Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje - co dalej?
#11

Uważam, że kontynuować trzeba, bo to bardzo motywujące. Do tego pokazując swój film możemy liczyć na fachowe porady i dowiedzieć się co robimy źle. Może warto czasem dać łatwiejsze ćwiczenia żeby osoby na niższym poziomie również mogły wziąć udział?

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#12

Panowie, nie bardzo rozumiem tych wszystkich narzekań w stylu ,, mam za niskie umiejętności". Ja też mam niskie a w czerwcowych Konfrontacjach zająłem 3 miejsce Big Grin Przecież ten konkurs ma być zabawą i nie ma sensu podchodzić do niego tak poważnie. A wiem z doświadczenia, że sam start bardzo motywuje. chcesz wypaść jak najlepiej i przez cały miesiąc szlifujesz technikę. To największa motywacja treningowa jaką miałem. Uczy pokonywania barier i zdrowej rywalizacji. I jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś tu był krytykowany lub wyśmiewany za niskie umiejętności. Pomyślcie o tym inaczej, jeśli wstawisz swój film, to przekonasz innych na podobnym poziomie by też wstawili. Jeżeli będziesz ostro trenował przez cały miesiąc, to na pewno znacząco poprawisz swój wynik. I dla mnie (a myślę, że i dla innych) właśnie takie filmiki są najbardziej motywujące. Oglądając mistrzów człowiek często się dołuje i mówi ,, jaki jestem słaby w porównaniu do niego". Natomiast widząc kogoś, kto ma trudność z wykonaniem ćwiczenia a pod koniec bardzo poprawia swój wynik łapiemy olbrzymiego kopa motywacyjnego.

Ojciec, jeśli wrzucimy rozjazdy na kółkach to w tym konkursie znowu weźmie udział parę osóbSad
#13

Może tak : powołać stałą komisję sędziowską, złożoną z instruktorów i trenerów. Zwycięzca konfrontacji proponuje układ/ćwiczenie na następny miesiąc i automatycznie wchodzi w skład sędziowski na daną edycję...?

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#14

też sobie obserwuję i mam swoje spostrzeżenia
uważam, że konfrontacje powinny być łatwiejsze (składające się ze stosunkowo prostych ćwiczeń)

to forum gimnastyczne, ale zakładam, że zdecydowana większość, to ludzie trenujący w domu mający jedynie drążek i podłogę

moje zdanie.
postawcie łatwe ćwiczenia gimnastyczne (ocenianie na zasadzie ilości powtórzeń lub czasu trwania i podstawowych aspektów technicznych - obciągnięte paluchy, zablokowane łokcie)
trenerzy, admini i gimnastycy nie powinni brać udziału w konfrontacjach bo po kilku takich akcjach jak podczas ostatnich konfrontacji, że całe pudło zgarnęli trenerzy i admini, stracicie całkowicie publikę i osoby chętne do udziałów - przemyślcie to, bo mam wrażenie, że ostatnie konfrontacje to strzelenie sobie w kolano - albo robicie forum dla ludzie albo dla siebie samych

recepta
chcecie mieć obłożenia, zróbcie konfrontacje z założenia dla amatorów i postawcie na proste ćwiczenia lub krótką sekwencję takich ćwiczeń
przemyślcie nagrody - na co komu skórki jak nie ma kółek, na bank wiele osób trenujących w domu nie ma kółek - to jest nagroda dla wybranych i tylko tacy będą startowali
nagrody muszą być atrakcyjne dla wszystkich

PS
dobrym zwyczajem byłoby aby każdy film został konkretnie i fachowo oceniony przez trenera - to jest też dobra motywacja oprócz przydatnych i praktycznych nagród
#15

Stary człowiek, bardzo ciekawy pomysłSmile

Struc, nie organizujemy Konfrontacji dla siebie samych. Zasadą było, że kadra nie bierze w nich udziału. wyjątek stanowiły Konfrontacje czerwcowe, bo oceniała publiczność, więc nie było ryzyka stronniczości. Pomyśleliśmy sobie, że być może chcielibyście zobaczyć co potrafią instruktorzy, admini itp. Nie jest prawdą, że całe pudło zajęła kadra, bo Ojciec do niej nie należy. Nie chcę bronić tej formuły, bo widzę, że się nie sprawdziła ale po prostu testujemy różne warianty by ożywić ten konkurs a Wasze pierwsze reakcje na nową formułę były entuzjastyczne.

Co do nagród, to staramy się je tak wybierać, by były atrakcyjne dla każdego. Skórki były przeznaczone do drążka, co wyraźnie było napisane. Podobnie paski są do treningu na drążku. Swoją droga jestem ciekaw Waszych propozycji nagród. Podajcie kilka a na pewno weźmiemy je pod uwagę.

Co do prostych ćwiczeń, to zgadzam się, choć mam poczucie, że to nie do końca trafiony argument, bo w czerwcowych Konfrontacjach można było wstawić cokolwiek. Ta zasada była właśnie po to, by nie krępować uczestników zbyt wygórowanymi wymaganiami.

Natomiast z Waszych wypowiedzi wyciągam wniosek, że jednak lepiej jest, jeśli ćwiczenia są szczegółowo opisane i z góry narzucone, tak jak to się działo dotychczas. To cenna wskazówka.
#16

łatwiejsze ćwiczenia? były pompki, podpór tyłem, przysiady, zwis z brodą nad drążkiem a nawet "cokolwiek" w ostatnich konfrontacjach... są jakieś łatwiejsze ćwiczenia? może leżenie na czas?
Był wątek z propozycjami ćwiczeń i wszystkie, które sami proponowaliście były 10 razy trudniejsze.
Może podajcie jakieś przykłady ćwiczeń, które zachęcą was do wzięcia udziału w zabawie?

Co do nagród to najlepiej żeby nie było żadnych lub drobne nagrody dla każdego (np koszulka) ewentualnie jakaś lepsza nagroda losowana wśród wszystkich uczestników. Tak żeby to była rzeczywiście zabawa.
Nie potrzebujesz skórek to je sprzedaj i kup coś co ci się przyda.
Nie rozumiem też czemu kadra forum nie powinna brać udziału w tej zabawie.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#17

Ja bym dał jakieś ćwiczenie na kółkach, bo dawno nie było, nawet ugięcia ramion, albo hardkorowo poziomka, albo obojętnie jakie ćwiczenie z tych prostszych, bo jeśli będzie stanie na rękach na kółkach to zbyt wiele osób nie podoła.

Każdy powinien brać udział kto chce, ostatnie konfrontacje niezbyt mi przypasowały i jakoś nie nastawiałem się na nie, pracuję ostro nad kilkoma ćwiczeniami, więc to nie jest tak jak ktoś napisał, że wakacje są i nie ma co robić konfrontacji, dopiero od września żeby zacząć. No oczywiście, że wielu osobom się nie chce ćwiczyć, tylko wolą odpoczywać na wakacjach, ale niektórzy ostro ćwiczą, szczególnie że mają najwięcej czasu w tym okresie czasowym.

Co do trudności ćwiczeń, to jeśli ktoś ćwiczy od niedawna(kilka miesięcy powiedzmy) to dla niego są zbyt trudne ćwiczenia i boi się, że nie zrobi poprawnie i wstyd wstawiać, nie ma czegoś takiego, ja też tak miałem pamiętam, ale z czasem zauważyłem, że te ćwiczenia z konfrontacji sporo dają, bo próbuję nowych rzeczy i nie stoję w miejscu.

Mam głupi pomysł, bo nie wiem jakby to miało wyglądać, ale w gimnastyce rozciąganie jest na wysokim poziomie, może by coś dodać z rozciągania w konfrontacje? taki teścik dla każdego by był, zawsze były 2 ćwiczenia, powiedzmy, że zawsze byłoby trzecie ćwiczenie o średnim poziomie trudności, gdzie każdy mógłby się sprawdzić i zobaczyć jaki jest słaby, bo siła to nie wszystko, szczególnie jeśli rozciągnięcie blokuje przed wykonaniem ćwiczenia. Powiedzmy 10-20 sekund trzymać pozycję rozciągającą i to nie jest oceniane jako punkty do konfrontacji, tylko powiedzmy jakoś odhaczane, no sam nie wiem. Taki luźny mój pomysł.
#18

Skoro o luźnych pomysłach mowa:
Może by się konfrontować na różnych stopniach zaawansowania: odrębne klasyfikacje na np. 3 poziomach trudności?
#19

Obawiam się że wtedy Konfrontacje zrobią się mało przejrzyste a zasady zbyt skomplikowane. Dla każdej grupy trzeba by osobno opisać ćwiczenia i system sędziowania.
#20

Może czas najwyższy to zrobić albo wprowadzić konfrontacje na wyższy poziom. Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości