Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan FBW dla kobiet
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Żona prosiła mnie o napisaie planu treningowego typu FBW cele to wzmocnienie prostowników grzbietu, mięśni brzucha, zwiększenie tonusu mięśniowego i niewielka redukcja masy ciała ok. 3 kg. Zastanawiam się nad planem ze strony MadBarz:
[attachment=2]
Do planu tego dodałbym jeszcze planka.
Proszę was o pomoc, o treningu kobiet nie mam zielonego pojęcia.

User

Kobiety powinny trenować tak jak mężczyźni, jednak mają mniej siły więc trudność ćwiczeń musi być zmniejszona. Na szczęście w treningu z masą ciała jest wiele wersji na każdą grupę mięśniową. Możesz zajrzeć do książki "Skazany na trening", jest tam progresja najprościejszych ćwiczeń, z którymi kobieta powinna sobie poradzić. Możesz wybrać jeden z planów tam zamieszczonych, na końcowych stronach. Możesz też ułożyć plan na podstawie tej książki z naciskiem na wymienione przez Ciebie mięśnie. Większy nacisk, czyli na przykład więcej serii.
Można zacząć oczywiscie od tego planu, lecz skoro trzeba wzmocnić określone mięśnie to znaczy, że są jakieś problemy więc zacząłbym od czegoś słabszego.
ten plan jest ok, jak będzie za ciężki to zmniejszyć objętość i będzie ok, a z czasem dojdzie do zalecanej w planie objętości. Problem mogą sprawić hanging leg raises - jeżeli tak będzie to można zamienić na wersję ze zgiętymi kolanami (hanging knee raises chyba się to nazywa)
taki trening 3x w tygodniu i 3x w tygodniu bieganie dodatkowo bym dał w dni nietreningowe. Oczywiście do tego prawidłowe odżywianie.
pokusiłbym się też o dodanie pompek (na początek z kolan).
Dzięki. teraz jeszcze pomyślałem o dodaniu nożyc z dociskaniem pleców do podłogi. Ni wiem tylko czy w tym ćwiczeniu powinno się leżeć płasko na plecach, czy lekko unieść tułów w odcinku piersiowym.
jak już to na płasko, ale na brzuch chyba wystarczy ćwiczeń