Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam zamiar napisać plan na siłę maksymalną, chociaż słabo mi to wychodzi.
Plan będzie zawierał 3 dni podzielone na push,pull i nogi.

Poniedziałek Pull
Progresja do podciągnięć na jednej ręce
Czyli 2 ćwiczenia podciąganie nierówne i podciąganie jednorącz z pomocą ręcznika w drugiej ręce.
Ćwiczenia będę wykonywał w ten sposób 12 serii po 1-3 powtórzenia, 1-2 minuta przerwy, gdy dojdę do 12 po 1-3 serie zmieniam ćwiczenie na trudniejsze
Progresja back lever według sommera, gdy dojdę do full back lever zmieniam na front lever.
Mostki 3x5
Ćwiczenia łydek
Ćwiczenia karku
20 minut rozciągania

Środa Push
Progresja do pompki na jednej ręce i pompki w staniu na rękach
Intensywność jak wyżej
Progresja back lever
Ćwiczenia łydek
Ćwiczenia karku
20 minut rozciągania

Sobota Nogi
Pistolety 12 serii po 3 powtórzenia
Krzesełko na jednej nodze przy ścianie 3xmax
Żuraw 12 serii po 3 powtórzenia
Progresja planche
Ćwiczenia łydek
Ćwiczenia karku
20 minut rozciągania


Kark,łydki to trening z małą intensywnością tylko 2-3 serie
Co tu zmienić,poprawić jakieś uwagi?
Dlaczego tu brak ćwiczeń na sekcję środkową, którą wiele osób katuje strasznie? [brak sarkazmu]
przy każdym z tych ćwiczeni brzuch wykonuje ciężką prace nie widzę potrzeby jeszcze go katować,ale dodam jeszcze ćwiczenie takie jak dragon flag.
(2013-11-22, 01:07)armpower napisał(a): [ -> ]przy każdym z tych ćwiczeni brzuch wykonuje ciężką prace nie widzę potrzeby jeszcze go katować,ale dodam jeszcze ćwiczenie takie jak dragon flag.

Tutaj bym polemizował.
Najlepiej jak brzuch robiło by się codziennie, to taki sam mięsień jak wszystkie inne potrzebuje czasu na regeneracje, poza tym przysiady, pozycje statyczne,podciąganie,pompki niszczą brzuch po co jeszcze więcej
Back lever to na brzuch raczej słabo, podciąganie na jednej ręce, progresja taka jaką masz zamiar robić to cudu nie zdziała co do brzucha, pompki na 1 ręce i pistolety aż tak brzucha nie niszczą jak myślisz. A więc ja tu nie widzę żadnego ćwiczenia dobrego na brzuch, nawet poziomki nie ma? Oczywiście, że potrzebuje regeneracji, ale w jeden dzień trochę porządniejszy trening zrobić bym proponował, po prostu dla mnie jest to dziwne, że główne cele to:podciąganie na 1 ręce, pompki na 1 ręce, back lever. Ale cóż, każdy ma jakieś tam swoje cele i filozofię.
Chudini dobrze tobie radzi, brzuch przy tych ćwiczeniach wykonuje tylko prace izometryczną.Dodaj chociaż w zwisie wznosy prostych nóg do drążka lub na drabinkach.
Właściwie to jaki program nie wymyślisz to zawsze siła idzie w mniejszym bądz większym stopniu.Nawet nie wiem co Tobie poradzić bo nie znam twojego poziomu, stażu treningowego i do czego ta siła potrzebna.Chyba że poprostu chcesz tak tylko sobie trenować, czyli "Dryfować jak statek bez sternika" Smile
Ok dodam 2 ćwiczenia na brzuch l-sit i dragon flag,a co do reszty planu jest ok?co o nim sądzicie?