Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Pomoc z rozplanowaniem planu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WitamSmile

Chciałbym abyście pomogli mi z doborem ćwiczeń na sesji treningowej.
Pragnę dodać, że jestem początkującym.

Trening mam zamiar wykonywać 3x w tygodniu (pn, śr, pt). Na pewno będzie się składał z dwóch ćwiczeń statycznych na początku (oczywiście po rozgrzewce) i nie wiem jak zrobić z resztą ćwiczeń.

1.Czy wykorzystać zasady treningu ogólnorozwojowego (całe ciało na jednej sesji treningowej)? Jedno ćwiczenie na każdą partię mięśniową.
2.Czy może podzielić partie na trzy dni? Poniedziałek - nogi i brzuch, Środa- Klatka i biceps itd..
3.Czy jest mi na etapie początkującego potrzebny trening plyometryczny? Jeśli tak to jak go wpleść w plan treningowy, a jeśli nie to ta informacja przyda mi się w przyszłości więc też napiszcieSmile

Może bardzo pogmatwałem to przepraszam z góryBig Grin

Czekam na pytania, odpowiedzi i może jakieś inne propozycjeSmile
http://gimnastycy.pl/forum/watek-trening...ny-schemat

1. Gimnastyka =/= zasady treningowe z kulturystyki. Tutaj się nie dzieli ciała na partię.
2. Nie
3. Pytanie po co Ci ?
Newcio trening plyometryczny przydałby mi się do uzyskania większej mocy potrzebnej mi w zapasach.
Trening pliometryczny na nogi możesz wykonywać, jeżeli Twoje kolana są stabilne. Zrób prosty test: stań na jednej noxze i zamknij oczy. Jeżeli jesteś w stanie stać stabilnie przez kilkanaście sekund, możesz robić pliometrykę. Jeśli nie, zadbaj o wzmocnienie dwugłowych uda.
Ok. Dzieki za odpowiedz.