Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan siła + statyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam nadzieję, że pomożecie mi w rozplanowaniu treningów. Z racji tego, że dopiero zaczynam swoją przygodę z gimnastyką i street workoutem, znalazłem taki plan:
Dipsy 6x4
Przysiady 6x4
Podciąganie na drążku 6x4
Wznosy nóg 6x4

Taki plan wykonywany 3x w tygodniu będzie odpowiedni czy może coś zmienić?

Moim celem jest opanowanie elementów statycznych takich jak Front Lever, Back Lever, L-sit, opanowanie hand standu i zrobienie salta w przód. Elementy statyki dodać już teraz czy najpierw wzmocnić podstawy? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za możliwy chaos w poście
Skoro chcesz opanować elementy statyczne, to ćwicz elementy statyczne, lol
Ale trenować je wszystkie tego samego dnia czy porozbijać je na poszczególne dni tygodnia, a może próbować opanować je po kolei?
Umiesz to co trenujesz, więc jeśli chcesz elementy statyczne, to musisz się skupić na elementach statycznych, handstand to handstand i sylwetki (przeczytaj odpowiednie tematy na forum, znaczy do sylwetek jest, ale do HS pewnie też jakiś już był), salto to wprawki i ćwiczenia dynamiczne.

Natomiast ćwiczeń koncentrycznych (pompek, dipów, podciągnieć, itp.), będziesz dalej potrzebował, ale jako uzupełnienie.

Możesz ćwiczyć wszystkie pozycje jednego dnia (3 do 5 (jak się przyzwyczaisz), razy w tygodniu), tak to się zazwyczaj robi, a to co masz po kolei opanować to ich kolejne wariacje (kuczne, kuczne z prostymi plecami, w rozkroku, ciało proste nogi ugięte w kolanach, całe ciało proste) - więc możesz rotować to, na czym konkretnie się skupiasz w danej chwili (ćwiczyć to jako pierwsze na treningu i dokładać pod to, ćwiczenia uzupełniające).
(2014-03-18, 20:29)szpadi napisał(a): [ -> ]Witam, mam nadzieję, że pomożecie mi w rozplanowaniu treningów. Z racji tego, że dopiero zaczynam swoją przygodę z gimnastyką i street workoutem, znalazłem taki plan:
Dipsy 6x4
Przysiady 6x4
Podciąganie na drążku 6x4
Wznosy nóg 6x4

Taki plan wykonywany 3x w tygodniu będzie odpowiedni czy może coś zmienić?

Moim celem jest opanowanie elementów statycznych takich jak Front Lever, Back Lever, L-sit, opanowanie hand standu i zrobienie salta w przód. Elementy statyki dodać już teraz czy najpierw wzmocnić podstawy? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za możliwy chaos w poście

Front Lever, Back Lever, L-sit, opanowanie hand standu i zrobienie salta w przód.

http://gimnastycy.pl/forum/watek-trening...ny-schemat
http://gimnastycy.pl/forum/watek-progres...omki-l-sit
http://gimnastycy.pl/forum/watek-progres...back-lever

trzeba się rozejrzeć po forum, nikt na tacy Ci wszystkiego nie poda. Salto w przód jest gdzieś rozpisane jak zrobić w sekcji warszawskiej. To co wyżej napisałeś to nawet nie są podstawy. Podstawami w gimnastyce są sylwetki gimnastyczne, deski i ogólnorozwojowe ćwiczenia typu pompki, podciągnięcia, pompki w staniu na rękach, wejście na linę
Dzięki za odpowiedź. Głównie chodziło mi o to jak rozplanować te ćwiczenia statyczne tj. Czy ćwiczyć je w ten sam dzień i odpowiedź uzyskałem. Newcio, nie chciałem mieć wszystkiego na tacy, czytałem artykuły, które tu zamieściłeś ale nie do końca rozumiałem jak to wszystko razem ma działać. Dzięki za artykuł ze schematem, teraz już raczej sobie poradzę. Dzięki jeszcze raz za pomoc. Pozdrawiam
Przeczytaj gimnastyczne ABC
Raczej wszystko na raz.

Jak ci bardzo zależy na statyce to zacznij trening od statyki a potem jako uzupełnienie kilka obwodów ćwiczeń dynamicznych.