Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a po kiego grzyba robić wytrzymałość w podciąganiu - jedyny pomysł jaki ma to zawody w ilości podciągnięć
Równie dobrze można zapytać - po kiego grzyba trenować gimnastykę? Jedyny pomysł jaki mam, to zawody gimnastyczne. Wink
(2014-06-27, 09:34)Struc napisał(a): [ -> ]a po kiego grzyba robić wytrzymałość w podciąganiu - jedyny pomysł jaki ma to zawody w ilości podciągnięć

Podciąganie jest jednym z podstawowych ćwiczeń fizycznych w przygotowaniu np. żołnierza czy strażaka. I chodzi tam właśnie o wytrzymałość, bo służba w tych formacjach tego właśnie wymaga. Poza tym wytrzymałość jest często lekceważona a to jedna z podstawowych rzeczy i zarówno w życiu codziennym, pracy fizycznej, czy sporcie ma podstawowe znaczenie. Poza takimi dyscyplinami jak: podnoszenie ciężarów, rzut młotem, oszczepem, pchnięcie kulą itp. nie ma zbyt wiele dyscyplin w których siła byłaby ważniejsza od wytrzymałości. Tak więc dla sprawności fizycznej jest ona ważniejsza od siły. Tymczasem podejście treningowe większości ludzi skupia się na sile maksymalnej. Efekt: wielcy, napakowani faceci, którzy nie są w stanie wnieść wersalki na drugie piętro, bo są zalani potem i zasapani na śmierć. Choć w martwym ciągu, czy wyciskaniu biorą imponujące ciężary, to z wytrzymałością jest źle. siła tez jest tylko maksymalna a nie funkcjonalna (czyli różne rodzaje siły: maksymalna, eksplozywna, wytrzymałość siłowa itp.), masa budowana ćwiczeniami które dają NAJSZYBSZY efekt (czyli koncentrycznie i ekscentrycznie) itp.itd.

Kiedyś ludzie uprawiali sport by być sprawni i silni. Dziś by szybko zbudować masę. Ci bardziej wyedukowani chcą do tego dołożyć siłę. Ale też taką do zdobycia ,,na szybko". Nie rozumiem tylko po co komuś siła bez wytrzymałości?! by być mistrzem jednej sekundy w podnoszeniu ciężkich przedmiotów?! Z kolei siła bez koordynacji ruchowej jest bezbronna.

Dla mnie wniosek jest jeden: Trzeba ćwiczyć wszechstronnie i nie zaniedbywać żadnego parametru istotnego w sprawności fizycznej.
Cytat:a po kiego grzyba robić wytrzymałość w podciąganiu

Chciałem dojść do 20 podciągnięć, żebym od razu po przebudzeniu walnął przynajmniej 12 podciągnięć, ale niestety nie mogę pogodzić tego planu z innymi. Postanowiłem, że będę się na razie podciągał 3x/tyg planem 5x5 w pozycji hollow.
A po co chcesz się podciągnąć 12 razy od razu po przebudzeniu? Smile
(2014-06-27, 13:44)rafal napisał(a): [ -> ]A po co chcesz się podciągnąć 12 razy od razu po przebudzeniu? Smile

Może jakieś zawody mają rano z bratem kto się więcej podciągnie po przebudzeniu : O Czasami cele jakie ludzie sobie stawiają na tym forum są zaskakujące : )
No nie koniecznie rano, ale o każdej porze dnia, nawet po treningu chciałbym się więcej razy podciągać. Zresztą teraz to mniejsza z tym, nie to miejsce na takie tematy Smile
Ponawiam swoja prośbe co do Fighter Pullup Program, którą wcześniej opisałem na stronie 8. Byłbym wdzięczny za pomoc. Czy po prostu zrobić 2 tyg przerwy?
(2014-06-27, 12:09)zahir napisał(a): [ -> ]
(2014-06-27, 09:34)Struc napisał(a): [ -> ]a po kiego grzyba robić wytrzymałość w podciąganiu - jedyny pomysł jaki ma to zawody w ilości podciągnięć

Podciąganie jest jednym z podstawowych ćwiczeń fizycznych w przygotowaniu np. żołnierza czy strażaka. I chodzi tam właśnie o wytrzymałość, bo służba w tych formacjach tego właśnie wymaga. Poza tym wytrzymałość jest często lekceważona a to jedna z podstawowych rzeczy i zarówno w życiu codziennym, pracy fizycznej, czy sporcie ma podstawowe znaczenie. Poza takimi dyscyplinami jak: podnoszenie ciężarów, rzut młotem, oszczepem, pchnięcie kulą itp. nie ma zbyt wiele dyscyplin w których siła byłaby ważniejsza od wytrzymałości. Tak więc dla sprawności fizycznej jest ona ważniejsza od siły. Tymczasem podejście treningowe większości ludzi skupia się na sile maksymalnej. Efekt: wielcy, napakowani faceci, którzy nie są w stanie wnieść wersalki na drugie piętro, bo są zalani potem i zasapani na śmierć. Choć w martwym ciągu, czy wyciskaniu biorą imponujące ciężary, to z wytrzymałością jest źle. siła tez jest tylko maksymalna a nie funkcjonalna (czyli różne rodzaje siły: maksymalna, eksplozywna, wytrzymałość siłowa itp.), masa budowana ćwiczeniami które dają NAJSZYBSZY efekt (czyli koncentrycznie i ekscentrycznie) itp.itd.

Kiedyś ludzie uprawiali sport by być sprawni i silni. Dziś by szybko zbudować masę. Ci bardziej wyedukowani chcą do tego dołożyć siłę. Ale też taką do zdobycia ,,na szybko". Nie rozumiem tylko po co komuś siła bez wytrzymałości?! by być mistrzem jednej sekundy w podnoszeniu ciężkich przedmiotów?! Z kolei siła bez koordynacji ruchowej jest bezbronna.

Dla mnie wniosek jest jeden: Trzeba ćwiczyć wszechstronnie i nie zaniedbywać żadnego parametru istotnego w sprawności fizycznej.


Pieknie napisane, tylko wez tu wytlumacz ludziom Big Grin
zgadza się, podciąganie jest ważne, ale to tylko jeden z elementów - przeglądałem programy do wojska i strażaków

katując plecy przez kilka miechów możemy niechcący zrobić dużą dysproporcję między tyłem a przodem

ale rozumiem o co wam chodzi i się dalej nie sprzeczam Tongue
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10