Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje - co dalej?
#21

(2014-07-05, 08:52)zahir napisał(a):  Obawiam się że wtedy Konfrontacje zrobią się mało przejrzyste a zasady zbyt skomplikowane. Dla każdej grupy trzeba by osobno opisać ćwiczenia i system sędziowania.

Ano trzeba by.. - a nóż, ktoś się podejmie...?
Umożliwienie każdemu rywalizacji na odpowiednim poziomie jest jednym z istotniejszych sposobów popularyzacji dyscypliny na płaszczyźnie amatorskiej i ma bardzo motywujący wpływ na ćwiczących.
#22

mozna powtórzyć po kolei od początku wszystkie konfrontacje i sprawdzic jak podniosl sie poziom Big Grin
#23

Tak pomyślałem, że jeśli by było cwiczenie, które jest dla niektórych za trudne, powinno byc jakieś jedno, bądź kilka cwiczeń(podanych niżej) przygotowujących do tego cwiczenia by taki, który nie potrafi na początku miesiąca tego zrobic, na koncu juz pare powtorzeń zrobi i będzie to wielka motywacja dla danej osoby.
#24

Dzięki tym dyskusją dowiedziałem się że powinno się ćwiczyć dany element odkąd się go zobaczy na forum w konfrontacjach ale to tylko moje spostrzeżenie
A teraz do rzeczy:
Letnie konfrontacje
Myślę że konfrontacje powinny być w wakacje bo chyba w każdym miejscu jest internet i można nakręcić film we własnym zakresie. Co do ludzi którzy odpoczywają w wakacje to niech odpoczywają. Ja miałem szkołę i ćwiczyłem a teraz mam pracę i też ćwiczę- czasem odpuszczam np trening nóg ale na następny dzień spowrotem go realizuje
Moja osoba
Ja w poprzednich konfrontacjach muszę przyznać że trochę się wstydziłem i mówiłem sobie że "jak będę silniejszy to może spróbuje za 2 miesiące i wtedy uda mi się zająć jakieś miejsce". Poza tym nie byłem w stanie wymyśleć nic co mógłbym zrobić dobrze w sylwetce gimnastycznej bo myślałem aż z pierwszym filmem ktoś pokazał co można zrobić. Ja myślałem że tych konfrontacjach chodzi o ćwiczenia statyczne typu waga przodem w zwisie co dopiero trenuje.
Mała ilość chętnych
Ludzie startują gdy widzą że mają jakieś szanse z innymi ale myślę że wartałoby reklamować konfrontacje chodziażby na fb na grupie SW Poland i na fanpage'u
Jakie ćwiczenia
Myślę że lepszym pomysłem będą jasno postawione ćwiczenia i żeby(jeśli badane na wytrzymałość) nie były to rzeczy które można trzymać przez 10 minut bo można maratończykiem zostać Big Grin . Plank , podciąganie jest dobrym doborem ćwiczeń.
W tym miesiącu proponowałbym przysiady na 1 nodze (o ile ich nie było) stanie na rękach ale samo bez ściany bo nie jest trudne oraz zwis jeśli go nie było. Warto dodać że jeśli już zwisać to nie na drążku/kółkach a na ręcznikach(chyba każdy ma to w domu) Myślę że ćwiczenia typu kółko do brzucha sprawdza się ale wtedy jakby każdy miał takie kółko. Może mostki byłyby doborem ćwiczeń na konfrontacje. może jeszcze typowy trening cardio czyli podskok potem plank i znowu podskok(znam angielskie ćwiczenie burpees ale nie wiem jak to się po polsku nazywa)

to tyle odemnie , czekam na wasze odpowiedzi
#25

Kolega wyżej dobrze gada.
To może niech każdy da jakąś propozycję ćwiczeń i wybierzmy.
Ćwiczenia które podał kolega mi osobiście się spodobały Smile
#26

(2014-07-06, 10:11)bajka1998 napisał(a):  Mała ilość chętnych
Ludzie startują gdy widzą że mają jakieś szanse z innymi ale myślę że wartałoby reklamować konfrontacje chodziażby na fb na grupie SW Poland i na fanpage'u

Masz rację. Startują jeśli mają szanse wygrać, większość taka jest, jak sobie przypomnicie jak zacząłem konfrontacje, kilka z rzędu cały czas ostatnie miejsce miałem i nie przeszkadzało mi to, bo wiele z tego wyciągałem i się nauczyłem, ale większość myśli "co ja tam będę wrzucał, to forum gimnastyczne".
#27

Nie da się tego zrobić z każdym ćwiczeniem, ale dajmy na to że będzie konfrontacja ze wznosem nóg do drążka. Nie każdy będzie wstanie to zrobić, a już na pewno nie z prostymi nogami, ale jakby umożliwić zrobienie wersji prostszej, z tym że za mniejszą ilość pkt byłoby już więcej chętnych.
mniej więcej takie coś :
wznosy prostych nóg do drążka - ilość x 1.0 pkt
wznosy ugiętych nóg do drążka - ilość x 0.9 pkt
wznosy prostych nóg do kąta 90 stopni - ilość x 0,8 pkt
wznosy ugiętych nóg do kąta 90 stopni - ilość x 0,7 pkt
wznosy kolan do 90 stopni - ilość x 0,5 pkt

oczywiście ktoś może zrobić np.
5 x wznosy ugiętych nóg do drążka + 10 x wznosy kolan do 90 stopni
co da nam 5 x 0,9 pkt + 10 x 0,5 pkt.


i tak jak ktoś wcześniej napisał[ chyba jakiś moderator ], upominki za miejsca na podium niech będą w miarę skromne, a jakieś lepsze nagrody niech będą losowane. Może nie wśród wszystkich uczestników, ale np. lepszej połowy.
#28

bardzo ciężko byłoby określić przeliczniki żeby były sprawiedliwe. Sądzę że wręcz niemożliwe.
nagroda losowana - upieram się przy losowaniu wśród wszystkich uczestników tak jak to zwykle jest np na biegach ulicznych (każdy kto ukończy bieg). Każdy ma szansę na nagrodę za udział bez względu na poziom i nie będzie sytuacji, że ta sama osoba zgarnia wszystkie nagrody. Nagradzajmy za udział a nie za poziom.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#29

(2014-07-07, 14:05)rafal napisał(a):  nagroda losowana - upieram się przy losowaniu wśród wszystkich uczestników tak jak to zwykle jest np na biegach ulicznych (każdy kto ukończy bieg). Każdy ma szansę na nagrodę za udział bez względu na poziom i nie będzie sytuacji, że ta sama osoba zgarnia wszystkie nagrody. Nagradzajmy za udział a nie za poziom.
rafal zgadzam się z tobą ale jeśli było by to tak zrobione że nagroda jest losowana między uczestnikami od jakiegoś progu punktowego lub od np: 7 miejsca w górę

może podamy jeszcze jakieś ćwiczenia do konfrontacji?
#30

Właśnie chciałem napisać to co Rafał wyżej. Sam nie biorę udziału, bo po prostu nie mam jeszcze umiejętności by rywalizować.
Nagroda losowana przyciągnęła by takich uczestników. Bez względu na poziom mam szansę na jakąś nagrodę. Uważam, że również dobrym pomysłem byłby profesjonalny komentarz z ust trenera, dla każdego uczestnika, czy to oficjalnie, czy priv, jak kto woli.
Rozważcie również nagrody w postaci niematerialnej. Np. jakiś czas indywidualnej opieki trenerskiej, albo indywidualne konsultacje na pożądany temat.
Zastanawiam się też czy nie ciekawiej by było regularnie dać jakieś pomniejsze symboliczne nagrody, a raz na jakiś czas zrobić wyzwania z lepszymi nagrodami (wyzwania kwartału, półrocza, roku) można by wtedy wcześniej ustalić program tych większych wyzwań i wtedy nawet początkujący mieliby więcej czasu by się przygotować i jakąs formę zaprezentować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości