Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: plan do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Poniedziałek: plecy&brzuch (tutaj nie wiem ile serii i powtórzeń zależy mi też na masie) przedramię (zwis 4xpoł. max) Front FLAGA (statyczne 10xpołowa maxa)
Wtorek: barki 12x10-6 kark 5xpołowa maxa mostki 5xpołowa maxa
Czwartek: PLANCHE L-SIT MANNA (tylko pozycje statyczne wszystko 10xpołowa maxa)
Piątek: nogi 12x10-6 łydy 12x10-6 klata 12x10-6 tricek 12x10-6(jestem na siłowni i potrzebuje trochę mięsa ale nie wiem czy to ma sens piramida 12x10-6 bo na siłowni robi się zwykle 5 serii na 12 pow. )

Celami są :
opanowanie tych umiejętności statycznych
przybranie 0,5 kg mięsa
Pozostałe dni są wolne lub idę pobiegać(zależy od chęci)
Ale chaos.
Manna ? Czy ktoś po okresie dojrzewania nauczył się od zerowego przygotowania gimnastycznego Mannę ? Nie słyszałem, ktoś zna przypadki ?

Nie wiem o co chodzi w tym planie, co to jest 5xpołowa maxa ? , co znaczy barki 12x10-6 kark ?

jak chcesz 0,5 kg mięsa przytyć, to proponuję po 0,5 kg kurczaka albo indyka zjeść Wink
(2014-03-05, 17:52)Newcio napisał(a): [ -> ]Manna ? Czy ktoś po okresie dojrzewania nauczył się od zerowego przygotowania gimnastycznego Mannę ? Nie słyszałem, ktoś zna przypadki ?

Pierwszy co mi przychodzi do głowy to Lucas Abner, jeszcze 1,5 roku temu wrzucał na forum GB filmiki z pierwszymi próbami Manny. Ale to jest przykład z ekstremalnie dobrą "kompresją" wyniesioną z wushu.

Jest to do osiągnięcia, ale wymaga sporo czasu na pewno na odpowiednie rozciągnięcie. Sommer dał to ćwiczenie jako jedno z siedmiu w swojej serii Foundation więc on przynajmniej uważa to za realne dla jak to on mówi "entuzjastów fitnessu" Smile
No Abner to potęga. Big Grin Ale chudy jak patyk. Big Grin ie lubię takich. Big Grin Zbyt oszczędnie zbudowany. Big Grin
skrajne przypadki, czyli wykonanie Manny w wieku po pokwitaniowym = null
(2014-03-05, 18:37)Newcio napisał(a): [ -> ]skrajne przypadki, czyli wykonanie Manny w wieku po pokwitaniowym = null

to nie jest skill tak popularny jak podpór wagą więc nie tak łatwo znaleźć przykład a już na pewno nie da się w 100% stwierdzić czy zrobiony z zerowym przygotowaniem gimnastycznym bądź innym.
A dlaczego po okresie dojrzewania Manna jest niemożliwa wg Ciebie?

Krzychu - skill chyba ważniejszy od mięśni? Wink

jeszcze słuszna uwaga Sommera odnośnie treningu manny "Do not be overly pessimistic regarding the manna. As with all things in life, there are many things that not everyone will achieve. Is the possibility of failure an acceptable reason to not begin in the first place?"
Oczywiście Raf.
a wracając do samego planu to ja też nie rozumiem o co w nim chodzi Smile
(2014-03-05, 18:46)rafal napisał(a): [ -> ]to nie jest skill tak popularny jak podpór wagą więc nie tak łatwo znaleźć przykład a już na pewno nie da się w 100% stwierdzić czy zrobiony z zerowym przygotowaniem gimnastycznym bądź innym.
A dlaczego po okresie dojrzewania Manna jest niemożliwa wg Ciebie?

Bo ta umiejętność wynika tylko i wyłącznie z nadmiernej rozciągliwości barków jak i głębokiego skłonu, którego nie uzyskasz w dorosłym życiu tak jak mogą to zrobić dzieci. Kości twardnieją, więzadła sztywnieją i dupa ciężka się robi Tongue
Stron: 1 2