szybko Smile wrzucił bym poprawki ale mam mały kłopot z barkiem, chyba stary nie dokońca zaleczony uraz daje znać o sobie, i na razie czeka mnie wizyta u lekarza,a po diagnozie jak wszystko się unormuje popracuje nad wykonaniem tego elementu.


RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - Chudini - 2015-01-25

Jak masz problem z barkami to nie polecam tego robić.


RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - Mrowek - 2015-01-26

Na jakiej podstawie nie polecasz tego robić Chudini ?


RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - bartez2939 - 2015-01-26

Kurde jak zwykle zapomniałem nagrywać, żeby bylo w pionie oraz nagrywane zbyt późno.

Widzę, że zapomniałem cechy gimnastycznej przy wymykach, no i ta zmiana chwytu słabo technicznie. Czekam na dalszą krytykę.




RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - nielat07 - 2015-01-26

Chudini, dziekuje za rady jednakże nie do końca się mogę zgodzić z tym gdyż, owszem podczas trwania urazu jasnym jest odciążenie stawu, jednak po zaleczeniu ( a tak napisałem że wtedy się za to stopniowo wezmę) jest wręcz wskazane wzmacnianie struktur okołostawowych, ze względu na to że mięśnie stanowią zwego rodzaju obudowę , ochronę dla stawu, więc najgorsze co można zrobić to po zaleczeniu omijać ćwiczenie mięśni w obrębie wczesniej uszkodzonego stawu. Pozdrawiam


RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - KrzysiekIno - 2015-01-26

Powiem szczerze, że trochę się boję, bo mam za dużo płynu w barku..., aczkolwiek jak z umiarem to nic mi się niestanie, myslę...


RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - rafal - 2015-01-26

lepiej zacząć od samych zwisów ewentualnie spróbować najpierw zrobić przechwyt na tą rękę, w której mamy/mieliśmy problem z barkiem. drugą rękę jest trudniej zrobić, bo ciągnie nas w bok bardziej niż przy podchwycie i często jak złapiemy dochodzi do szarpnięcia (jak uda się złapać), co może spowodować nawrót/pogłębienie problemu z barkiem. Przynajmniej ja tak to odczuwam Smile


RE: Konfrontacje Styczeń 2015 - nielat07 - 2015-01-26

Jasne, zdecydowanie bardziej obciążone jest ramie w chwycie wykręconym, choćby z samego faktu iż jest to mało naturalne ułożenie ramienia. Więc też uważam iż na od słabszego ramienia należy zacząć. Ja jednak narazie wole zaleczyć uraz i dopiero wrócic do tego i doszlifowac do perfekcji Smile