Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Konfrontacje kwiecień/maj
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Witam Smile
w tym miesiącu zajmiemy się:
Numer 1 : Układ na drążku
Numer 2 : Podpór przodem 30s (wprawka do wagi)

Zasady ogólne:

1.Aby wziąć udział w konfrontacjach należy założyć konto na forum rejestracja następnie należy nakręcić film prezentujący przebieg ćwiczenia zgodnie z zasadami konfrontacji i umieścić nagranie w tym wątku. Film musi być poprzedzone zbliżeniem na kartkę z "nickiem" użytkownika na forum.

2.Najlepsze wyniki uzyskane przez zawodników w poszczególnych konkurencjach zostają zsumowane, a suma punktów decyduje o zajętym miejscu.

1 Miejsce - 10pkt
2 Miejsce - 9pkt
[...] 9 miejsce - 1pkt

Przykład: 3 Miejsce - 8 pkt + 5 miejsce - 6 pkt = 14 pkt suma punktów z konkurencji, daje miejsce w ogólnej klasyfikacji.

3.Ćwiczący zobowiązany jest do ustawienia kamery tak aby ujęcie nie przeszkadzało w ocenie próby ! Dodatkowo jeśli to możliwe prosimy o wykonywanie ćwiczenia "bez koszulki" w celu wiarygodniejszej oceny ćwiczenia.

4.Nagrody
?! ?! ?!

5. Konfrontacje rozpoczynają się 22.04.2014 i trwają do 31.05.2014 do godziny 23:59 i 59s ! Smile

6. Ocena ćwiczenia

Podpór przodem w sylwetce 30s
(poprawność w 30s)
Poprawna sylwetka : Całe dłonie przylegają do podłoża, łokcie wyprostowane, barki wypchnięte do przodu, sylwetka zaokrąglona, głowa neutralnie, nadgarstki znajdują się na wysokości bioder, palce obciągnięte.
Każda sekunda daje nam 1 pkt czyli najwięcej można otrzymać 30pktów, każdy błąd będzie oznaczał mniejszą ilość punktów.

Duży 1pkt
Średni 0,5pkt
Mały 0,2 pkt

Układ (ilość)
Układa składa się z 6 elementów za każdy można otrzymać 1pkt, czyli łącznie 6 pkt. każdy błąd zmniejsza tą liczbę w zależności od jego wysokości.
Zwis przodem - Zwis tyłem - Zwis przodem - Wymyk - Podpór przodem - Odmyk do zwisu przodem

Czyli przy wykonaniu 3 układów otrzymujemy 3x6=18pkt. od tej liczby w przypadku wystąpienia błędów odejmujemy:

Nie zaliczony element
Średni 0,5pkt
Mały 0,2 pkt


Zwis przodem najczęstsze błędy:
Brak wyprostowanych łokci
Brak "Cechy gimnastycznej"
Barki powinny ściskać uszy

Zwis tyłem najczęstsze błędy:
Brak pełnego zwisu
Ugięcie nóg
Brak "Cechy gimnastycznej"
Brak wyprostowanych łokci

Wymyk najczęstsze błędy:
Rozpoczęcie ćwiczenia na ugiętych ramionach
Brak "Cechy gimnastycznej"
Ugięcie nóg
Brak płynnego przejścia

Podpór przodem najczęstsze błędy:
Ugięte ramiona
Brak "Cechy gimnastycznej"
Ugięcie nóg

Odmyk do zwisu przodem najczęstsze błędy:
Brak "Cechy gimnastycznej"
Ugięcie nóg
Brak płynnego przejścia

W zależności od poziomu błędu będą odejmowane od 0.1pkt do 0.5pkt lub brak zaliczenia elementu.
Każdą pozycję należy zaznaczyć 2s !

Brzmi wypaśnie i nawet mi się zgrywa z planami na ćwiczenie sylwetek.
Ja czekam na szczegółowe reguły oceniania Smile + zakończenie poprzednich konfrontacji Big Grin.
Miły układzik. Big Grin
Co do tego układu jak to będzie punktowane?
No właśnie dlatego jeszcze nie pojawiło się wszystko Smile ponieważ punktacja będzie dość wymagająca.
Ale zaraz siadam i kleje filmik instruktażowy.
A i mam pytanie jak gimnastycznie poprawnie wymyk się powinno robić, bo są dwie metody:
-podciągnąć się, podnieść nogi do drążka i ciągnąć mocno i jesteśmy w podporze nad drążkiem
lub
-nogi do drążka, biodra w górę i ciągniemy z prostych łokci mocno i jesteśmy w podporze
To jest akurat wymyk Smile, odmyk to powrót, ale jak wrzuci Mrów instukcje, to się wyjaśnią szczegóły punktacji.
Przejście ze zwisu przodem do tyłem o prostych nogach i rączkach na drążku? Smile
Filmik gotowy Smile jeśli są jakieś niejasności proszę o korektę, filmik na razie jest nie publiczny.
No na prawde bardzo fajne i kreatywne konfrontacje, przyjmuje wyzwanie Wink
Bardzo sympatyczne ćwiczeniaSmile Tylko co i jak będzie punktowane ?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14