Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zwis na drążku na brodzie
#1

Mam takie pytanie jak zawiesić się jak się nauczyć utrzymać się brodą na drążku wiele osób które ćwiczą na drążku się tym popisują i jest to chyba ciężkie .W ogóle nie mogę tak się utrzymać ?

[MOD]Stosuj zasady pisowni polskiej, w szczególności znaki interpunkcyjne. I nadawaj wątkom jakieś sensowne tytuły.[/MOD]
#2

Temat jak i pytanie dla mnie conajmniej dziwny....,ćwiczysz tą dyscyplinę ,aby komuś pokazać się? "zaszpanować"?
Czy ćwiczysz tylko i wyłącznie dla siebie,abyś był zadowolony ze swej tężyzny fizycznej,wytrzymałości,siły etc.?
Wydaję,mi się,że z takim podejściem daleko nie zajedziesz,kurde...gimnastyka jest sportem bardzo efektownym,ale czy tylko o to chodzi?
Chyba najbardziej w tym sporcie jest zadowalające (przynajmniej dla mnie),gdy bo pewnym czasie ,pierwszy raz ,zrobisz dane ćwiczenie w pełni,z zadowalającą techniką,,choć z początku pewny,konkretny element był dla Ciebie nie do osiągnięcia.
Wtedy jest radość na 102 i myślisz sobie...mogę wszystko Big Grin
(tylko oczywiście cierpliwość i czas jest kluczowy) Wink
#3

to pytanie do sadomasochistów chyba

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

(2014-05-14, 08:32)Damian napisał(a):  Temat jak i pytanie dla mnie conajmniej dziwny....,ćwiczysz tą dyscyplinę ,aby komuś pokazać się? "zaszpanować"?
Czy ćwiczysz tylko i wyłącznie dla siebie,abyś był zadowolony ze swej tężyzny fizycznej,wytrzymałości,siły etc.?
Wydaję,mi się,że z takim podejściem daleko nie zajedziesz,kurde...gimnastyka jest sportem bardzo efektownym,ale czy tylko o to chodzi?
Chyba najbardziej w tym sporcie jest zadowalające (przynajmniej dla mnie),gdy bo pewnym czasie ,pierwszy raz ,zrobisz dane ćwiczenie w pełni,z zadowalającą techniką,,choć z początku pewny,konkretny element był dla Ciebie nie do osiągnięcia.
Wtedy jest radość na 102 i myślisz sobie...mogę wszystko Big Grin
(tylko oczywiście cierpliwość i czas jest kluczowy) Wink
Mateusz Marszalec rok temu na mistrzostwach PL w SW robil takie rzeczy i byc moze wlasnie dzieki takim numerom zwyciezyl.
#5

Ten element nie ma nic wspólnego z gimnastyką poza tym że robi się go na drążku Smile
Jedyne co mi przychodzi do głowy do użycie gum lub jeszcze lepiej uprząż odciążeniowa z dużym zakresem regulacji odciążenia - może być samoróbka jaką pokazywał Stary Człowiek w swoim filmiku o OAC (uprząż, linka, bloczek i obciążenie od hantli). Z czasem progresywnie zmniejszasz odciążenie aż osiągniesz cel.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

Podstawowe pytanie brzmi po co?! Jedyne uzasadnienie jakie znajduje to występy w cyrku lub utrzymywania się z zakładów, że wykonasz coś takiegoBig Grin

To ćwiczenie jest niezwykle kontuzyjne i niemające żadnego przełożenia na wykonanie innych elementów.
#7

Proponuję założyć osobny dział dla street workoutowców, bo szkoda, żeby takie "coś" się mieszało z takim sportem jak gimnastyka. Smile
#8

Uważam, że przesadzacie trochę. Pomijając raczej wartą krytyki motywację "żeby szpanować", to intensywny trening mięśni karku może być bardzo wartościowy np. w wszelkich sztukach walk, ale także w kaskaderce czy akrobatycznych dyscyplinach tanecznych - gdzie właśnie 'zadziwianie' jest celem - a nie każemy nagle przestać trenować kaskaderów - "bo to trening dla szpanu" Big Grin.

Co do samej kontuzyjności takiego treningu, to nie jestem całkiem przekonany, jest wiele sposobów, żeby uczynić go progresywnym i dołożyć ćwiczenia uzupełniające, a poza tym, nikt się do tego drążka nie przywiązuje. Problem, jak zwykle, wynika z faktu, że ludzie chcą za dużo i za szybko i w tej pogoni ignorują własne bezpieczeństwo.
#9

Tullar, odcinek szyjny kręgosłupa jest bardzo podatny na kontuzje. Poza tym uważam że zwisanie na brodzie nie jest najlepszym sposobem na rozwijanie mięśni karku. Dużo lepszym i mniej kontuzyjnym będzie np. mostek zapaśniczy. Broń Boże nie wyśmiewam tego ćwiczenia. Jako pokaz niezwykłych umiejętności budzi ono uznanie. Nie mniej jednak jest trudne i ryzykowne a poza tym nie przekłada się na inne umiejętności.
#10

No nie przekłada się Smile, ale mostek zapaśniczy to ćwiczenie na mięśnie z tyłu karku, nie?

(2014-05-14, 06:02)sw12345 napisał(a):  Mam takie pytanie jak zawiesić się jak się nauczyć utrzymać się brodą na drążku wiele osób które ćwiczą na drążku się tym popisują i jest to chyba ciężkie .W ogóle nie mogę tak się utrzymać ?

W skrócie, nie możesz się utrzymać, bo jesteś za słaby. To nie jest kwestia magicznej sztuczki do nauczenia, tylko regularnego, stopniowanego treningu dobierając takie ćwiczenia i intensywność, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Na start polecam podpór przodem na czole, bez pomocy rąk w sylwetce gimnastycznej. Czoło można położyć na krawędzi tapczanu czy coś w tym rodzaju.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości