Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Co o tym sadzicie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. chcialbym wam przedstawic moj pomysl na trening. obralem sobie cele ze podciagnie sie z 100% swojej wagi ciala tak samo z poreczami. mam taki plan aby wykonywac w miesiacu 2 mikrocykle (jeden mezocykl) pierwszy mikrocykl bedzie to mikrocykl silowy. w ktorym bede robil muscle up, pull upy, dipsy , pompki w stanu na rekach. wszystko 5x5 z obc. tutaj bede dochodzila progresja linowa ciezaru aby sie adaptowac i nie doprowadzic do kontuzjii. drugi mikrocykl bedzie to mikrocykl wytrzymalosciowy. i opiera sie on na takich samych cwiczeniach tylko, ze jest robione wszystko zwiekszona liczba powt/drabinka. mikrocykle trwaja po 2 tyg a lacznie 4 tyg ( jeden miesiac ) i tak od nowa. stala progresja ciezaru etc. ale obralem sobie tez taki cel aby utrzymac fronta 10 sec i planche 10 sec. i poprostu do kazdego treningu chce dolozyc tak samo progresje z tygodnia na tydzien do planche i fronta. co o tym sadzicie? aktualnie wracam po kontuzji i musze sie adaptowac a co za tym idzie trening bedzie na poczatku 3x w tyg a nastepnie bede zwiekszal intensywnosc do 5-6. pozdro
Jak dla mnie bardzo fajnie opisane, jedynie wydłużył bym okres siłowy do 3 tygodni i skrócił wytrzymałościowy do 1 tygodnia.
Jeszcze jaki układ serii i powtórzeń ? Smile
tez wlasnie myslalem nad 3/1 i chyba tak zrobie. okres silowy mysle robic 5x5 a w wytrzymalosciowce jakies drabinki do spalonej serii ( ale nie za czesto do upadku miesniowego aby nie przesadzac ) i rozne sety np; 1 pull up, 1 muscle up, 1 dips na gorze i tak do oporu nie schodzac z drazka. mozna sie zajechac w 5 min ;d jak nie probowales to sprobuj kiedys Smile miazga.
Fajne w treningu siłowym jest zastosowanie piramid ponieważ łatwo można manipulować obciążeniem.
Jeśli chodzi o wytrzymałość też ciekawym pomysłem będzie zastosować system 1:1 czyli czas pracy = czas przerwy.