Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Zero kompletne - Plan
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, na wstępie chce przeprosić ze zakładam taki temat ale niestety czytałem wiele wątków i nie rozumiem treningu gimnastycznego . Ćwiczę Street Workout pól roku trenowałem z rutyn na MadBarz jednak to nie pomagało w osiągnięciu upragnionej siły gimnastyków do wykonywania rożnych ewolucji(back lever itd.) Czytałem ABC na forum i starałem się ułożyć plan jednak nie rozumiem pewnych rzeczy np tego ze trening się rozpoczyna ćwiczeniami statycznymi i później takie FBW no ale ile tych ćwiczeń na każdą partie ciała ? Niestety jak widać jestem ciemny w te klocki i chciałbym abyście mi pomogli trochę Tongue Dzisiaj zrobiłem pierwszy trening tą rutyna znaleziona własnie u was ale się nie zmęczyłem co prawda czułem mięśnie jak "pala"(robiłem wszystko bardzo powoli np. w pompkach powolutku się opuszczałem i podnosiłem żeby jak najbardziej dać w kość mięśniom) ale nie bylem tak zmęczony jak np po treningu MadBarz... To na tyle, trochę się rozgadałem Big Grin
-Tuck Back Lever
-Handstand
-Tuck Front Lever
Pompki 5x5
Podciąganie 5x5
Unoszenie nóg na ziemi 10x5
Pistolety(pomagałem sb trochę się opierając) 5x5

wyrwidąb

W treningu z masą ciała wybierasz po jednym ćwiczeniu na ruchy pchające(np.pompki), ciągnące(np.podciąganie), nogi, brzuch, odcinek lędźwiowy pleców . U ciebie brakuję tylko ćwiczenia na dolne plecy.
Rutyny z madbarz bardziej rozwijają kondycję i wytrzymałość więc dlatego bardziej się męczyłeś. Jakie pompki robisz że stosujesz do nich 5x5?
Pompki robiłem zwykle najzwyklejsze tylko tak jak tłumaczyłem ze w bardzo wolne tempo a i jeszcze jedno czy bardzo długo zajmuje opanowanie back levera i front ?
Nie napisałeś ile wykonałeś serii ćwiczeń statycznych. Polecam 10 serii na połowę Twojego maxa z 1 minutowym odpoczynkiem. Pompki zastąpiłbym bardziej rozwojowym ćwiczeniem np. ugięciem ramion na poręczach. Nie zapominaj, że bardzo ważną partią mięśniową są barki a w tym planie nie masz na nie żadnego ćwiczeniaSad
Ćwiczeń statycznych wykonałem 4 serie po 6s a co do barków jakie ćwiczenie byście mogli polecić ?
Stanie na rękach i pompki w staniu na rękach. I zwis tyłem na tylny akton i dobrą mobilność barków.
(2014-05-05, 20:33)Islandz napisał(a): [ -> ]czy bardzo długo zajmuje opanowanie back levera i front ?
Co do wagi tyłem (back lever)
Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo jak? indywidualna bardzo sprawa, niektórym 2 tygodnie, niektórym 2 miesiące, niektórym dłużej. Podstawy są najważniejsze, jak masz dobre podstawy to długo nie potrzeba, choć tutaj ważne jest anatomiczne zrozumienie, bez tego można opadać bez postępu pół roku (przykład z życia), pomogą w tym pompki w pozycji gimnastycznej, zobacz w konfrontacje kilka miesięcy temu, było coś takiego, uczy wypchnięcia barków.

Co do wagi przodem (front lever) trzeba się dłużej pomęczyć, wciąż nad tym pracuję.(kilka miesięcy pracy przynajmniej).
Ustawienie łopatek najważniejsza rzecz w obu tych ćwiczeniach. Jak wagę przodem robiłem najpierw próbując utrzymać rękoma to nie miałem postępu, a teraz jak robię to czuję plecy całe że się wzmacniają.

Trochę chaotyczna odpowiedź, ale może coś z tego wyniesiesz.
Nie radziłbym Ci uczyć się takich trudnych elementów jeśli nie masz przyzwoitych podstaw.
(2014-05-05, 18:28)Islandz napisał(a): [ -> ]Witam, na wstępie chce przeprosić ze zakładam taki temat ale niestety czytałem wiele wątków i nie rozumiem treningu gimnastycznego . Ćwiczę Street Workout pól roku trenowałem z rutyn na MadBarz jednak to nie pomagało w osiągnięciu upragnionej siły gimnastyków do wykonywania rożnych ewolucji(back lever itd.)

Street workout nie uczy pod to by uzyskać sylwetkę gimnastyków, przy takich chaotycznych treningach jakie ja widuję w Warszawie to zdecydowanie za mało by osiągnąć rezultaty gimnastyczne


(2014-05-05, 18:28)Islandz napisał(a): [ -> ]Czytałem ABC na forum i starałem się ułożyć plan jednak nie rozumiem pewnych rzeczy np tego ze trening się rozpoczyna ćwiczeniami statycznymi i później takie FBW no ale ile tych ćwiczeń na każdą partie ciała ?

Gimnastyka nie dzieli treningów na partie ciała. To nie jest kulturystyka, w gimnastyce ćwiczy się konkretne mięśnie pod konkretny element, a to jest różnica. Mięsień ma być funkcjonalny, a nie ma rosnąć jak buła.

(2014-05-05, 18:28)Islandz napisał(a): [ -> ]Niestety jak widać jestem ciemny w te klocki i chciałbym abyście mi pomogli trochę Tongue Dzisiaj zrobiłem pierwszy trening tą rutyna znaleziona własnie u was

A konkretniej ? jaka rutyna ? Z tego co wiem, nie wpisywał nikt tutaj rutyny poza moimi treningami, gdzie "rutyna" a konkretnie obwody dynamiczne to tylko część główna treningu 1/3 tego co robiliśmy

(2014-05-05, 18:28)Islandz napisał(a): [ -> ]ale się nie zmęczyłem co prawda czułem mięśnie jak "pala"(robiłem wszystko bardzo powoli np. w pompkach powolutku się opuszczałem i podnosiłem żeby jak najbardziej dać w kość mięśniom) ale nie bylem tak zmęczony jak np po treningu MadBarz... To na tyle, trochę się rozgadałem Big Grin

Jeśli lubisz chaotyczny wysiłek i zachetać siebie i mięśnie to wcale nie musisz korzystać z rutyn od Madbarz, wystarczy spisać sobie wszystkie ćwiczenia jakie znasz pociąć kartkę na paseczki z ćwiczeniami, wrzucić do pudełka wymieszać dłonią, wysypać na podłogę i np. od lewej policzyć ćwiczenia po kolei wybrać liczby z ostatniego totka i dodać do poszczególnych ćwiczeń i masz rutynę z Mdbarz

(2014-05-05, 18:28)Islandz napisał(a): [ -> ]-Tuck Back Lever
-Handstand
-Tuck Front Lever
Pompki 5x5
Podciąganie 5x5
Unoszenie nóg na ziemi 10x5
Pistolety(pomagałem sb trochę się opierając) 5x5

W jakim celu te ćwiczenia wykonujesz ?
Mój cel to jak na razie zbudować siłe oraz nauczyć się Back Levera i Front Levera znalazłem na forum bardzo podobny trening do tego co ja zrobiłem i myślałem ze się nada .
Żeby robić trening stricte pod wagę tyłem i wagę przodem musisz wpierw poznać progresję tego elementu i znaleźć ćwiczenia pomocnicze do tego.

Dodatkowo musisz znać różnice między ćwiczeniami statycznymi, ekscentrycznymi i koncetrycznymi ew. przy wagach izotoniczne choć to będzie trudne

Możesz ćwiczyć samymi progresjami próbując robić coraz trudniejsze utrzymania lub oprócz progresji dodać ćwiczenia doskonalające ruch po wykonaniu ćwiczeń z progresji, no i tyle. Jak na warunki gimnastyczne treningi bardzo ubogi, jak na SW to raczej codzienność