Forum Gimnastycy.pl
Konfrontacje grudzień - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Aktualności (https://gimnastycy.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Konfrontacje (https://gimnastycy.pl/forum/forum-75.html)
+--- Wątek: Konfrontacje grudzień (/thread-1364.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Konfrontacje grudzień - rafal - 2014-12-02

Robimy ugięcia ramion na poręczach/krzesłach znane też jako "dipy".

Zasady są bardzo proste:
1. konkurencja polega na zrobieniu jak największej ilości ugięć w ciągu jednej minuty (lub do pierwszego zejścia z przyrządu jeżeli nie minęła minuta)
2. ugięcie jest zaliczone jeżeli w dolnej fazie ramię jest zgięte poniżej 90 stopni (bark poniżej łokcia) a w górnej fazie łokieć jest zablokowany
3. można zgiąć nogi jak ktoś nie ma możliwości zrobić z prostymi. nie można wierzgać nogami, proste czy zgięte mają poruszać się tylko w pionie

zachęcam do wzięcia udziału w zabawie.
Dodatkowo poza konkursem można wrzucać filmiki z różnymi wariacjami ugięć - na dowolnym przyrządzie poręcze/kółka/drążek/inne w różnych pozycjach, z obciążeniem itp cokolwiek wam wyobraźnia podpowie Wink

edit:
proszę o ustawienie kamery umożliwiające weryfikację zgodności z zasadami


RE: Konfrontacje grudzień - adriano435 - 2014-12-02

W sylwetce ? Czy dowolnie ? Bo jak ktoś ma niskie poręcze albo robi na krzesłach to nie zrobi w sylwetce.


RE: Konfrontacje grudzień - rafal - 2014-12-02

(2014-12-02, 14:40)adriano435 napisał(a):  W sylwetce ? Czy dowolnie ? Bo jak ktoś ma niskie poręcze albo robi na krzesłach to nie zrobi w sylwetce.

jak ktoś nie ma możliwości w sylwetce to zgina nogi

uwaga! dodaję zasadę (dopiszę ją też do pierwszego posta):
nie można wierzgać nogami, proste czy zgięte mają poruszać się tylko w pionie


RE: Konfrontacje grudzień - Michał - 2014-12-02

No, powinna być duża frekwencja. Ciekawe czy ktoś krzesła połamie Smile


RE: Konfrontacje grudzień - toowee - 2014-12-02

No wreszcie coś dla mnie..!
Ale jak TO się robi na krzesłach? I jaki powinien być wzorcowy rozstaw krzeseł - by było sprawiedliwie?


RE: Konfrontacje grudzień - rafal - 2014-12-02

(2014-12-02, 21:13)toowee napisał(a):  No wreszcie coś dla mnie..!
Ale jak TO się robi na krzesłach? I jaki powinien być wzorcowy rozstaw krzeseł - by było sprawiedliwie?

Stawiasz 2 krzesła oparciami do siebie w odległości ok 50 cm, robisz podpór na oparciach i pompujesz Wink
Tylko uważaj bo to nie jest super stabilne


RE: Konfrontacje grudzień - mako52 - 2014-12-02

Próba 1



RE: Konfrontacje grudzień - rafal - 2014-12-02

mako52 zaliczone 27 pięknych ugięć, dodatkowo rep za duży zakres ruchu. Niestety jeżeli chcesz wycisnąć więcej to będziesz musiał go trochę skrócić co mnie niezmiernie smuci Wink


RE: Konfrontacje grudzień - zahir - 2014-12-03

Mako, w nagrodę za szybką reakcję dostajesz koszulkę Gimnastycy.plSmile


RE: Konfrontacje grudzień - Chudini - 2014-12-03

Brawo Mako, profesjonalne poręcze. Spróbuję coś nagrać, ale ciężko to widzę, bo średnio mam gdzie, krzesła nie nadają się, więc pod koniec miesiąca raczej dopiero coś zmajstruje jak będę w domu.