Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, proszę o ocenę tego planu:
W nawiasach podaje na jakim jestem poziomie i do jakiego dąże.

Poniedziałek
-podciąganie (5x7, cel -> 5x15)
-przysiady (5x20, cel -> 5x50)
-pompki (5x15, cel -> 5x50)
-wznosy nóg (5x10, cel -> 5x30)
-mostki (5x15 cel -> 5x30)

Wtorek
-stanie na rękach bez ściany

Środa
-podciąganie (5x7, cel -> 5x15)
-przysiady (5x20, cel -> 5x50)
-dipy na kółkach (5x6, cel -> 5x20)
-L-sit (5x7s, cel -> 5x15s)
-mostki (5x15 cel -> 5x30)

Czwartek
-Elbow lever (5x15s cel -> 5x30s)

Piątek
-podciąganie (5x7, cel -> 5x15)
-przysiady (5x20, cel -> 5x50)
-pompki w staniu na rękach (5x7, cel -> 5x20)
-Front lever (5x4s, cel -> 5x15s)
-mostki (5x15 cel -> 5x30)

Sobota
- tucked planche (5x4 -> 5x15)

Po osiągnięciu 5x15 w podciąganiu zamierzam podzielić je na 3 ćwiczenia np
pn - podciąganie szerokie
śr - podciąganie wąskie
pt - podciąganie w pozycji L

tak samo z przysiadami
pn - pistolety
śr - przysiady eksplozywne
pt - zwykłe przysiady

Co o tym sądzicie?
nie za bardzo wiem co jest do oceny, bo widzę twoje aktualne możliwości (A) oraz ambitne cele (B), ale plan to jest sposób na dotarcie z A do B, a tego jak zamierzasz pokonać tą drogę to już nie napisałeś.
Trzymaj się może schematu podanego przez Newcio, bo aktualnie po prostu słabo rozkładasz trening względem swoich możliwości.
Bez sensu sensu są połączenia ćwiczeń statycznych i dynamicznych.

Jeśli chodzi o ->, jeśli one są analogią do tego, jak ja opisałem swój trening Smile, to w moim brakowało dobrego opisu, dla czego pewne rzeczy trenuję rzadko a inne częściej, jaką progresję zamierzam stosować (liniową, progowe skoki, itp.) i tego typu rzeczy.

Podany przez ciebie opis dla nas wygląda jak zlepek losowych ćwiczeń, dla tego polecam budować na schemacie podanym przez Newcio i najwyżej podporządkować go pod swoje cele.
zastanawiam się nad tym żeby zaproponować jakiś schemat treningów pod SW, niby już stosuję go na Ursusie, ale jeszcze nie jestem pewien czy jest on wystarczająco dobry. Moi podopieczni są zachetani strasznie, ale to wynika z tego że trzeba dużo nadrobić zanim zaczniemy się poważnie podciągać. Ktoś jest zainteresowany schematem treningu pod SW według mojego pomysłu ?
@Newcio
Jasne że tak. Wrzucaj.

@Tullar
Bez sensu jest łączenie dynamicznych i statycznych? A dlaczego?
(2014-03-30, 05:43)Newcio napisał(a): [ -> ]zastanawiam się nad tym żeby zaproponować jakiś schemat treningów pod SW, niby już stosuję go na Ursusie, ale jeszcze nie jestem pewien czy jest on wystarczająco dobry. Moi podopieczni są zachetani strasznie, ale to wynika z tego że trzeba dużo nadrobić zanim zaczniemy się poważnie podciągać. Ktoś jest zainteresowany schematem treningu pod SW według mojego pomysłu ?

Również jestem zainteresowany.
Pompki podzieliłem na 3 ćwiczenia (pompki, dipy, pompki w staniu na rękach), żeby kłaść nacisk na różne partie mięśniowe. Tak samo zrobiłem z brzuchem bo ile można robić tylko i wyłącznie wznosy nóg. Myślałem że takie podzielenie ćwiczeń to dobry pomysł. Co do progresji to zamierzam dodawać po jednym powtórzeniu co trening/tydzień. Ćwiczę tak od 2 miesięcy i widać efekty.
Cytat:Bez sensu są połączenia ćwiczeń statycznych i dynamicznych.
Bez przesady, w dni "siłowe" są tylko 2 ćwiczenia statyczne na brzuch (L-sit i FL)

@Newcio
Również chętnie zapoznam się z twoim planem pod SW Smile
(2014-03-30, 06:19)rafal napisał(a): [ -> ]@Tullar
Bez sensu jest łączenie dynamicznych i statycznych? A dlaczego?

Inaczej, jest z ogromnym sensem, ale tutaj są połączone bez sensu Smile.
W sensie, połączenia są efektywne, jeśli maksymalizują twoje możliwości treningowe w ramach tygodnia, w tym planie chyba spokojnie kolega mógłby zrobić

1) stanie na rękach
2) tucked planche
3) elbow lever

jako jeden statyczny trening, 3 razy w tygodniu Smile,

albo korzystanie z opisanych przez Sommera i tłumaczonych tutaj na forum planów, gdzie pozycje statyczne są wplecione w coraz trudniejsze wejścia/wyjścia z nich,
albo sparowanie odpowiednich ćwiczeń statycznych z ćwiczeniami siłowymi/dynamicznymi, które korzystają z podobnych partii mięśni, a w inne dni, dać im się zregenerować

A jeśli już koncentrować się na pracy nad wytrzymałościowym trzymaniem podstawowych pozycji, to dążyć do trzymania ich przez 1 minutę bez przerwy Smile.
Dla pozycji tucked to do zrobienia Smile.

-> a jeśli to jest za trudne, to kolega powinien robić podstawowe ćwiczenia siłowe + sylwetki od 30 do 60s

Aktualnie w tym planie jest sporo pracy na wytrzymałość siłową (duże ilości, pewnie prostych wariacji wznosów nóg / pompek w HS, itp.) lub wręcz kondycyjnej (bo 20/50 przysiadów bez ciężkiej sztangi, nie robi nic dla siły nóg), a pozycje statyczne są trenowane w pojedyncze dni (co nie pozwala mięśniom ich zapamiętać).

Pozycje statyczne wymagają jednak bardziej systematycznej pracy nad nimi, a żeby się rozwijać, to trzeba je odpowiednio wpleść do programu razem z ćwiczeniami siłowymi. To jest też kwestia indywidualna, ale po sobie widzę, że łatwo o stagnacje treningową, jeśli się nie żongluje dobrze różnymi powiązanymi ćwiczeniami.
Dzięki za odpowiedź Tullar. Smile Trochę zmodyfikowałem plan:

Poniedziałek (bez zmian)
-podciąganie (5x7, cel -> 5x15)
-przysiady (5x20, cel -> 5x50)
-pompki (5x15, cel -> 5x50)
-wznosy nóg (5x10, cel -> 5x30)
-mostki (5x15 cel -> 5x30)

Wtorek
- stanie na rękach (handstand one Sommera)
- Front Lever (również Sommer)
- tucked planche (cel 1min)
- Elbow lever (cel 1min)
- bieganie 30-40 min

Środa bez zmian

Czwartek - to samo co we wtorek

Piątek bez zmian

Sobota - to samo co we wtorek

Coś jeszcze zmienić?
Stron: 1 2