Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Do góry nogami" konfrontacje październik 2015
#1

Witam. W tym miesiącu poprowadzę konfrontację idąc za pomysłem Dudo i zgodą zwycięzców konfrontacji w poprzednim miesiącu. Troszkę chcę zmienić strukturę konfrontacji. Oto co wymyśliłem:
5 ćwiczeń, gdzie pierwsze 3 są to ćwiczenia pomocnicze, które są punktowane w zamkniętej liczbie punktowej i mają na celu pomóc w aktualnych ćwiczeniach, jak i wykryć braki. Kolejne dwa ćwiczenia nie mają maksymalnej liczby punktowej, choć wszystko jest tak zbalansowane, że będzie ciężko wygrać nie robiąc jakiegokolwiek ćwiczenia, co w poprzednich kilku konfrontacjach zawiodło i większość punktów była zdobywana w jednym ćwiczeniu. Zastrzegam sobie prawo przydzielenia dodatkowych 5 punktów za najlepiej wykonane techniczne ćwiczenie lub za ćwiczenie w którym zobaczę największy postęp w ciągu miesiąca(choć nie jest powiedziane, że każde ćwiczenie zostanie nagrodzone, ale jest o co walczyć)

Ćwiczenie 1: Poziomka
Czas do utrzymania:15 sekund
Maksimum punktów do zgarnięcia:10
Odjęcia: -1 pkt za każde uchybienie przedstawione na zdjęciu
[Obrazek: iweupK8.jpg]

Ćwiczenie 2: Skłon
Czas do utrzymania:5 sekund
Punktacja:0 punktów lub 10, czyli albo maksimum albo nic. Obojętnie jaki mamy skłon wierzę, że w miesiąc jesteśmy do tego minimum dojść.
[Obrazek: cxFK6Ve.jpg]
minimum(palce w połowie wyprostowane):[Obrazek: 3cN4bGa.jpg]


Ćwiczenie 3:Stanie na rękach brzuchem do ściany(blisko ściany)
Czas do utrzymania:10 sekund
Maksimum punktów do zgarnięcia:10
Odjęcia: -1 pkt za każde uchybienie przedstawione na zdjęciu
[Obrazek: BPPx0hd.jpg]

Ćwiczenie 4:Wznosy nóg w staniu na głowie
Punktacja:1 pkt za każde powtórzenie
1/3 pkt za każde powtórzenie z nogami zgiętymi
[Obrazek: XKIBBTL.jpg]
kamera od boku albo pod skosem trochę

Ćwiczenie 5: Scyzoryki w staniu na rękach
Punktacja: 1.5 pkt za każde powtórzenie
Jest to trudne ćwiczenie, więc przymknę oko na technikę, choć chcę zobaczyć kontrolę w tym ćwiczeniu, dłonie nie za daleko od ściany, nie za blisko, tak jak na filmiku.
Sposób wykonania: Zaczynamy brzuchem do ściany oparci nogami o ścianę, po czym jedna noga odrywa się od ściany, aż do momentu gdy druga noga zacznie się odrywać od ściany i zmieniamy nogi powoli, aż do momentu kiedy noga która zaczynała dotknie leciutko ściany. Im mniej kontroli tym mniej punktów.
[Obrazek: 9TX9YLR.jpg]

Konfrontacje uważam za otwarte, czas zakończenia 8 listopada 2015.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#2

mój wrodzony przykurcz zgięciowy w kolanach będzie tutaj bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza w unoszeniu nóg w staniu gdzie na zablokowanych kolanach nie sięgam podłogi jak i w skłonie Smile
#3

(2015-10-08, 16:14)dom_cyl napisał(a):  mój wrodzony przykurcz zgięciowy w kolanach będzie tutaj bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza w unoszeniu nóg w staniu gdzie na zablokowanych kolanach nie sięgam podłogi jak i w skłonie Smile
Nagraj wszystko jak jesteś w stanie zrobić i zobaczymy.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#4

Zapowiada się konkret Wink

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#5

Chudini, bardzo fajne Konfrontacje. Postaram się coś nagrać w najbliższym czasie.
Mam drobną uwagę odnośnie stania brzuchem do ściany. Według mnie powinna obowiązywać zasada, że dotykamy ściany tylko palcami stóp i czołem. Oczywiście normalnie patrzymy na palce ale w tym ćwiczeniu dotknięcie ściany czołem pozwala lepiej "ustawić" ciało do stania na rękach, więc według mnie tak jest optymalnie.

W każdym konkursie jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząćWink

No to jedziemy Smile



#6

(2015-10-15, 10:18)zahir napisał(a):  Chudini, bardzo fajne Konfrontacje. Postaram się coś nagrać w najbliższym czasie.
Mam drobną uwagę odnośnie stania brzuchem do ściany. Według mnie powinna obowiązywać zasada, że dotykamy ściany tylko palcami stóp i czołem. Oczywiście normalnie patrzymy na palce ale w tym ćwiczeniu dotknięcie ściany czołem pozwala lepiej "ustawić" ciało do stania na rękach, więc według mnie tak jest optymalnie.
Nie wiem skąd się wzięło to dotykanie czołem i stopami w staniu na rękach przy ścianie, bo i Yuri Marmerstain i Sommer uczą tak żeby górna część klatki piersiowej, górna częśc ud oraz stopy dotykały ściany, a oczy patrzą na dłonie "przez brwi". W Handstand One jest to dobrze pokazane na zdjęciu i na filmiku, a całkiem niedawdno Yuri wrzucił na swoj kanał na YT krótki filmik poświęcony takiemu staniu na rękach. Myślę, że takie stanie jak zaleca Sommer i Yuri bezpośrednio przekłada się na wolne stanie, a to o czym piszesz zahir pozwala bardziej wymusić pozycje hollow czyli jest to zaawansowanie ćwiczenie sylwetkowe w staniu. Ja jakbym uczył kogoś stania to właśnie tak jak Sommer i Yuri, a zamiast tego dotykania czołem i stopami dałbym to co się nazywa po angielsku Wall Long Hollow Hold czyli odchodzimy dosyć daleko od ściany rękami, stopy obciągnięte oparte o ściane i przyjmujemy pozycje hollow bez patrzenia na dłonie.
#7

Satetsu, odpowiadając na Twoje pytanie, ten sposób poleca trener Michał Bogus, którego miałeś okazję poznać. Sposób pochodzi ze szkoły francuskiej. Ciężko zarzucić Michałowi brak profesjonalizmu skoro jego 14 letni wychowanek po raz drugi załapał się na pudło w Pucharze Świata. Mnie ten sposób przekonuje ale dostosuje się do tego co narzucić Chudini Smile
#8

Imo stanie to hollow body. Ćwiczenia przy ścianie są ćwiczeniami mającymi na celu wyrobienie odpowiednich nawyków otwierania klatki piersiowej i spinania ciała, sama pozycja często nie ma wiele wspólnego z pozycją podczas wolnego stania aczkolwiek bardzo mocno ją bodźcuje.

@Zahir
Nie byłem na tym seminarium ale zakładam, że jak szkoła francuska to właśnie chodziło nie tyle o czoło przy ścianie co właśnie stanie w odpowiedniej odległości od ściany i dociskanie klatki piersiowej (no i tym samym w jakimś stopniu czoła Tongue ). Mam rację?
#9

(2015-10-15, 19:07)Satetsu napisał(a):  Nie wiem skąd się wzięło to dotykanie czołem i stopami w staniu na rękach przy ścianie, bo i Yuri Marmerstain i Sommer uczą tak żeby górna część klatki piersiowej, górna częśc ud oraz stopy dotykały ściany, a oczy patrzą na dłonie "przez brwi". W Handstand One jest to dobrze pokazane na zdjęciu i na filmiku, a całkiem niedawdno Yuri wrzucił na swoj kanał na YT krótki filmik poświęcony takiemu staniu na rękach. Myślę, że takie stanie jak zaleca Sommer i Yuri bezpośrednio przekłada się na wolne stanie, a to o czym piszesz zahir pozwala bardziej wymusić pozycje hollow czyli jest to zaawansowanie ćwiczenie sylwetkowe w staniu. Ja jakbym uczył kogoś stania to właśnie tak jak Sommer i Yuri, a zamiast tego dotykania czołem i stopami dałbym to co się nazywa po angielsku Wall Long Hollow Hold czyli odchodzimy dosyć daleko od ściany rękami, stopy obciągnięte oparte o ściane i przyjmujemy pozycje hollow bez patrzenia na dłonie.

No właśnie w tym problem ,że naśladowanie ślepo ćwiczeń czy negowanie ich skuteczności nie znając ich celu jest trochę nie na miejscu.
Wprawek do stania na rękach jest bardzo dużo, dlatego należy wybrać około 6-8 różnych wprawek i je stosować w swoich treningach. Ja osobiście bardzo sobie chwalę sylwetkę w które głowa i stopy przylegają do ściany ponieważ uczy ona...
No właśnie czy wiece jaki jest jej cel ? Smile

To o czym piszesz Satetesu to stanie w odejściu też bardzo fajne i przydatne np. przy nauce olbrzyma na drążku Smile
#10

Mrówek, nie gadaj szyfrem, tylko dawaj konkrety, bo znowu zamiast rywalizacji robi nam się kółko dyskusyjne :p


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości