Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje wrzesień "Rozkręcamy się"
#1

Zgodnie z zapowiedzią z dniem dzisiejszym otwieram wrześniowe Konfrontacje Smile

W tym miesiącu "rozkręcamy się" dosłownie i w przenośni Smile

Postanowiłem odejść od utartych przyrządów i konkurs oprzeć w tym miesiącu na wprawce do grzybka i konia z łękami. Będziemy uczyli się kręcić koła, na razie jednak na ziemi.

Do tego zadania będzie nam potrzebny przyrząd, do zrobienia samodzielnie. Wystarczy plastikowe wiaderko i kawałek sznurka. Wieszamy wiadro na sznurku na wysokości mniej więcej kolan. Wybieramy miejsce na tyle przestronne, by można było kręcić ciało wokół linii bioder. Może to być np. wysoka i długa gałąź

Do wiadra wkładamy nogi i wychylamy je z pionu. Podpierając się dłońmi powinniśmy mieć je w tym miejscu, gdzie wiadro było w pionie. Podnosimy biodra go góry i zaczynamy kręcić obroty. Powinno to wyglądać tak, jak na tym filmiku:


Ważne:

1) Przez cały zakres ruchu biodra powinny być uniesione wysoko i należy nie dopuścić do załamania w biodrach

2) Ręce powinny znajdować się na jednej linii i trafiać w to samo miejsce podczas ruchu

Punktacja:

1pkt za każde pełne koło

-0,5pkt za załamanie w biodrach podczas ruchu

-1pkt za dotknięcie biodrami ziemi podczas ruchu

-0,5 pkt za "wypadnięcie rąk z jednej linii

Ćwiczenie które zaproponowałem doskonale rozwija wszystkie aktony barków, poprawia koordynacje ruchową oraz wspaniale i kompleksowo masakruje całe core. Nie bez powodu jest to podstawowe ćwiczenie gimnastyczne przy rozpoczynaniu przygody z koniem z łękami.

Nagrody:

Koszulki gimnastycy.pl dla osób które zajmą trzy pierwsze miejsca (nowy limitowany wzór).

Ponadto koszulka dla osoby która jako pierwsza wrzuci co najmniej dwa pełne obroty. Serdecznie zapraszam do rywalizacji. Mam nadzieję, że spodoba Wam się to ćwiczenie. Mnie osobiście daje ono mnóstwo frajdy Smile

W ciągu najbliższych dni postaram się nakręcić filmik pokazujący jak przygotować wiadro (można zrobić to tak, by zakładać je i ściągać bez konieczności użycia drabiny) oraz pozakonkursowo wrzucę własne kola Smile
#2

lubiem cie Smile
#3

Od 0:37 jest całkiem dobrze wydaje mi się, ciężkie ćwiczenie, sporo prób zrobiłem, naprawdę męczy strasznie, trzeba dobrze dynamiczne wejść w tempo.

Tutaj zdjęcia z montażu:
[Obrazek: SpUMjUz.jpg?1]
#4

O mój Panie!!! Zahir Ty to masz fantazję Big Grin Nic tylko teraz pozostało mi szukać odpowiedniego drzewa hahahha Wink
#5

mega cwiczenie, milem okazje poprobowac w wakacje z Zahirem
super pomysl na konfrontacje Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#6

Chudini, koszulka dla CiebieSmile Mam jednak drobne uwagi: Zaczynamy z pozycji podpór tyłem, staramy się utrzymywać dłonie na jednej linii. U Ciebie było parę razy przemieszczenie.

Dokładnej oceny nie wrzucam, bo zdobywasz obiecana nagrodę specjalną, więc tej próby nie liczę do oficjalnego rankinguSmile

Anasti, Młody1410 z niecierpliwością czekam na Wasze podejściaSmile
#7

Jutro kolejne próby, idzie coraz lepiej, spróbuję teraz z podporu tyłem.
#8

Podoba mi się Twoje podejście, jak zwykle ambitnieSmile Tak na marginesie, czy Tobie to ćwiczenie też sprawia frajdę? Ja mam wrażenie, że od czasów piaskownicy tak fajnie się nie bawiłem, pomimo jego trudnościSmile
#9

A czemu od podporu tyłem? Na grzybku i koniu zaczyna się przodem a to wprawka do kół na tych przyrządach Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

Dlatego, że podstawową sylwetką do grzybka i konia jest podpór tyłem. Bardzo ważne jest wypchnięcie bioder w górę (chyba najważniejsze w tym ćwiczeniu). Ponadto podpór przodem z nogami w wiaderku w żaden sposób nie odpowiada pozycji wyjściowej przy grzybku, czy koniu z łękami.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości