Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan masa/siła/gimnastyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam ! : ) Tak jak pisałem w wątku zapoznawczym, wrzucam plan do oceny.

167cm/63kg

Ukierunkowany na wrzucenie paru kilo, wzroście lub chociaż utrzymaniu siły względnej jeśli masa by wzrosła plus parę pozycji gimnastycznych. Przydało by mi się także wprowadzić progresję do wspierania ciągiem, jeśli ktoś ma pomysł jak to wpleść do treningu to bardzo proszę.

PON:
1,5h zajęć z gimnastyki, ćwiczenia wolne, ćwiczenia przygotowacze do układów zaliczeniowych na koniec semestru
WT: push
hspu 6x5
dipy 6x5
ŚR:
1,5h gimnastyki jak w pon
1,5h piłka siatkowa
CZW:
1,5h gimnastyka
1,5h pływanie
1,5h koszykówka
PT:pull
5x5 podciąganie podchwyt lsit
5x5 podciąganie nachwyt lsit
5x5 wznosy nóg
SB:
wolne
NIEDZ:
waga na przedramionach 6x10sek
tuck back lever 6x10sek
L-Sit 6x10sek
Sprint 5x50m
---------- <---- tu może jakaś progresja do wspierania ?

W dni niedz-śr smaruję pistolety 3x3

Proszę o oceny, nie za dużo tego ? Dotychczas albo tylko i wyłącznie smarowałem (podciągnięcia, hspu, wznosy, pistolety) albo robiłem standardowe 5x5 3x tyg po 2 ćwiczenia na dzień.

Chciałbym się także dowiedzieć, co można robić by dojść do siłowego wejścia do stania na rękach (handstand press) poza HSPU.

Z góry dzięki.
Szpiczaga - przede wszystkim rozciągnięcie. Czy te zajęcia z gimnastyki zawierają ćwiczenia siłowe? Czy tylko wolne? A przeczytałeś w podwieszonych wątkach? Radziłbym zawrzeć ćwiczenia statyczne przed albo po siłowych. Musisz się nieźle regenerować. Odpowiedz, będziemy działać.
Ścieżka, poręcze, kółka, drążek, skrzynia. Stricte ćwiczeń siłowych nie ma.

Hm to zmienie tak:
WT:
hspu
dipy
waga na przedramionach

PT:
podciaganie
wznosy
tuck bl
l-sit

a w niedz; tą progresję do wspierania może ?
Rozumiem, że wspieranie jest Twoim priorytetem? I chcesz tylko w niedzielę? Co najmniej 2-3x w tygodniu, możesz sobie w każdym treningu jakieś inne ćwiczenie zastosować, tj. push- pompki na drążku.
Na rozgrzewkę proponuję ćwiczenia sylwetkowe. Przeczytałeś podwieszone tematy?
Hm czytałem 'gimnastyczne ABC' : ) Dlatego też teraz stwierdziłem, że dam tuck bl i lsit do dnia podciągania i analogicznie wagę do dnia push.
Ćwiczenia sylwetkowe czyli np hollow ? Robię, staram się także podciągać w tej pozycji jednak brakuje trochę do ładnej estetyki.

Tak można powiedzieć, że wspieranie jest priorytetem, muszę umieć za 3 miesiące i to na kółkach. W tym momencie, przy dobrym wymachu nogami i ogólnie dobrym wietrze zrobię raz na drążku.
O właśnie bardzo dobry pomysł, kompletnie wyleciało mi z głowy, dipy będę robił na drążku. Jakieś inne ćwiczenia do MU ?
A ja właśnie wspierania najpierw na kółkach się nauczyłem. Tak:
-negatywne wspierania ciągiem,
-mu na niskich kółkach, tj. pomagasz sobie nogami.

Tak to są sylwetkowe, podpory, leżenia, zwisy.

Na rękach to się stoi? Smile
i tak dużo na niektórych wyższych szkołach wychowania fizycznego gimnastyka = układy akrobatyczne
Coś tam się stoi, na pewno nie sylwetkowo ale z 20 sek się uda. W każdym bądź razie to nie jest priorytetem bo nie jest to mi potrzebne teraz. Do przewrotu ze stania na rękach wystarcza całkowicie ;D W sumie dziwne, że będę musiał umieć np MU a nie dobrze stać na rękach najpierw no ale tak jest.

No to ogólnie może być ? Wt te dipy będą na drążku a w niedz negatywne wspieranie + mu na niskim drążku (akurat taki mam na polu).
No tak, ale jednak wyjściowe pozycje, to właśnie stanie na rękach i poziomka. Plan może być. Albo możesz sobie na 3 dni to rozłożyć. Jeśli odpowiada Tobie taka konfiguracja to nie mam zastrzeżeń.
najpierw siła potem technika Tongue
Stron: 1 2