Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Trening Armstronga - poprawa wyników w podciąganiu + moje efekty!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.
(2014-06-15, 20:19)zahir napisał(a): [ -> ]Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.
dla kolegi tłumaczyłem aby robił dipsy w pozycji hollow
on wiedział, że angażuje od razu brzuch, i powiedział mi, że woli skupić się na tricepsach i robił swoje dalej z ugiętymi nogami
(2014-06-15, 21:31)Hannibal napisał(a): [ -> ]
(2014-06-15, 20:19)zahir napisał(a): [ -> ]Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.
dla kolegi tłumaczyłem aby robił dipsy w pozycji hollow
on wiedział, że angażuje od razu brzuch, i powiedział mi, że woli skupić się na tricepsach i robił swoje dalej z ugiętymi nogami

Według mnie brak tu logiki, bo przez to że robi z ugiętymi nogami tricepsów bardziej nie angażuje Big Grin W ogóle jeśli chodzi o ugięcia ramion, to jest wiele lepszych pozycji niż hollow body.

Marcin88

(2014-06-16, 10:03)zahir napisał(a): [ -> ]
(2014-06-15, 21:31)Hannibal napisał(a): [ -> ]
(2014-06-15, 20:19)zahir napisał(a): [ -> ]Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.
dla kolegi tłumaczyłem aby robił dipsy w pozycji hollow
on wiedział, że angażuje od razu brzuch, i powiedział mi, że woli skupić się na tricepsach i robił swoje dalej z ugiętymi nogami

Według mnie brak tu logiki, bo przez to że robi z ugiętymi nogami tricepsów bardziej nie angażuje Big Grin W ogóle jeśli chodzi o ugięcia ramion, to jest wiele lepszych pozycji niż hollow body.

Dipy w poziomce to mega ćwiczenie Tongue Według mnie bardzo wymagające, tym bardziej na kółkach
Zgoda. W poziomce są mocne nie tylko ze względu na zaangażowanie brzucha ale i inne rozłożenie ciężaru ciała. Ja pisałem o hollow.
(2014-06-16, 10:03)zahir napisał(a): [ -> ]
(2014-06-15, 21:31)Hannibal napisał(a): [ -> ]
(2014-06-15, 20:19)zahir napisał(a): [ -> ]Możesz w poziomce, możesz w hollow body ale w "zwykłej" nie polecam. Warto od razu uczyć się angażowania w ćwiczenie jak najwięcej grup mięśniowych.
dla kolegi tłumaczyłem aby robił dipsy w pozycji hollow
on wiedział, że angażuje od razu brzuch, i powiedział mi, że woli skupić się na tricepsach i robił swoje dalej z ugiętymi nogami

Według mnie brak tu logiki, bo przez to że robi z ugiętymi nogami tricepsów bardziej nie angażuje Big Grin W ogóle jeśli chodzi o ugięcia ramion, to jest wiele lepszych pozycji niż hollow body.
dlaczego nie angażuje lepiej tricepsów niż w pozycji hollow ?
chociaż ma się mocniejsze skupienie tylko na jednym mięśni a nie na 10 mniejszych
Żeby zaangażować bardziej triceps trzeba albo podnieść więcej albo utrudnić ruch, tak by wywołał większe napięcie mięśniowe.
Robie 5 tydzień Fighter Pullup Program. Ostatni poprawie wykonany tydzień zakończylem na:
24.24.22.20.18
W zeszłym tygodniu powinienem ruszyć z 26.24.22.20.18 i niestety nie moglem podciągnąć sie pełnych 26 powtórzeń tylko dochodziłem do 24 i nie moglem sie utrzymać na drążku, reszte serii robilem bez problemu normalnie do środy, bo ciągle nie moglem przekroczyć pierwszej serii 26. Stwierdziłem że zrobię przerwę do końca tygodnia i od tego poniedziałku rusze ponownie z 24 w pierwszej serii i powtórze caly poprawnie wykonany tydzień. Wjeżdzam na drążek a tu ledwo 24 wyciskam :o
Teraz pytanie, w czym może być problem? Całe 5 serii rozkładam na cały wieczór. Codziennie rano robie 3 serie pompek do upadku mięśniowego. Raczej nie czuje sie przetrenowany.
Czy plan armstronga będzie się gryzł z innymi planami? Tzn w PN, ŚR i PT trening zaczynam progresją do Muscle Upów, a później progresje do jednorękich pompek. Czy mogę normalnie na koniec treningu wykonywać plan Armstronga czy to w ogóle nie ma sensu?
Według mnie to szybko mięśnie zarżniesz. TA jest zbyt ciężki, żeby go robić po czymś. Tu wytrzymałość duzą odgrywa role, wiec mieśnie raczej powinny być wypoczęte. Dlatego w planie TA jest napisane, żeby od porannych pompek była przerwa ok. 6h. Takie jest moje zdanie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10